Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek milyen lehetőségei...

Szerintetek milyen lehetőségeink lennének ?

Figyelt kérdés

Fiatal lány vagyok, lassan 2 éves irodai tapasztalattal, párom idősebb, ő sofőr. Egyre inkább úgy érezzük, hogy az albérlet és egyéb sajnos szükséges kiadás mellett nem jutunk semerre sem. Egyre többet gondolkodok külföldön, de mindenképpen szeretnénk együtt kimenni. Én tanulok németül , de mivel nem használom ezért elég nehezen megy, párom is a sofőr munkához szükséges kifejezéseket ismeri, de a céggel való kapcsolat tartás nem hiszem menne németül.


Elfáradtam, hogy ilyen nehezen sikerül haladnunk bármerre is, persze utólag okosabb az ember, hogy mit kellett volna hogy kellett volna tanulni. Én sem így csinálnám már.


Köszi ha elolvastad, már csak kiírni magamból is jól esett :)



2023. jún. 13. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre nézzétek meg, van-e ismerős valahol.

Az sokat tud segíteni.

Ha nincs, akkor valami szervező.

2023. jún. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nyelvtudás nélkül, külföld elég nagy szívás, mert egyrészt szaturáltak a helyek, másrészt át fognak vágni.


Tanulni pedig sohasem késő, ha az kell hogy tovább lépjetek akkor vágjatok bele, felnőttként nem olyan egyszerű ez tény, de csak akkor fog javulni a helyzetetek ha tesztek is érte.

2023. jún. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Talan opció lehet mondjuk sopron és környéke. Osztrak bér (igaz, hogy burgenlandi alacsonyabb ), de hazai árak. Es talan elsőre nem is olyan nagy falat mint kapasbol külföld. Hazai nyelven van az ügyintézés, napi élet stb, elég csak a munkanyelvet megtanulni elsőre. Napi 100 ezer ember ingazik a nyugati hatarszelrol egyáltalán nem lehetetlen osszehozni
2023. jún. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még akkor sem ha sokan azt mondják, hogy már senki ne jöjjön ide mert kar nem egyszerű ez a dolog. Ismerek / Beszéltem pár olyan ingazoval aki keleten örülhetne a betanitott munkájával 200 ezeknek is, mert nem tűnt egy zseninek, de itt meg hazavisz 1500-2000 eurót évi 14 x
2023. jún. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Mondjuk 1500 eurobol ugyan úgy szarul fogsz élni kint mint itthon, hacsak nem munkásszállón vagy.
2023. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
Azert havi 600 évi 14 x, jobb mint az alföldön ugyanúgy raktaroskent vagy benzinkutaskent 200 ezer lol
2023. jún. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#6 Csak az alföldön a semmi közepén 100 ezer alatt találsz lakást, külföldön még a duplája is kevés ehhez. Arról nem beszélve hogy pl ausztriába csak a "kaució" sokszor akár 4-5 ezer euro.


És a szolgáltatások is sokkal drágábbak, mondjuk BPn kapsz kb 1.5-2 euroért egy kávét Bécsben ugyanez 4-5 euro.


Összegben jól hangzik, de ha a helyi árakhoz nézed akkor már nem vagy annyival előrébb

2023. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!