Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik, hogy Magyarországon...

Létezik, hogy Magyarországon ennyit keres egy hegesztő?

Figyelt kérdés

Láttam egy facebook-os álláshirdetést. AWI hegesztőt kerestek nettó 3000 forintos órabérért napi 12 órás meló H-P. Ez csak havi 20 munkanappal számolva 720k.


Nem irigykedés vagy ilyesmi csak meglepett és érdekel azoknak a véleménye akik az építőiparban mozognak.



2023. máj. 28. 20:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Ilyen nincs, legalább is legálisan bejelentve hogy te hétfőtől péntekig a hétköznap minden napján folyamatosan 12 órát dolgozz. nem is szabályos. Tehát óraszámban jó eséllyel ugyan annyit dolgozik mintha 8 órában lenne, csak valamilyen időkeretben. Plusz ugye ez a 3000 gondolom bruttó, szóval ez a valóságban nettóban ha nincs semmi kedvezménye kb. 350.000Ft-os fizetés.
2023. máj. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Ez már csak szőrszálhatogatás egyébként, de a hegesztő alapvetően fémipari gyártási területen dolgozik, nem "építőiparban".
2023. máj. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

#1


Leírtam, hogy nettó 3000/h az állásajánlat

2023. máj. 28. 21:21
 4/19 A kérdező kommentje:

"Ilyen nincs, legalább is legálisan bejelentve hogy te hétfőtől péntekig a hétköznap minden napján folyamatosan 12 órát dolgozz"


Ez hol van leírva? Számtalan ember dolgozik ennyit. Gyárban pl.


Ez heti 60 óra.

2023. máj. 28. 21:23
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgy rémlik munka törvénykönyvében.

Értelemszerűen feketén nem követik.


Nem építőiparban dolgozom de van hegesztő kollégám, keres ennyi órabért.

Amit ő nem tud megcsinálni vagy kétemberes munka arra jön külsős kétszer ennyiért de ő olyan pontosan dolgozik amit még senki másnál nem láttam.

2023. máj. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%
Feltételezem h nem kezdőt keresnek, másrészt meg hiányszakma jó értékteremtési képességel. Havi 160 órával számolva csak nettó 480 az erédmény, ami bár nem rossz, nem is mondanám jónak. Heti 48 óránál nem dolgozhatsz többet legálisan, az évi limit talán 300 óra.
2023. máj. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam állandó 12 órában, pár hónapig bírtam. Semmi életed, kicsit a hétvégén kikapod az arcod belőle, nézelődsz, elvagy, de ennyi. Raktam el a pénzt, de már nagyon vártam a végét.
2023. máj. 29. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez konkrétan kibírhatatlan,làtàstól Mikulásig dolgozva elég sok munkánál jónak tűnhet a fizetés de amint írták 8 órában ez nettó 480 ami nem rossz de nem egy hű de nagy szám.Cserébe hétköznap megmozdulni alig tudsz,hétvégén vasárnapra talán ki tudod pihenni magad aztán kezdődik az egész előlről,a teljes életed a munka.
2023. máj. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ez hol van leírva? Számtalan ember dolgozik ennyit. Gyárban "


Ahogy már felettem leírták, a munka törvénykönyvében.

2023. máj. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
82%

Biztos valami átverés, vagy humbuk szöveg. Jelentkezel, elmész aztán kiderül hogy majd talán két év múlva érhető el az a kereslet. Tudom, mert párom is hegesztő és többször járt így. Igaza van az előttem írónak, semmi életed nincs egy 12 órás műszak mellett.


Sok helyre keresnek hegesztőt, de mindenhol keveset adnak. Igaz ez mondjuk más szakmára is, már nem számít hogy hiány szakma vagy nem.. borzasztó ami itt megy.. végülis párom ezért lett vállalkozó de ő épületgépészettel is foglalkozik.

2023. máj. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!