Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik ezek az elvárások egy...

Mik ezek az elvárások egy átlag álláshirdetésnél?

Figyelt kérdés

Profesiont nézegetve megdöbbentő, hogy milyen elvárások vannak egy átlag állásra, akár egy egyszerű alkalmazottira is, ráadásul az elvárások listája egy regény, bérezést meg nem meri feltüntetni egyik sem, amelyik kiírja, ott is kb nettó 350 ezres fizetésért várnak el nem keveset egy pesti helyen, mikor Pesten nettó 350 ezer kb. semmire nem elegendő.


Gondolok itt olyanokra, hogy egyszerű műszakvezetői állásra egy éttermi lánc egyik éttermébe pl. középfokú végzettséget ír ugyan elvárásnak, csak épp vállalkozói, tulajdonosi szemlélettől kezdve minden játszik, ezt nem is értem, bérezés meg kb. semmi.


Akkor egy önkormányzati ügyintézői posztra kb. három különböző végzettségű embert igénylő feladatok összesűrítve egy emberre, amik egy normális szervezettel működő hivatalnál eleve külön osztályokhoz tartoznak. Kedvencem az elvárásoknál, hogy "bírja a terhelést" = agyon fogunk dolgoztatni, öt ember munkáját rádsózzuk.


Valahogy a feladatokat le tudja minden hirdető részletesen írni, az előnyök mindig feleannyi kb, bért meg szinte alig mernek leírni, pedig úgy gondolom korrekt rendszerben illene ködösítés nélkül a bért is tisztán kiírni, hogy mennyi az annyi, ha már elvárás van, és itt nem arról van szó, mielőtt valaki belém állna, hogy büdös a munka stb, csak egyszerűen nevetséges, hogy kb. közigazgatási pozícióknál is lassan több osztály munkáját akarják egy emberrel összefogatni, nem is értem hogy gondolják. Én is dolgoztam ilyen területen, és tudom, hogy szinte összeegyeztethetetlen, ha pl. ügyfelezik valaki, és még ezen felül dolgozzon be erre az osztályra is, meg arra is, közben ügyfelek folyamatosan jönnek, és a többi osztályon is folyamatos feladat.

Kicsit elszálltak a feltételek és az elvárások úgy érzem, azt meg csak halkan teszem hozzá, hogy az 5 év tapasztalat gyakorlatilag még egy iratmegsemmisítő, szkennelő/másoló állásnál is előírás. Vicc kategória.



2023. máj. 29. 21:40
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

"Úgy látszik, te továbbra is a saját álomvilágodban óhajtasz élni ahelyett, hogy tennél egy kirándulást a Budapest táblán kívülre."


Huu, te akkora egy sötét, értlemezni sem tudó félanalfabéta vsgy, hogy még nem csesztem hozzád hasonló vadbarmot már bocsi. Vidéken élek, mit magyarázol? Milyen Budapest táblát kellene elhagyni?


"Kommunizmus soha nem volt Magyarországon (történelemórán épp hiányoztál?)"


Erre felesleges is reagálni....💩

2023. máj. 30. 18:24
 22/26 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy mar csak a provokalas a fel de en ott tartok, hogy megorulok, hogy komolyan ENNYIRE meggyozoen mondja a hulyeseget.

Es neha felek, hogy tenyleg igaz, es el is hiszi amit ir.

2023. máj. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
38%

"Erre felesleges is reagálni."


Bizony felesleges, hisz az szocializmus volt. Értem, hogy fogalmad sincs, mi a különbség, de ez téged minősít.


"egy sötét, értlemezni sem tudó félanalfabéta vsgy"


Te írtad, jól írtad, igen, az vagy. A helyesírásunk jól mutatja, ki is az analfabéta.


"tenyleg igaz, es el is hiszi amit ir"


Ez nem hit kérdése. A matek nem hazudik. Csak azt kell tudni, hogy a számok milyen sorrendben következnek egymás után, s akkor fogod tudni, hogy melyik szám kisebb és melyik nagyobb.

2023. máj. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

De ember. Leirtam a kommentemet, SZAMOKKAL. Arra miert nem reagalsz sosem?

A kerdezovel az a bajod, hogy "nemegy ki Budapestrol" meg nem ir konkret arakat. En irtam. Arra miert nem reagalsz?

2023. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
36%

Igaza van pedig a 23-nak. Tegnap vettem Bp-en dinnyét, 379 kilója.


Megyeszékhelyen élek, itt nincs 900 alatt. A megye falvaiban 1000-1200.

2023. máj. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Budapesten csak 150 - 200 az albérlet? De jó!

Gyere le Veszprémbe!

2023. jún. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!