Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Hogyan oldhatnám meg a karrierváltást? Minek tudnék menni?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a munkám, 26 éves srác vagyok, van egy mérnökdiplomám, B2 angolom, szeretek utazni és olyan munka érdekelne ahol emberekkel tudok foglalkozni.

2023. jún. 11. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mármint milyen téren emberekkel foglalkozni? Ápoló, kereskedő, üzletkötő, vagy piaci kofa akarsz lenni? Esetleg óvóbácsi/néni?
2023. jún. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Leginkább ami úgy érzem szívesen lennék, az tűzoltó, mentős, nyomozó vagy idegenvezető külföldön.
2023. jún. 11. 18:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal vagy, bármiben tovább tudod képezni magad.
2023. jún. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen mérnök vagy ha nem titok?
2023. jún. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
mérnökinformatika bsc
2023. jún. 11. 18:57
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Ne akarj emberekkel foglalkozni. Én emberekkel foglalkozom, kis naivként elgondoltam anno, hogy majd ez milyen jó lesz, nyitok a világra stb.. hát nem. Kiégtem a sok rosszindulatú embertől. Pont szeretnék én meg valami mérnöki, infós vagy hasonló pályára váltani, ahol home office lehetőség több van és nem kell (vagy csak minimálisan kell) emberekkel foglalkozni.

Tűzoltó, mentős a legalul fizetettebb munkák. Az életedet kockáztatod másokért, de sz@rba se vesznek és úgy beszélnek veled, mint egy senkiházival. Nem kapnak megbecsülést, hiába mentenek életeket. Idegenvezető egy fokkal jobb, de azért ne legyen nagy rózsaszín álmaid róla. A sokadik csoport után az agyadra fognak menni az életképtelen turisták az ugyanolyan idióta kérdéseikkel. A fizu szintén nem annyira fényes. Nyomozó meg már nem lehetsz, 25 éves kor alatt beiratkozni a Közszolgálatira, ahol van bűnügyi nyomozó szak. Afelett nem felvételizhetsz, nem tudom miért, de így van sajnos. Sima mezei rendőrből/járőrből meg nem sok esély van eljutni a nyomozásig.

Higyj nekem, én már végig futtattam ezeket ugyanúgy, hasonlóan voltak idealista emberszerető álmaim, de mára már kiégtem és nem mellesleg azidő alatt utána is néztem ugyanazoknak, amik téged is érdekelnek.

Szerintem maradj szépen a mérnökinfón, jól kereshetsz vele, nem zargatnak nagyon főleg, ha sikerül otthoni munkát találnod. A legjobb.

2023. jún. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
6: sok esetben addig tűnik szépnek az emberekkel valo foglalkozas mìg nem csinálja az ember.
2023. jún. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mást írtam esetleg?
2023. jún. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, ugyanezt írta a 6-os, viszont éppen a jelenlegi életkörülményeim miatt gondoltam munkakör váltására.

Jelenleg HO-ból dolgozom, magányos vagyok és nagyon szorongó, így ha nem muszáj nem megyek el otthonról, emiatt nyilván se barátaim nincsenek se kapcsolatom. Dolgozni muszáj járni, ergó bejárnék valahova. A szorongásomon pszichológusok sem tudtak segíteni. (Ne nézzetek le ez a kijelentés miatt, szenvedek és változtatni szeretnék)

2023. jún. 11. 22:05
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Próbáld ki, hogy jelentkezel valami olyan munkára, ami nagyon embercentrikus. Nem mindegyikhez kell egyből tanulni, nagyom sok helyre van lehetőség azonnal. Pl. ha beszélsz angolul szinte biztos, hogy végzettségtől független felvesznek egy szállodai recepciós pozícióra. Mindig keresnek embert, mert jó szar meló. Na ott aztán fogsz emberrel találkozni, eleged is lesz belőlük néhány hónap múlva.Utána meglátod tényleg kell-e ez neked, vagy maradsz az eredeti pályán. Ha mégis megtetszik akkor előtted a lehetőség, hogy beletanulj valami hasonló embercentrikus szakmába. Amúgy a home office nem feltétlenül baj, munkaidő végén ugyanúgy elmehetsz a városba iszogatni pl. munkatársakkal, kérdezd meg van-e rá igény, aztán meglátod. A végén lehet semmi szükség drasztikus karrier váltásra, csak egy kommunikációra a munkatársakkal.
2023. jún. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!