Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetnék adattudós...

Hogyan lehetnék adattudós (data scientist)? Milyen bejárt útja van ennek itthon?

Figyelt kérdés
2023. jún. 7. 09:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Ki kell tanulni a szakmát.
2023. jún. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És hogyan?


Munkatapasztalat által: ehhez kellene olyan pozíciók, ahol konkrétan ilyen tapasztalat nélkül is alkalamznak, de én nem láttam ilyet.

Képzés által: melyik képzés? Megjelent az Adattudomány mesterképzés, de ránézésre eléggé alap dolgokat fed le.

2023. jún. 7. 09:54
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Hát akkor úgy tűnik ez egy patt helyzet.
2023. jún. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Végezz el egy proginfót, képzed, fejleszd magad a csilliárdnyi online is elérhető videóval, tananyaggal, és keress hasonló jellegű munkaköröket.
2023. jún. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4: és ez tényleg működik valahol?

Van informatikus végzettségem, de ha állásinterjún olyan tudás kerül elő, amivel munkatapasztalatom nincs, ellenben sokszáz órát töltöttem szabadidőmben, akkor szinte ignorálták eddig.

2023. jún. 7. 10:18
 6/12 anonim ***** válasza:
Kerülj be bármilyen olyan állásra ahol sok adat mozog és mondjuk alapszintű excelnél többet várnak. Itt már tudsz gyakorlatot szerezni. Vagy ezekre sem vesznek föl tapasztalat nélkül? Akkor irány bármelyik nagy multi bármelyik pozíciója, akár pl. egy helpdesk. Éven belül át lehet menni általában (nagyon max a 1,5 év) teljesen más területre is ami a te esetedben minimum az említett "adatosabb" munka ahonnan már egyenes az út a data science felé. Kell egy kis favágás az elején, ez tény.
2023. jún. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 BeefEater ***** válasza:
67%

Dolgoztam olyan helyen, ahol sok data scientist volt. Két jellemző út volt:

Vagy olyan embereket kerestek, akik értettek ahhoz (Phd-jük van belőle), amiről az adott adathalmaz szól és betanították őket a többire, vagy pedig matematikus vagy hasonló végzettséggel indultak.

2023. jún. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Milyen informatikus végzettséged van pontosan? És mivel foglalkoztál szabadidődben pontosan?


A bejárt útja ennek itthon (is) az, hogy ismerőstől vagy cégen belüli kollégától bekunyerálod magad valahova gyakornoknak, és ott meghúzod magad fél évig és tanulsz. Utána meg keresel rendes állást.


Tanulmányi szempontból egy statisztika vagy adattudomány MSc vagy PhD az ennek megfelelő képzés.

2023. jún. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#6: hát, ezen már túllennék. Vagy kétévnyi BI-os tapasztalatom, másfél év adattárházzal. Küzdöttem sokat, hogy minél összetettebb munkákat rámbízzanak, de egyszerűen reménytelen volt. PErsze így is tanultam sokat, de úgy tűnik, nem eleget.


#8: gazdaságinformatikus, és sok mindenbe belenéztem, de a legjelentősebb időt Pythonnal és tanulóalgoritmusokkal foglalkoztam.

Amikor elkezdtem BI-jal dolgozni, volt egy matematikus háttére ember a kollégák közt. Részben miatta is kerültem oda, aztán egy hónap után kirúgták, mert hogy nem volt rá szükség... Akkor egy álommal kevesebb lett. Utána persze egy évvel már jöttem a hangok, hogy kéne a data minding, de egy év múlva sem történt semmi. Ami meg technikailag kihívást jelentett volna, azzal meg vagy nem foglalkoztak cégen belül (majd megoldjuk, megoldjuk, ja mégsem úgy oldjuk meg, kuka), vagy kiszervezték.

Egyébként szerettem volna matemaikus képzést elvégezni, de munka mellett már nehéz.

2023. jún. 7. 15:50
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gazdinfo háttér pont egy olyan háttér ami a legkevésbé passzol a data science-hez. Viszont ez semmit nem jelent, ha van tudásod. BI és data warehouse tudással furcsállnám, hogy ha nem hívnának be egy junior data science pozícióra interjúzni. Nyilván a Python mellett az SQL és adatbázisok ismerete elég alap, de mennyire érted a magasabb szintű statisztikát ezek mellé?
2023. jún. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!