Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik jól fizető munka után...

Akik jól fizető munka után részben vagy teljesen pályát módosítottak, hogyan kezeltétek az esetleges fizetéscsökkenést?

Figyelt kérdés

Saját példám: jelenleg marketingesként dolgozok, 5 év tapasztalattal keresek vidéken bruttó 800 körül, ami -beszélve a volt csoporttársaimmal, látva a kollégáim helyzetét, arányaiban egy teljesen korrekt fizetés. Viszont egyre kevésbé érzem azt, hogy ezt szeretném hosszútávon csinálni, egyre inkább vonz a számvitel, az adózás világa, és szeretnék könyveléssel foglalkozni. Munka mellett most megcsináltam egy mérlegképes könyvelői képzést, és előbb- utóbb szeretnék váltani, csak nem tudom, mikor.

Tartok tőle, hogy ha jelentkeznék egy könyvelői pályakezdő állásra, akkor legjobb esetben is a jelenlegi fizum kb. felét kapnám meg, ami, ha nem is okozna életszínvonalbeli különbséget, mindenképpen érződne. Ráadásul a párommal pár éven belül szeretnénk családot alapítani, amihez nyilván nem ártana a plusz pénz... csak nem akarok még tizensok évet lehúzni olyan munkakörben, ami egyre kevésbé érdekel, és egyre kevésbé élvezem.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Mikor a "legjobb" ezt a váltást megtenni, vagy ha ez egyáltalán lehetséges, hogyan lehet tenni azért előzetesen, hogy az adott szakmán belüli pályakezdőségem ellenére ne feltétlenül ugyanabba a bérsávba tartozzak, mint azok, akik tényleg nulla munkatapasztalattal rendelkeznek?



2023. ápr. 9. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Hát így hogy a nyakadban van egy golddigger nem lesz megvalósítható. De amúgy a pénz nem minden. Meg miért kéne a klándzs álmaiért feladnod a sajátod.
2023. ápr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"csendesen epekednek azután mi nincs, de félnek elveszíteni azt ami van. 1000-ből 999 embernek ez jelenti a valóságot"


Mellékállásban el kell kezdeni könyvelni. Igen, napi 12-14 órás munkanapokra felkészülni. Aztán váltani.

2023. ápr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4%
Csinálj szakmát, fodraszkent vagy építőipari szakikent már az első évben jóval többet keresel mint most
2023. ápr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

A fizetéscsökkenést könnyen lehet kezelni ha alapból olyan magas a béred hogy csak abból látszik hogy csökkent a béred hogy a havi megtakarításod kevesebb de az életviteleden semmit nem kell módosítani.


Én nem váltanék olyan munkakörre ahol olyan kevés bért kapnék hogy szűkösebbre kelljen húznom a nadrágszíjat mert nem fedezné 1:1-ben a havi kiadásaimat.

2023. ápr. 10. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 NTBS ***** válasza:
72%
Attól függ neked mi a fontosabb.
2023. jún. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Én jól fizető munka után úgy módosítottam pályát, hogy még magasabb lett a jövedelmem.
2023. jún. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Bármikor váltottam mindig csak többet kerestem, kevesebbet sosem
2023. jún. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem jelenlegi helyzetben, egyáltalán ne válts. Azt javaslom, hozzátok előrébb a babavállalást, S a gyermek mellett kezdj el könyvelni, amennyiben nő vagy. Ha férfi vagy, esetleg beszéld meg pàroddal, hogy te mennél gyedre a gyerkőccel és nem ő, hátha belemenne. Mai világban nem váltanék fele annyit fizetésre.
2023. jún. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Én jól, de a feleségem rosszul viselte, amikor a fizetésem havi nettó 2 millió alá csökkent egy időre. Azóta visszatornásztam, de ez azért fájt – Neki, és emiatt nekem is. 🥶
2023. okt. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Rosszul, megbántam, nem így kellett volna.

Sajnos a mondandód "családalapítás" stb részével nem tudok mit kezdeni, sose tekintettem pénzügyi projektként arra hogy majd egysszer születik egy gyerekem egy nőtől akit szeretek. Viszont azt elmondhatom hogy egy ilyen manőver tönkretett egy hosszú párkapcsolatomat.

A helyedben inkább a marketingen belül keresnék új irányokat.

Ha csak "fedésből" írtad az adózást, akkor is. A marketing van olyan széles hogy azon belül bármit megtalálsz, akár a több pénz, akár a más munkakörülmények a cél.

A 'vidéken' kitételt sem értem. Budaörs is vidék meg Ózd is. Gondolom, bár én úgy szocializálódtam, hogy a falvak, kisvárosok a vidék. Ha ilyen településen is tudsz marketingeskedni b⁰ 8-ért akkor valamit csak jól csinálsz... vagy jó helyen van a falu.

De az tuti hogy egy ilyen 'drop-ot' akkor él túl bármilyen párkapcsolat ha az gondosan be van tervezve és a pàr mindkét tagja, legalább átmenetileg kicsit visszafog.

Szerintem egyáltalán nem éri meg, ennél vannak sokkal előremutatóbb közös projektek is.

2023. okt. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!