Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azoktól kérdezek aki 3 műszakb...

Azoktól kérdezek aki 3 műszakban dolgozik tehát délelőtt,délután és éjszakás műszak?

Figyelt kérdés

Hogy alakul a napotok hetente amikor pl egyik héten délutánra mentek másik héten pedig éjszakára?

Mit csináltok napközben?Mikor keltek fel,mikor fekszetek le aludni?Mennyire nehéz megszokni az éjszakai műszakot?



2023. jún. 22. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Én folyamatos 3 műszakban dolgozok(4 műszak más néven),5 napig dolgozok utána műszaktól függően van kb 2 napnyi pihenő majd megint 5 nap.Pl most 22.-től 26. 22:10-ig délutános vagyok utána 29.-én 5:50-kor kezdek délelőttösben.Hetenként tolódik el egy kicsit mikor van a pihenőnap,van hogy szerda-csütörtök szabad pl.

Délelőtt 9-fél 10-kor fekszek le,délutàn 11-fél 12 körül,éjszaka reggel 7-fél 8-kor.Napközben elmegyek edzeni,házimunka,ha van olyan program elmegyek,szokásos kb.

Nekem nem nehéz megszokni az éjszakát,otthon jókat szoktam aludni munka után és tök frissen kelek fel míg délelőtt alig tudok elaludni mert nem vagyok álmos,felkelésnél meg rottyon vagyok.Mondjuk nem kell egész nap állnom,güriznem általában,éjszaka aránylag nyugis,akár aludni is tudok egy kicsi(bár max lecsukom a szemem)

2023. jún. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Voltam 1,5 évet éjszakai-hétvégi 12-12 órában, havi néhány alkalom nappali 8-cal. A legrosszabb, munka szempontból a 8 órás volt, kettétörte a napjaimat és tömeg is volt, 12 órákkal hamarabb le lehet (érzetre!) dolgozni ugyanazt. Reggel 7-kor ért véget a műszak. Nyaranta főleg úsztam, apróbb ház körüli dolgokat csináltam rögtön munka után hogy ne aludjak el. Aztán korai ebéd és kvázi délutáni alvás este 6-ig, amikor is ettem néhány falatot és elindultam dolgozni. Arra is nagyon figyeltem hogy ugyanakkor egyek mintha normál munkarendben dolgoznék. Nagy szerencse hogy 1-1 órát odabenn is lehetett humni, így gyakorlatilag csak a délutáni és az éjszakai alvás "cserélt helyet" az életritmusomban. Igazábóp kínosan ügyeltem arra, hogy ne "álljak át", ne cseréljen helyet teljesen a nappal és az éjszaka. Szerencsére a meló és a beosztás is elég humánus volt ebből a szempontból. Egy téli időszakban hagytam ott a helyet, akkortájt már nyílván inkább túrázgattam reggelente az úszás helyett. Nem tett jót nekem ez az egész, az biztos, de az is biztos hogy anyagilag megérte, sokkal több volt a szabadidőm, sokkal nyugisabb volt az életem, sokkal kiérleltebb döntéseket tudtam hozni. Emiatt hiányzik, más miatt nem, mai napig bennem van egy fura testi érzés ha éjszaka sokáig fönn maradok, másnap pedig olyan rosszul vagyok mintha bepiáltam volna. Igazából ezért se járok éjszakánként sehová, ivás nélkül is megviselne.

Aztán volt még később egy szuper munkahelyem, több féle, hajnali, normál, délutáni 8 és hétvégi 12 órákkal vegyesen, de ott olyan ritkán kerültem sorra akár éjszakára akár hétvégére (pl 1 hét / hó vagy 1 hétvége / hó) ezekkel az extrém műszakokkal hogy nem befolyásolt érdemben semmit. Ott a délutáni volt a kedvencem, 14 óra előtt bőven volt időm sportra, ügyintézésre, 22 után pedig hazamentem és lefeküdtem aludni vagy ha még nagyon élénk voltam futottam egyet (én tudok edzés után is jót aludni), a párkapcsolatomnak is ez az időszak tett a legjobbat, mindenre volt időm/időnk, és igazából pont egymás fáradt szakaszaiban kerültük el egymást sokszor.

Aztán ennek is vége lett és még egy helyen próbálkoztam egy évig. Ott semmi tekintettel nem voltak az emberre, össze-vissza osztottak be mindenkit, rossz időpontokban voltak a műszakok, kevés volt a pótlék, messze volt a hely. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam a műszakozás árnyoldalairól. Azóta kerülöm az ilyesmit, szerintem kimaxoltam.

2023. jún. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Egyre nehezebben bírom, főleg az éjszakát, csinálnék ezt azt de nincs hozzá kedvem, nagyon lefáraszt , kevés időm marad mert ki kel aludnom pihenem magam, coloplasz ban melozok,
2023. jún. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az éjszakás műszak nem jó. Én reggel 6-ra értem haza, 5-6 órát aludtam, délután nem mindig sikerült vissza aludnom.

Hétvégi 12 óra még rosszabb főleg ha éjszaka kell menned.

Ébredés után elég másnapos az ember. Kb mintha részeg lennél.

2023. jún. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én Quality-s voltam 3 műszakban. Elején bírtam még, de mikor már egyre kevesebben lettünk, több területet kellett venni, akkor volt hogy 18:00-6:00-ig voltam hetekig. Vagy fordítva. Én felmondtam mert nem bírtam, nappali alvás olyan mint, ha másnaposan kelnél kb. Inkább elvégeztem egy villanyszerelőit és nyugodtan saját időmben járok dolgozni és nincs főnököm. A műszakolás inkább az elveszett embereknek való, akik még nem tudják mit tegyenek vagy nincs más. Ha nem lenne más, se mennék 3 műszakba. Kiborító, bár egyénfüggő.
2023. aug. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!