Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik ezek az elvárások egy...

Mik ezek az elvárások egy átlag álláshirdetésnél?

Figyelt kérdés

Profesiont nézegetve megdöbbentő, hogy milyen elvárások vannak egy átlag állásra, akár egy egyszerű alkalmazottira is, ráadásul az elvárások listája egy regény, bérezést meg nem meri feltüntetni egyik sem, amelyik kiírja, ott is kb nettó 350 ezres fizetésért várnak el nem keveset egy pesti helyen, mikor Pesten nettó 350 ezer kb. semmire nem elegendő.


Gondolok itt olyanokra, hogy egyszerű műszakvezetői állásra egy éttermi lánc egyik éttermébe pl. középfokú végzettséget ír ugyan elvárásnak, csak épp vállalkozói, tulajdonosi szemlélettől kezdve minden játszik, ezt nem is értem, bérezés meg kb. semmi.


Akkor egy önkormányzati ügyintézői posztra kb. három különböző végzettségű embert igénylő feladatok összesűrítve egy emberre, amik egy normális szervezettel működő hivatalnál eleve külön osztályokhoz tartoznak. Kedvencem az elvárásoknál, hogy "bírja a terhelést" = agyon fogunk dolgoztatni, öt ember munkáját rádsózzuk.


Valahogy a feladatokat le tudja minden hirdető részletesen írni, az előnyök mindig feleannyi kb, bért meg szinte alig mernek leírni, pedig úgy gondolom korrekt rendszerben illene ködösítés nélkül a bért is tisztán kiírni, hogy mennyi az annyi, ha már elvárás van, és itt nem arról van szó, mielőtt valaki belém állna, hogy büdös a munka stb, csak egyszerűen nevetséges, hogy kb. közigazgatási pozícióknál is lassan több osztály munkáját akarják egy emberrel összefogatni, nem is értem hogy gondolják. Én is dolgoztam ilyen területen, és tudom, hogy szinte összeegyeztethetetlen, ha pl. ügyfelezik valaki, és még ezen felül dolgozzon be erre az osztályra is, meg arra is, közben ügyfelek folyamatosan jönnek, és a többi osztályon is folyamatos feladat.

Kicsit elszálltak a feltételek és az elvárások úgy érzem, azt meg csak halkan teszem hozzá, hogy az 5 év tapasztalat gyakorlatilag még egy iratmegsemmisítő, szkennelő/másoló állásnál is előírás. Vicc kategória.



2023. máj. 29. 21:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
28%

11. Miért nyomod tele a válaszod trágárságokkal?

És még mindig nem értem, miért offoltok, még maga a kérdező is.

Az áll ott fent, hogy miért vannak képtelen elvárások egy álláshirdetésben, és nem a boltok árairól, megélhetésről.


Írtam a magam példáját ilyen hirdetésről. Rákérdeztem, hogy egy olyan kiadóban, ahol mindenki magyar, idegen nyelvű könyveket, magazinokat nem adnak ki, miért kell magas szintű angol? A szoftverek angol nyelvűek. Mondom ahhoz elég a menüpontokat tudni. Open, Close, Undo, Filter stb. Sok vezető van, akinek halvány sejtése sincs a szakmáról.

2023. máj. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
30%

A te elso kommented egyaltalan nem kapcsolodott a kerdeshez, es elkezdtetek diskurzust folytatni a videk vs pesti elet arairol. Mivel mindkettot jol ismerem, ezert ehhez szoltam inkabb hozza, a kerdesrol a velemenyemet csak a valasz vegen irtam.

Nem offollak, csak igy konkretan hulyesegeket is irsz, az elso "tragarkodasommal" ezt szerettem volna kifejezni, a tobbivel meg azt, hogy mennyire pofatlanul draga Pesten egy mozi is. Egyebkent en a videki arakat is dragallom, relative ennyit nem ernek, foleg ugy hogy normalis filmet sem adnak, meg ugy, hogy a mozi eredetileg tomegszorakoztatasra van es a szegenyebb retegeknek lett kitalalva. Na m1, ez mar megint nagyon mas tema. Lenyeg a lenyeg: nincs igazad, nem dragabb videken a megelhetes. (Cserebe kevesebb is az ilyen zsiros, "luxi" melo, az atlag videki nem a legujabb irodahazban dolgozik ahol fallabda palya is van, csutortokonkent gyumolcsnap, havi 1x meg pizzapentek.)

2023. máj. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
30%

@6 Olyan, mint valami alternatív univerzumból írnál. 40%-kal olcsóbb pizza Budapesten? Ha egy elfogadható pizzát szeretnél enni, az kiszállítva 4000-től indul, néha 3500 körül van valami alig feltétes. Egy ehetőbb kebab 3500-4500, egy rántott szelet vagy mittomén thai tészta átlagosan szintén 4-5000 között. Egy alap sör egy alap kocsmában 890Ft/4dl, de simán vannak 1000ft feletti deciárak is, azaz 5000-ért kapod a korsót. Kávé az aluljáróban 500-600 pénz, egy borbély 6000-15000, női fodrász jóval több, a lakhatás pedig összehasonlíthatatlanul drágább. Ezt próbáltad leírni annyival, hogy a lakosság kis részét érinti, ami persze a 6 milliós házas Büdöskepusztán valóban mindegy, viszont Budapestre sokkal többen költöznek és a legolcsóbb lakható ingatlan 35 millió forint körül van. Fiatalabb is a város az átlagnál, ezért kevesebbeknek van már a kezében a lakáskulcs.



A kérdésre is válaszolva: teljesen mindegy, hogy milyenek az elvárások, ha pár teljesül, már nyugodtan lehet jelentkezgetni.

2023. máj. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
20%

@13


Andersen kismiska volt hozzád képest.


Mozdulj ki Budapestről, s fogod érteni, amit írta a hatos!


Csukott szemmel nem fogod észrevenni.


Én is gondolkodhatnék molylepkeaggyal, de én nagyon szégyellném magam (veled ellentétben).

2023. máj. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
53%
@14 Egy teljesen könnyen, objektíven cáfolható kommentet írtam, amennyiben vannak ehhez adataid. Magyarországon nagyon magasan Budapest a legdrágább település, ha nem valami szigorúan túlélésra szabott fogyasztói kosarat állítunk össze. Cáfolj meg, kérlek. Várom akár olyan alja helyekről is a 40%-kal olcsóbb pizzát, mint a Forte. Kérlek mutass olyat is, hogy egy 1300 forintos körúti népitatós Pilsner jelentősen olcsóbb, mint egy püspökladányi kiskocsmában kapnád. Várom szeretettel.
2023. máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

@15


Teljesen mindegy, mit írok, te csak hajtod a marhaságaidat, fittyet hányva a tényekre.


Menj ki a piacra, menj el a boltokba, s nézd meg az árakat a fővárosban és hasonlítsd össze a vidéki városok, falvak áraival! SENKI nem fogja helyetted megcsinálni e feladatot! Én tudom, de HELYETTED NEM FOGOM TUDNI!


Lidl és társai meg a fél ország számára nem elérhető, mert 4 millió ember számára nincs 50 km-en belül, tehát maradnak a kisboltok, amik 50-70%-kal drágábbak, mint egy átlag pesti bolt.

2023. máj. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

@15


Ja, és ehhez tegyük hozzá, hogy a fővárosi ember fizetése háromszorosa a vidéki ember fizetésének...


SEMMI nem indokolja ezt a különbséget.

2023. máj. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

16-os: haho!

En irtam adatokat a varosomrol!

Te meg gondolom Budapesten vagy, tessek akkor osszehasonlitani!

De egyébként remiszto, hogy mennyire rosszul latjatok a dolgokat.

2023. máj. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Jó, zárjuk le ezt a témát.


Budapest a dragább, ez tény.


A supermarket és hipermarket mindenütt ugyanolyan áron van, mivel országos egységes árszabásuk van, hiába állítasz mást.


Albérlet és BKV miatt is sokkal drágább Pest. Ha csak BKV-zol, már az is sokba van, mégha albit nem is kell fizetned, bár hiába nyomod a magadét, sokan albérletben laknak, különösen azok, akikhez a kommunizmusban nem vágtak hozzá ingyen házat.


Szóval kár a bullshit duma, mindem értelmes ember szerint, és a tények szerint is Budapest a drágább, nem vidék. Ha egy kevéd eszed lenne fel bírnád fogni, hogy vidéken miért vannak 2-300 eures fizuk, míg Pesten 500 is kevés.

2023. máj. 30. 17:51
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

Kommunizmus soha nem volt Magyarországon (történelemórán épp hiányoztál?), s soha senkihez nem vágtak házat akkoriban. Az most divat, hisz a CSOK által sokan jutottak ingyenházhoz és még kaptak tőlünk, többiektől ötmillát felújításra is.


"vidéken miért vannak 2-300 eures fizuk, míg Pesten 500 is kevés."

Annak kevés, aki a Szabadkai utcába meg a rosszlányok.hu-ra költi.


Úgy látszik, te továbbra is a saját álomvilágodban óhajtasz élni ahelyett, hogy tennél egy kirándulást a Budapest táblán kívülre.


Csak hajtod a hülyeségeidet ahelyett, hogy meggyőződnél a tényekről.

2023. máj. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!