Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak én érzem azt,hogy kezdene...

Csak én érzem azt,hogy kezdenek "becsődőlni" az emberek nagy része? Folytatás lent....

Figyelt kérdés

Nem szeretném a politikát belevinni a témába,tehát hagyjuk ezeket a "kinek mit intézett a kormánya",vagy "O1G" dolgokat.

Lakásfelújítással és ehhez csatlakozó szakmunkákkal foglalkozom már rég óta.Évekkel ezelőtt még tudtam félretenni,segíteni a Fiamékat,újabb kocsit venni a vállalkozáshoz,meg ilyesmik.

kb.1 éve,mióta mennek fel az árak,ez egyre nehezebben megy.De nem is ez a lényeg.

Idén is sok sok munkánk volt és még van is,de egyre többen mondják vissza a már lefixált munkákat különböző ürügyekkel,illetve egyre több megrendelő soknak találja az árat.Viszont az én költségeimmel nem tudok egy bizonyos ár alá menni(kb.30/nap/fő)

Lényeg,hogy azt veszem észre,hogy most kezd eljönni az az idő,amit magamon is tapasztalok,hogy elfogy az emberek pénze,nem tudnak költeni a legfontosabb dolgokon kívűl már semmire,vagy a még félretett pénzüket félnek elkölteni.Tehát elkezdődött az elszegényedés,legalábbis itthon.

Szerintetek jól látom?Más is tapasztal ilyet?

53F



2023. máj. 20. 07:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%
Jól látod. Én tavaly váltottam munkahelyet. Jó ajánlatot kaptam, közel 700e bruttó, plusz, ami még hozzá jön, cafeteria, ilyesmi. Ugye ez tavaly meg nagyon is jó pénz volt, csak éppen azóta brutális áremelkedés volt és most ugyanott vagyok, ahol előtte voltam, amiért új melót kerestem.
2023. máj. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%

Az utóbbi 1.5 év nagyon durva volt. Ha csak belegondolok hogy januári fizuemelés óta az az összeg 12-13% al kevesebbet ér akkor elgondolkodik az ember hogy mi lesz ebből.


Nekem szerencsém van, mert jól keresek, de aki átlagos 300-350 ezreket visz haza annak már most meg kell húznia a nadrágszíjat mert elmegy a pénze a napi megélhetésre.

2023. máj. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
19%
Ez van Józsi, most nem olyan időket élünk ahol az emberek szponzorálják a maldív szigeketi nyaralásod, meg hogy évente cseréld a lízingelt merdzsót. Menj külföldre mosogatni
2023. máj. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
A tavalyi év a lakásfelújításos bizniszben extrém jó volt az otthontámogatásos 6M miatt, a megrendelők azt is kifizették, amire nem volt pénzük, mert csak az lebegett a szemük előtt, hogy úgyis visszaadja állambácsi a felét. Ehhez képest nyilván visszaeséssel tűnik az idei év. És erre jön még rá az infláció, ami sokkal magasabb, mint a hivatalos.
2023. máj. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

3-as!

Teljesen normális kérdést írtam,normálisan.

Sem Józsi nem vagyok,sosem volt Merdzsóm,meg semmilyen lízingelt kocsim,és nyaralni sem járok.Úgyhogy nem nyert a jópofinak szánt,magadat égető hozzászólásod.

2023. máj. 20. 10:00
 6/30 anonim ***** válasza:
12%
Eddig ember szabadott volna eljutni a sok ösztönző meg egyéb penzek miatt, hogy napi 30 alatt ne legyen szakember. Mert ha napi 20 is elég lenne, máris többen tudnak kifizetni az adott munkát.
2023. máj. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
43%
Rossz a marketinged. Veled ellentétben, a pizzéria valamit jól csinál, hisz 5000-ért ad egy 32-es pizzát, a hamburgeresnél 4-5000-ért kapsz egy hamburgert, s sorban állnak érte.
2023. máj. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
12%
#5 Drágán dolgozol ,az a gond ombre!
2023. máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

8.

Nem hinném.Adózom,Tb-t,meg egyéb járulékokat fizetek(folyamatosan),Gépeket szerszámokat folyamatosan javítom,pótolom,Tehergk.-t tarok fent,hogy tudjak szállítani,raktárat tartok fent,állandóan amortizálódik a munkaruha,védőfelszerelés,autó,gépek,stb,ezekkel számolni kell.

Ne arra gondolj,hogy egy vödörrel,meg egy ecsettel járok el 30 ezerért egy biciklivel XD!

Egyébként meg nagyon sok éve csinálom és most is van munka,de nem a 30 ezer volt a kérdés tárgya.

2023. máj. 20. 12:36
 10/30 A kérdező kommentje:

7.

Kicsit túlzás,amit írsz,de max.azok a pizzériák valahol Budapest belvárosában vannak és fiatalok,átmenő forgalom,meg túristák állnak sorban.

ne viccelj,átlag felnőtt ember nem fog 4-5 ezerért hamburgert venni.Ezek ilyen divatkaják gyorsétterem függő fiataloknak,ezt ne vedd alapul.

2023. máj. 20. 13:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!