Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek van olyan multinac...

Szerintetek van olyan multinacionális cég, ahol hosszú-hosszú évekig lehet tervezni?

Figyelt kérdés

Láthatáron van egy ilyen lehetőség, de én az az ember vagyok, aki nem 1-2 évekre szeret maradni egy helyen, hanem lehetőleg 5-10 évig akár. (Most 10. éve vagyok egy kicsi cégnél.)


Én Informatika területén vagyok, de bárkit meghallgatnék.


Köszi!



2023. jún. 15. 21:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Informatika területén általában nem érdemes egy cégnél maradni éveken át.

Én is a lojális típus voltam. 7 évet húztam le egy multinál, de hiba volt olyan sokáig maradni, mert a fizu pocsék volt és a végén már úgy bántak velem, mint a ronggyal.

Utána 3 év alatt kétszer váltottam munkahelyet, most több, mint háromszor annyit keresek, mint a multinál.

2023. jún. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A multi mellett amúgy inkább a plusz juttatások szólnak: egészségbiztosítás, kondibérlet, céges kedvezmények, szűrővizsgálatok, részvényopció. Ezeket a kisebb cégek nem tudják nyújtani. De a bürokrácia, a céges merevség miatt nem biztos, hogy megéri.
2023. jún. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én IT területéln vagyok és szeretem a multis környezetet. Jelenleg 7. éve vagyok itt és globálisan a részlegesen rengetegen vannak 10+ éve a cégnél.
2023. jún. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

8,5 éve vagyok itt, nincs okom távozni a pénzen kívül.

Éppen most van egy komoly ajánlatom, amit igazából csak bérfejlesztésre akarok használni majd. Karrierben haladok itt is szépen előre

2023. jún. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Van, de minek. Hacsak nincs valami egyéb szempont, ami miatt megéri váltani, a tömeg könnyedén vált 20 000 plusz kedvéért vagy mert az új főnök csúnyán nézett rá.

Én 12 éve kezdtem ezt az egészet és voltaképpen mai napig lehetnék az első helyemen (van 1 ilyen kollégám... az 10 fős kezdő csapatból 1) és vígan ellennék, ismerném a járást mindenfajta értelemben, ráadásul piszok jó helyen volt a cég, 5 perc sétára az akkori (és ha maradok, talán mostani) lakóhelyemtől. Szakmailag viszont olyannyira nem vágott profilba hogy ott hagytam (belsős lehetőség sem lett volna más.) Aztán ezt még több mint 5x eljátszottam, igazából 1-2 kivétellel mindet bánom, leginkább az első 2-3 váltásomat. Ott is a munkakörömmel volt bajom, de ezek giga cégek voltak, addig kellett volna ütnöm a vasat amíg nem helyeznek át másik osztályra, amire minden esélyem meg is lett volna.

Nálam egy szempont játszott még közre, az hogy tudjak munkahelyek között szünetet tartani, legyen 1-2 hét amíg rendbe teszem az ügyeimet, belevágok valami munkán kívüli projektbe stb. Mai ésszel ez is hülyeség volt, stabil, többéves munkaviszonnyal hónapokra elmehettem volna fizetetlen szabira és háta fizetett is egyre több.

Ja és régen nem volt (ennyi) HO se, ez is egy szempont, úgy tényleg hamar ki lehet égni, ha élőben kell ugyanamellett a f*sz mellett ülni 2 évig.

Ezzel a sok mindennel csak azt akarom mondani hogy rengeteg egyéni élethelyzet, speciális ok van ami miatt gyakran váltogatnak az emberek, ez összeadódik és egymást is gerjeszti (pl. elég nagy sokk tud lenni mikor az utolsó eredeti kollégád is veszi a kabátját), ezért tűnhet úgy hogy 2 éven belül el "kell" menni.

2023. jún. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
"ami miatt megéri váltani " - ami miatt megéri MARADNI
2023. jún. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%
Nincs értelme. 9 évet húztam le az első munkahelyemen, ebből kb az első 3 adott értékelhető szakmai fejlődést, utána meg csak a helybenjárás ment. Szakmailag és pénzben is. Miután eljöttem stratégiát váltottam, az azóta eltelt 10 évben 8 munkahelyem volt, és előrejutási különbség egyszerűen döbbenetes.
2023. jún. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Gyógyszeripari multinál dolgozom már 7. éve, és jól megvagyok így...
2023. jún. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!