Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Webáruházból rendeltem, és a...

Webáruházból rendeltem, és a termék nem felel meg az adott oldalon leírt ismertetőnek, így nem tudom használni. A visszaküldés árát kinek kell állni?

Figyelt kérdés

Mert van ugye a 14 napos elállási idő, ami alatt, ha mondjuk nem tetszik a termék színe, akkor visszaküldhetem, de az oda-vissza küldözgetés költsége az enyém.

Ebben az esetben viszont teljes egészében az adott cég felelős a küldözgetésekért, nem? Ilyen esetben ki fizeti a postát?


2014. okt. 31. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
A bíróság valószínűleg az eladót kötelezné erre... De talán jó lenne beszélni az eladóval, nem?
2014. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hívd fel/írj e-mailt az ügyfélszolgálatnak.
2014. okt. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, írtam nekik ma, csak nem nagyon bízom a dologban.

Azért érdeklődöm itt, hogy ha elutasító választ kapok, akkor forszírozzam-e a dolgot, valakinek van-e konkrét jogi ismerete e téren.

2014. okt. 31. 21:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha be tudod bizonyítani, hogy nagyon nagy eltérés volt a valóság és a kapott termék között, akkor perelhetsz a költségért.

Egyéb esetben az a te költséged.

2014. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hibás teljesítés esetén az eladót terheli minden felmerülő költség - bár nem biztos, hogy 1000 ft-ért érdemes perre menni.
2014. okt. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer egy könyvet vettem webáruházból, és hiányoztak belőle oldalak. A könyvesbolt küldte érte ugyanazt a futárt, amelyik eredetileg is kiszállította, nem nekem kellett feladnom, a pénzt is ő adta vissza.
2014. okt. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Majd meglátom, mit lép a bolt.

2014. nov. 1. 05:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!