Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelezhet a cég arra, hogy...

Kötelezhet a cég arra, hogy Hitelkártyát váltsak ki, illetve nagy összegű árúkat vásároljak, amit később fizetnek vissza?

Figyelt kérdés
Egy magyarországi székhelyű nagy multinál dolgozom. Sokat utazunk külföldre, illetve a műszereket, alkatrészek amit használunk elég drágák. Jelen esetben egy 1000 EUR értékű alkatrészt kellene megrendelnem, és azt kérik, hogy vegyem meg a saját pénzemből. Mikor megkapom a számlát, utána 1-2 héten belül visszautalják az összeget. Nem vagyok abban az anyagi helyzetben, hogy ekkora összeget hitelezzek a cégnek. Erre a válaszuk, hogy váltsak ki egy hitelkártyát, fizessem arról, aztán majd visszafizetik. Ez esetben az én problémám az, hogy nem vagyok hitelképes milliós hitelkártyához, másrészt ha lenne is, egy ilyen 30 napos rendelés esetén kamatot számítana fel a bank, amit cég nem fizet ki. Így ezt az opciót nem szeretném bevállalni. Kötelezhet a munkavállaló ilyesmire? Számíthatok retorzióra ha nem teljesítem az ilyen anyagi jellegű kéréseiket?

2023. máj. 17. 01:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég furcsa, mert a munkaeszközöket a cégnek kell biztosítania. Arra, hogy a saját pénzedből hitelezz a cégnek egészen biztosan nem kötelezhetnek. Adjanak ők hitelkártyát vagy küldjenek pénzt pl Western Unionnal. Ennyi.
2023. máj. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
93%
Mondd meg nekik, hogy adjanak céges hitelkártyát!
2023. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Pont, hogy több vele a papírmunka, nem kevesebb


A cégnek minimum likvidítási gondjai vannak

2023. máj. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!