Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ha egy álláshirdet...

Szerintetek ha egy álláshirdetésnél @freemail.hu-s, gmail.com-os vagy egyéb bárki által regisztrálható email címet adnak meg, akkor kamu a hirdetés?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva nem eddig nem mertem elküldeni ilyen címekre az önéletrajzomat, mert abba ugye benne vannak a személyes adataim is, amivel esetleg visszaélhetnek? Várom a véleményeteket. Köszönöm.
2010. okt. 11. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy kamu, de jobb nem valaszolni ra. Egy tisztesseges munkaltatonak van ceges email cime. Ugyanugy, Te se hasznalj hulye email cimeket (pl. dundi@citromail.hu, stb.). Egy komoly munkaltato nem fog ra valaszolni, mindegy hogy mennyire megfelel az eletrajzod.
2010. okt. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én elküldtem már 1pár freemail-es címre,eddig még nem éltek vissza vele!Legalábbis nem tudok róla.:D De azért igazad van nem árt az óvatosság!
2010. okt. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek Veletek. Bár több hirdetésbe is írják, hogy nemrég alakult a cég, végülis lehet, hogy még ezért nincsen céges email címük.
2010. okt. 11. 14:21
 4/8 anonim válasza:
én is több hasonló címre küldtem már el az önéletrajzom, kivétel nélkül zepter, pénzügyi tanácsadó, stb kamu melók voltak. nem biztos, hogy ez általános érvényű, lehet hogy csak én vagyok ilyen mázlista, de nem 2 helyről beszélek.
2010. okt. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb cégeknek ilyen e-mail címük van! Tudom, mert diákként anno sok céges infót rögzítettem (email, létszám), és ott jöttem rá erre :)
2010. okt. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sok cégnek nincs alapvetően szüksége az ímélre, nem éri meg pénzt kidobni egy saját címért, amikor ráadásul a gmail pl. sokkal jobb ezeknél.
2010. okt. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én is tisztességes vállalkozó vagyok és a névjegykártyámon a gmail-es email címem használom. Van egy nagy cég, akivel le vagyok szerződve, használhatom az általuk készített email címet is, illetve amikor volt saját weboldalam ...@bankhitel.ws volt az email címe, akkor sem azt használtam...
2010. okt. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát attól függ, milyen állás. Ha pl. lángossütőbe keresnek embert, akkor ott valóban megállja a helyét a freemail is. De ha IRODAI munkára, akkor ez esetben, ha nincs céges e-mail cín, az több mint gyanús. ÉS ez nem függ a cég nagyságától. Faterom is nemrég dolgozott újonnan alakuló, 5 fős cégnél és az első perctől kezdve volt e-mail címük, ugyanis a hivatalos bejegyzésnél a cégbíróságokon már ezt is kérnek. Persze egy büfé esetében a cégbíróság is elfogadja a freemail-es e-mail címet, ugyanis a bírósági bejegyeztetésnél a tevékenységi kört is rögzítik. Tehát ha irodai munkára neked nem céges címre kell elküldeni az önéletrajzodat, akkor az avgy kamu, vagy hivatalosan be nem jegyzett cég, vagyis nem fognak bejelenteni, nem lesz tb-d (hacsak nem fizeted magad után) stb. Úgyhogy kerülendő az ilyen.
2010. okt. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!