Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor kotelesek a tappenz...

Mikor kotelesek a tappenz kiutalni ha a munkahely kifizetohely?

Figyelt kérdés
Veszelyeztetett terheskent sajnos tappenzen vagyok, egy ideig jott a tp osszege a fizetessel egy idoben, mostanaba viszont megy a sz*rakodas es nagyon unom mar hogy minden honapban kesedelmi kamat van a csekkjeimre szamolva.. havonta kerul bekuldesre a tappenzes papir, e honapban pl 1-en mar bent volt, es a mai napig nem kaptam egy ft-ot sem, hetfon pedig mar 12-e van… meddig kotelesek kiutalni a tp osszeget? Feleslegesen haborgok es nincs idoponthoz kotve?

2023. jún. 9. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a munkahelyed a kifizető hely, akkor a fizetési nappal megegyezően kell utalni a tp - t is. Ha ez ötödike akkor ötödike, ha 10 akkor 10.
2023. jún. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1jén adtad be az már késő.
2023. jún. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nyilván mindenhol van bérszámfejtési időszak. Ha 01-jén adod le hozzá a szükséges iratokat, akkor én sem módosítom azért a bérszámfejtést, mert akkor adtad le. Azt majd megkapod a következő fizetéssel, vagy jó esetben hóközi utalással.


Nálunk minden hónap utolsó napjáig le kell adni a bérszámfejtést befolyásoló iratokat. Ha addig nincs leadva, akkor az marad a következő havi bérszámfejtéshez. Ezt a munkaszerződés megkötésekor írásban megkapják a dolgozók is. Ugyanis 01-je és 03-a között készítjük a bérszámfejtést. Ahhoz előző hónap utolsó napjáig le kell adni az iratokat.

Ha valaki hosszú ideig keresőképtelen, akkor hóközi számfejtést is készítünk, és hó közben is utalunk. Ha csak pár napról van szó, akkor nem.

2023. jún. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jogszabály szerint 8 napon belül.

De ez csak papíron működik, sajnos még az OEP-nek sem sikerül tartani a legtöbb esetben.

Nem lehet, hogy későn adtad le és már nem tudták bele tenni a számfejtésbe?

2023. jún. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig le kell adni legkésőbb elsején reggel 9-ig. Utána már csak következő hónapban veszik figyelembe.
2023. jún. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy vállaltál gyereket, hogy nincs 20 ezer forint tartalékod a csekkekre? Napról-napra éltek? Ügyes...
2023. jún. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Mindig ugyan ebben az idoben lett leadva, ezert nem ertem miert megy a szarakodas most es multkor..,

Kevesbe kedves utolso, nem, nem naprol napra elunk 😅 a ferjemet egyik naprol a masikra kuldtek el, mert csodbe ment a ceg… ezis egy cifra tortenet, nem is megyek bele, teny, hogy most kicsit megszorultunk, a babanak megvan mar minden 😅 mirol szamoljak meg be esetleg?

2023. jún. 11. 00:24
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja es termeszetesen kp van itthon, de a csekkeket a tp-bol fizetem appon keresztul, nekem postan egyaltalan nem jon csekk.. de tenyleg nemtudom mas egyeb anyagi kerdesek hogy jonnek ide 😂
2023. jún. 11. 00:26
 9/10 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy berpapir is erkezett mar, ebbol azt gondolom/gondoltam hogy berszamfejtve van, de megsem erkezett utalas..
2023. jún. 11. 23:28
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
4, 2017 óta nincs OEP. A táppénzt a Kormányhivatal Egészségbiztosítási Osztálya számfejti (kivéve, ha egy adott cég kifizetőhely).
2023. jún. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!