Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Napi bejelentésen felmondhatok...

Napi bejelentésen felmondhatok akármikor?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy ha napi bejeltésen vagyok(elvileg) és nincs aláírt munka szerződés. Akkor bármikor felmondhatok kötelezettség nélkül? Csak egy jelenléti papirformát kell töltenem az adott napra, kezdés,végzés,óraszám,aláírásommal. Ha holnap fel akarok mondani akkor lenne kötelezettségem?

2023. jún. 11. 22:58
 1/6 A kérdező kommentje:
És ha esetleg a tudtomon kívül már heti bejelentést alkalmaznak akkor milyen felmondási kötelezettségeim vannak? (és azt hogyan tudhatom hogy heti vagy napi bejelentésen vagyok?)
2023. jún. 11. 23:15
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Heti bejelentes nincs. Napi bejelentes van de itt nincs felmondas. Ha nem akarsz dolgzoni akkor jelezd es nem jelentenek be tobbet.
2023. jún. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem irtal ala munkaszerzodest akkor mit szeretnel felmondani?
2023. jún. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűsített foglalkoztatás (EFO, alkalmi munka, napi bejelentés) esetén a munkáltató azokra a napokra jelent be, mint foglalkoztatott, amelyeken munkát végzel. Ha szólsz, hogy holnap nem jössz, akkor nem mész, holnapra már nem jelent be.

Nincs mit felmondani, hiszen nincs írott szerződésed. Szóban jelzed, hogy már nincs kedved dolgozni.


Ha munkaviszonyt létesítesz egy foglalkoztatóval, és ezzel kapcsolatban írsz alá szerződést, akkor az nem EFO-s foglalkoztatás. Más szabályok vonatkoznak rá. Ott a munkaviszonyt bizony írásban fel kell mondani ahhoz, hogy "mehess" tovább.

2023. jún. 12. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bármikor! Te döntsz.
2023. jún. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

NAV oldalán lekérdezéseknél tudod megnézni melyik napokra vagy bejelentve.Én ügyfélkapus login-al szoktam belépni.


Bármikor el tudsz búcsúzni tôlük ha nem tetszik, de ez fordítva is így van.

2023. jún. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!