Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan érhetném el azt, hogy...

Hogyan érhetném el azt, hogy egy munkáltató megértése nagyon rosszul viselem a napi 12 órás munkaidőt valamint a nappalos és éjszakás műszak váltakoztatását azonban dolgozni szeretnék?

Figyelt kérdés

Felvidéki vagyok hétfőn kezdem három műszak 12 óra munka egy napra 900eur nettó plusz ebédjegyek, heti két nap szünettel.


Jelentős félelem, nyomás, harag van bennem ez miatt mert tudom nem fogom bírni. Volt régebben egy kétműszakos állásom 8 órás a délutános an az utolsó 3 órát mindig vörös szemekkel és idegesen, irritáltan, fáradtan kellett ledolgoznom de nem csináltam bele problémát mert tudom ki tudom bírni ez csak 3 óra, de ha 12 órázni fogok akkor erre megy majd rá plusz négy óra ez túl sok lesz az elmémnek valamint ez nem csak délutános hanem estis is egyben.


A fő probléma az, hogy nem tehettem mást minthogy elvállalom mert ha nem akkor kitettek volna a munkahivatalból és nekem kellene fizetni a betegbiztosítót amit nem tudtam volna semmiképp. Ez így egy zsarolásos módszer szerintem. A munkahivatalosnak és a munkáltatónak is próbáltam elmagyarázni ezt de nekem ebből csak az jött le, hogy ők emberhez jussanak bármi áron a többi mindegy nekik.


A maximum terhelés amire úgy érzem képes volnák az az hogy délelőttös és délutánosban 8 órában dolgozom éjjelesben pedig csak 4 be, vagy csak fixen éjjelesben 8 órában, max ehhez tudnék alkalmazkodni.


E kérdésem kiírása előtt volt egy másik melyben az jutott eszembe hogy szerezhetnék e valahogy orvosi papírt arról, hogy ne dolgozhassak nagyobb terheléssel mint amit pszichésen maximum elb írok.


Tessék a link:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Kérlek segítsetek tanácsaitokkal köszönöm.


2021. júl. 25. 14:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Napi 900 euro??
2021. júl. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

1-es, felvidéki... Nem Magyarországon dolgozik, de évek óta itt panaszkodik.

Fogadjunk, Te vagy az, kérdező, aki tévéket szerelt 2 műszakban :-)


Akkor is mondtuk Neked: ha nem bírod a fizikai munkát, akkor talán tanulni kéne, hogy kényelmes munkád legyen.

Ha nem bírod a 12 órát, akkor menj olyan helyre, ahol 8 órás munka van - roppant egyszerű :-)


"A fő probléma az, hogy nem tehettem mást minthogy elvállalom mert ha nem akkor kitettek volna a munkahivatalból és nekem kellene fizetni a betegbiztosítót amit nem tudtam volna semmiképp."


De igen, nem is kellene Neked fizetni a betegbiztosítót, ha keresnél egy normális munkát magadnak és nem a hivatalon lógnál meg segélyeken.

2021. júl. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem a nem megértéssel van baj. Megérti csak leszarja. Tudtad a feltételeket és így mentél bele.

Bírd ki ezt az egy hónapot, kapd meg a fizud és menj máshova.

2021. júl. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szépen keresek másik munkát ahol olyan beosztás van ami neked megfelelő.


problem solved

2021. júl. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Egészség az első én váltanak. Persze Szlovákia és Magyarország is határos Ausztriával. Nyugati részekre költözve lehet ott is melot találni. Persze sok ott is a kizsigerelő meló de lehet normálisan is találni.
2021. júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"Fogadjunk, Te vagy az, kérdező, aki tévéket szerelt 2 műszakban :-)"


Nem dolgoztam ilyen helyen még az első munkahelyem pedig egy kábelgyár volt. Nem én vagyok az akire gondolsz.

2021. júl. 25. 16:27
 7/22 A kérdező kommentje:

"Akkor is mondtuk Neked: ha nem bírod a fizikai munkát, akkor talán tanulni kéne, hogy kényelmes munkád legyen."


Bírom a fizikai munkát a 12 órázást nem fogom tudni bírni. Igen tanulhattam volna jobban és lehetne előkelőbb végzettségem azonban nem így alakult de attól függetlenül, hogy a gyári munka nekem megfelel valamint nincs egyetemen még emberből vagyok és alap hogy emberi bánásmódot kapjak.


"Tudtad a feltételeket és így mentél bele."


Nem akartam belemenni de nemtehettem mást mert nemtudtam volna fizetni a betegbiztosítót mert kidobtak volna ha nemvállalom el.


"Szépen keresek másik munkát ahol olyan beosztás van ami neked megfelelő."


Ez jó ötlet ezt szoktam csinálni viszont mindig amikor megcsörren a telefon akkor szlovákul beszélnek benne így elsem jutok az állásinterjúig.


Ezért Magyarországon keresek nekem megfelelő munkahelyet azonban nagyon nehéz mert nemtudom elintézni hogy lehessen adószámom és taj számom.


Ebbe segítsetek valahogy, hogy csináljam? Mert a munkáltatók nem kíván ezzel foglalkozni, hogy ők elintézik helyettem.


Tudnátok valami leírást hogy mi ennek a menete?

2021. júl. 25. 16:41
 8/22 anonim ***** válasza:

#2


Mert Szlovákiában napi 300 ezret keresnek? Továbbra sem lr

értem...

2021. júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem lehet ezen bírni? Minden mást tudsz csinálni a maradék 8 órában, amiben nem dolgoznál? Főzés, mosás, takarítás?


Ez hiszti. Összeszorítod a fogad és megcsinálod. Közben meg keresgélsz jobb állást.

2021. júl. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

"Mit nem lehet ezen bírni? Minden mást tudsz csinálni a maradék 8 órában, amiben nem dolgoznál? Főzés, mosás, takarítás?"


Nem értem hogyan fér bele munka után bármi is hisz gondolj csak bele:


Mondjuk hogy valaki reggel 6 tól este 6 ig dolgozik a munkába az odaérési idő olyan egy óra, ezért felkelek 4 kor így lesz egy órám nyugodtan enni valamit aki pedig ilyen korán kel annak 7 óra után(mert egy óra a hazai)mindössze lesz ideje egyéb otthoni tevékenységre úgy 1 órán átt a legjobb esetben is. Ezután már nem lehet beiktatni semmit mert aki korán kel annak korán is kel feküdni mert fáradtan dekoncentráltan nem fog akarni otthon senkisem szórakozni vagy tanulni.


M"inden mást tudsz csinálni a maradék 8 órában"


És aludni mennyi órám lesz? Vagy úgy értetted alvással együtt? Mert ha nem akkor mégis hány órát kéne hogy aludjak?


Ne haragudj de nagyon nincs átgondoltság a véleményedben.

2021. júl. 25. 19:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!