Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidőn vagyok a munkahelyem...

Próbaidőn vagyok a munkahelyemen, azt mondták 2 hétig napi bejelentésben leszek(alkalmi munka), aztán eldől,mi lesz a sorsom. ma azt az infót hallottam, hónap végéig döntik el a sorsomat. ez szabályos?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, havi maximum 15 napot lehet valaki alkalmi melóra bejelentve. 1-jén kezdtem,közben voltam 4napot a gyerekkel otthon betegség miatt. Mi lesz,ha a hónapban mondjuk 20napot foglalkoztatnak így? lehet ilyet? puszira nem akarok itt ülni.

2023. jún. 15. 15:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
illetve még annyi, hogy ügyfélkapun most ellenőriztem le magamat,és elvileg 06.01-jén bejelentettek,hogy alkalmi melón vagyok.(mai napig) ezt az ügyfélkapun látnom kellene már?? bocsi, de sík ideg vagyok,mert semmi adat nincs erről.
2023. jún. 15. 15:53
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt több ehhez hasonló tapasztalatom. A végén mindig kirúgnak. Így nekik nem kerül pénzbe az alkalmazott az állam felé. Csalók.
2023. jún. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Próbaidőn vagyok a munkahelyemen, azt mondták 2 hétig napi bejelentésben leszek(alkalmi munka), "


Próbaidő alkalmi munkánál nincs. Próbaidőt munkaszerződésben lehet csak kikötni, de nem kötelező.


Tehát ha alkalmi munkában foglalkoztatnak (egyszerűsített foglalkoztatás a mai hivatalos neve), abban az esetben akkor jössz, mész, amikor akarsz. Nincs felmondás, csak szólsz, hogy holnap már nem jössz és kész.


Munkaviszony esetén lehetséges próbaidőt kikötni, ami alatt szintén azonnal meg lehet szüntetni a munkaviszonyt.


Egyenlőre az sem derült ki, hogy valójában mi van veled? Valóban hivatalosan foglalkoztattak eddig vagy sem, továbbá milyen jogviszonyban?


A foglalkoztatás bejelentése a NAV-hoz "fut" be. Másodpercre pontosan regisztrálja a rendszer a bejelentést, tehát azt látnod kellene már, ha valóban úgy történt, ahogy a munkáltató állítja.

2023. jún. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 NTBS ***** válasza:
Nem.
2023. jún. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Na hello, megjöttem. Szóval rossz helyen néztem az alkalmazotti jogviszonyos bejelentést. 1nap kivételével minden napra le vagyok jelentve... Eddig.

A jelenlegi melóhelyen úgy beszéltük meg,hogy 2 hétig napi bejelentés lesz, és ha megfelelünk egymásnak,akkor majd felvesznek normálisan. Ma megkérdeztem,hogy na mi lesz velem. Erre azt mondták, hónap végéig várjak, majd utána eldől a sorsom. Na, de ha összeadom a napokat, és mindennap bemegyek még,akkor 18 nap lesz elvileg bejelentve. Hát de ez nem szabályos,nem? Attól félek,nem fizetnek ki.

2023. jún. 15. 22:42
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha valóban az lenne a céljuk hogy "kipróbáljanak" és egyébként szeretnének foglalkoztatni, akkor kaptál volna egy rendes főállású munkaszerződést, 30-90 nap próbaidővel (ahogy azt szokás az összes normális cégnél). Ha napi bejelentéssel szórakoznak, az már magában is nagyon gyanús.
2023. jún. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
ennyit ér az országban a (magyar) munkaerő
2023. jún. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4 napot otthon voltál,lehet hogy várják esetleg azt,hogy mennyit vagy betegállományban azért tétováznak.
2023. jún. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Engem 1.5 hónapig hittegtek ezzel, hogy beleszek rendesen jelentve, normális munkaszerződés, addig napi bejelentés, de nem akartak,

Ott hagytam őket

2023. jún. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az egész meló egy vicc. Fizu volt, persze. Viszont nem akarnak normálisan lejelenteni, mert hogy a gyerekek miatt már 2*voltam otthon, és ez nekik túl sok,de a család az első. Lol. Ma reggel úgy fogadtak,hogy ki akarnak rúgni,de ha bekönyörgöm magamat, akkor még em rúgnak ki:⁠-⁠D
2023. júl. 19. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!