Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelezhet a cég arra, hogy...

Kötelezhet a cég arra, hogy Hitelkártyát váltsak ki, illetve nagy összegű árúkat vásároljak, amit később fizetnek vissza?

Figyelt kérdés
Egy magyarországi székhelyű nagy multinál dolgozom. Sokat utazunk külföldre, illetve a műszereket, alkatrészek amit használunk elég drágák. Jelen esetben egy 1000 EUR értékű alkatrészt kellene megrendelnem, és azt kérik, hogy vegyem meg a saját pénzemből. Mikor megkapom a számlát, utána 1-2 héten belül visszautalják az összeget. Nem vagyok abban az anyagi helyzetben, hogy ekkora összeget hitelezzek a cégnek. Erre a válaszuk, hogy váltsak ki egy hitelkártyát, fizessem arról, aztán majd visszafizetik. Ez esetben az én problémám az, hogy nem vagyok hitelképes milliós hitelkártyához, másrészt ha lenne is, egy ilyen 30 napos rendelés esetén kamatot számítana fel a bank, amit cég nem fizet ki. Így ezt az opciót nem szeretném bevállalni. Kötelezhet a munkavállaló ilyesmire? Számíthatok retorzióra ha nem teljesítem az ilyen anyagi jellegű kéréseiket?

2023. máj. 17. 01:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez elég furcsa. Külföldi utaknál jellemző, hogy előre fizeted, és utólag térítik, na de anyag és eszközbeszerzésnél? Eh. Valószínű egyszerűbb így a papírmunka nekik, de nagyon furcsa. Kétlem hogy kötelezhet, ha nincs a munkaszerződésedben.
2023. máj. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egyszerűbb lepapírozni nekik és nem számoltak azzal hogy csóró vagy és nincs 300 ezer forintod. Én is vettem a cégnek 2 videókártyát és egy NAS-t ami értéke 1,8 millió volt, amit később fizettek ki de nyilván nem kellett hitelkártyákkal bohóckodnom meg kamatot fizetnem...
2023. máj. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2/2-nek: Egyik kollégám pont azért lépett ki, mert a befeketett cash már millión felül volt. A te esetben sem értem, az 1,8M befektetést, de nyilván ez a magánügyed. A kérdés inkább olyan jellegű, hogy milyen következményekkel járhat, ha én azt mondom, hogy bocs erre nekem nem futja. Egyébként ez nem (csak) csóróság kérdése, hanem elvi kérdés is. Nem örömömben megyek külföldre, nem nekem kell személyszerint a szerszám, hanem ahhoz hogy elvégezzem a munkát a munkahelyemen.
2023. máj. 17. 02:33
 4/13 A kérdező kommentje:
Még egy infó pluszban: Előzőleg is dolgoztam külföldi multinak. Egy darabig csináltuk a huzavonát, aztán adtak előleget, végül meg kaptam egy céges debit kártyát, amivel nyilván minden hónapban el kellett számolni és szükség szerint feltöltötték. Másik cégnél pedig teljesen normális volt, hogy a szerelők nem a saját cashjüket tették be, hanem kértek előleget a pénzügyről és később vitték a számlákat. Itt, amikor beléptem kérdeztem, hogy mi a menet, mondták, hogy saját pénz, ha muszáj akkor előleg, de már úton van a céges hitelkártya lehetősége! Ezt már akkor mondtam nekik, hogy a saját cash felejtő. Az előleg nagy tortura, mind a felvétel, mind az elszámolás. Most is egy hónap alatt 2k eurónál járok. A céges hitelkártyáról meg kiderült, hogy "céges privát hitelkártya", ami leegyszerűsítve egy privát hitelkártya ami a saját hitelképességemen múlik, minden vásárlás-visszafizetés engem terhel, annyi benefit van, hogy nem kell kártyadíjat fizetni. Ez meg sztem nettó hülyeség, hitelkártyám nekem is van, de az az én hitelem, nem a cégé.
2023. máj. 17. 02:42
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

A munkáltatónak kellene biztosítani hozzá az anyagi keretet. Én egy ilyenbe biztosan nem mennék bele, mert hülye nem vagyok. Még akkor sem, ha a cég megbízhatónak tűnik.


Egyébként ilyenre nem kötelezhet. Sem munkaszerződésben, sem anélkül.


Ha az én munkáltatóm ilyennel jönne elő, már lépnék is tovább...

2023. máj. 17. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk az ilyen apróságokra adnak céges kártyát.

Drágább dolgokra pedig banki utalást kérünk aminek a díjbekérőjét pénzügyre továbbítjuk és ők oldják meg.

2023. máj. 17. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk úgy működik, hogy mindenkinek rendeltek céges hitelkártyát, semmit se kell saját zsebből fizetni, ami munka. Nálatok mintha fordítva működne a dolog.


Kérdésre válaszolva, kötelezni max szoban megkérhet (főleg ha elmondta belépés előtt), viszont én se vennék fel hitelt azért, hogy céges eszközöket beszerezzem. Hogyha ennek ellenére erősködnének, keresnek új munkahelyet.

2023. máj. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Adjon céges hitelkártyát akkor. Nem vagy köteles a saját pénzedet kölcsön adni a cégnek. Nem is kötelezhet erre. Nem is értem hogy miért dolgozol ilyen csöves cégnek.
2023. máj. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kötelezhet, adjanak céges kártyát vagy fizessek ki a partnernek átutalással...


Ez a story annyira abszurd, hogy majdnem hihetetlen, hogy ilyen van.

2023. máj. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a cégnek kell adnia a hitelkártyát.
2023. máj. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!