Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában dolgozunk hotelben...

Ausztriában dolgozunk hotelben szezonmunkán.Tegnap lejárt a próbaidönk.Történt egy szóbeli ismertető ahol elmondták a fizetést ill hogy 30 órába jelentenek be viszont heti 6 napba dolgozunk 8 órát ez ugye 48 óra.Szerződést nemkaptunk.?

Figyelt kérdés
Csak 1 nyomtatványt amin az áll hogy érkezésüntől számítva 1 hónapig bejelentett.Ez mennyire szabályos?Valószínű hogy ha lejár a bejelentés utánna feketén dolgozunk?

2023. jún. 21. 17:44
 1/9 scamdemic ***** válasza:
72%
Nem tűnik szabályosnak. Ki a munkáltató? Maga a hotel, vagy valamilyen munkaközvetítő cég?
2023. jún. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem tűnik rendben a dolog!


Én évekig laktam és dolgoztam Ausztriában, és egyébként nekem sem volt munkaszerződésem (ami egyébként Ausztriában nem is kötelező, mint itt magyarban), de a TB bejelentésről szóló bizonylatot azért megkaptam. Valóban rendben is volt TB szempontból az ott töltött időm.

De az, hogy 30 órára jelent be, és 48 óra munka van, az szerintem sem korrekt. Főleg, ha anyagilag sem kompenzálják.

Beszélj velük, hogy minimum kompenzálják neked anyagilag, vagy keress mást!

2023. jún. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Maga a hotel a munkáltató

Kaptunk tb bejelentő papírt de ezen az áll hogy 1 hónapig jelent be.Ez Ausztriában normális hogy minden hónapban bejelent?

2023. jún. 22. 09:57
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a gond nemakarjuk itthagyni mert egyébként jó hely kedvesek velünk csak nemigazán beszélünk németül és nehéz megbeszélni
2023. jún. 22. 09:58
 5/9 A kérdező kommentje:
De egyébként 1 hét múlva fizetés és kapni fogunk bérpapírt megkérdeztem.Azon rajtavan hogy hány órára jelent be?
2023. jún. 22. 10:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, azon rajta lesz az óraszám bejelentés meg minden, ami fontos lehet.


Ha egyébként hosszú távon nem tervezel Ausztriában maradni, akkor jó lesz ez így is. A szezonmunkánál lehet más szabályozás is, amit én annyira nem ismerek, mert sosem voltam szezonmunkán.


Általánosan jellemző viszont, hogy Ausztriában nem divat a fekete munka. Minden munkaadó bejelent, csak nem mindegy, hogy hogyan. Lehet az is, hogy a szezonmunkára más szabályok érvényesek.


De amúgy ha kedvesek veletek, és gyengébb nyelvtudással is szóba állnak veletek és elfogadnak benneteket így is, akkor nagy baj nem lehet.

2023. jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Az a gond nemakarjuk itthagyni mert egyébként jó hely kedvesek velünk csak nemigazán beszélünk németül és nehéz megbeszélni"


Hát igen, itt kezdődnek a problémák....


Állandóan irkálja a sok barom, hogy "oh, nem kell nyelvtudás, telefonról is lehet fordítani", meg az ehhez hasonló f.szságokat, ami igaz, mert ahhoz hogy te dolgozz nem kell nyelvtudás.


De amikor ki kellene nyitnod a szádat, meg hivatalos ügyet intézni, meg orvoshoz menni, akkor igencsak jó lenne ha az ember beszélné az adott ország nyelvét, ami nem csak a Ja-Ja, Danke, Morgen, Abend, Bitte kifejezésekben merül ki.


Ezt neked itt a gyakorin senki nem fogja megoldani, ráadásul az sem biztos, hogy a szóbeli ismertetőt is jól és úgy értetted-e, ahogy mondták.


De még ha így is van, még az AK-hoz sem tudsz elmenni panaszt tenni, mert még a problémádat sem tudod elmondani. Hát erre mondják a németek, hogy Selberschuld.


2023-ban meg mindig elhiszik az emberek, hogy lehet egy idegen országban élni úgy, hogy nem beszélik az adott ország nyelvét... Fenomenális.


Aztán ilyenkor van az, mikor mentek basztatni más embereket, hogy "jaj gyere már fordítani, kérdezd már meg, mondd már meg, gyere már el velem orvoshoz stb.).


Sose fogom megérteni...

2023. jún. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7 es.Fáj neked ha valaki nyelvtudás nélkül dolgozik?Képzeld alap szinten beszélek ami a munkámhoz kell megértem.Mégis olyan helyen dolgozunk ahol csak 2 en vagyunk munkások +a 2 főnök mégis boldogulunk.Az viszont igaz hogy egy szóbeli tárgyaláshoz kevés az alap makogás
2023. jún. 24. 16:46
 9/9 anonim ***** válasza:

8


Igen, fáj, mert 20+ éve dolgozom Ausztriában és amíg 15-20 évvel ezelőtt munkavállalási engedély kellett ahhoz hogy itt dolgozz, ki sem jöhettél, ha nem beszélted a német nyelvet. Akkor is voltak magyarok, de legalább tudtak németül. Most meg jönnek a hozzád hasonlók, aki szintén ezt a f.szságot fogja Magyarországon a barátnőinek terjeszteni, hogy "jaj nem kell német nyelvtudás, elég ha érted ami a munkához kell".


"Képzeld alap szinten beszélek ami a munkámhoz kell megértem"


Hát nem, egyáltalán nem érted meg, mert a munkádhoz kapcsoló szerződés, vagy az azzal kapcsolatos témákat is értened kellene, de ez a kérdés is azért született meg, mert nem beszélsz németül... Mert ha beszélnél, akkor értenéd hogy mit mondtak és vissza tudnál kérdezni. De te nem tudsz visszakérdezni...

2023. jún. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!