Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen mérnöki munka létezik,...

Milyen mérnöki munka létezik, ahol nem kell napi 8-9 órát az irodában tölteni?

Figyelt kérdés
Villamosmérnöki szakon végeztem, viszont úgy érzem, hogy nem nekem való az irodai munka. Frusztráló napi 8-9 órát az irodában bezárva tölteni. Jelenleg egy irodai állásban dolgozom. Olyan mérnöki munkák érdekelnének, ahol a munkavégzés terepen történik vagy lehet menni mindenfelé/a munkavégzés utazással jár. Nem irodához/helyhez kötött. Villamosmérnöki/mérnöki területen milyen ezzel kapcsolatos munkák léteznek, amik viszonylag jól is fizetnek?

2023. jún. 22. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Villamosmérnökként sem kell. Szervízmérnökként dolgozva például.
2023. jún. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szervizmérnök, üzembehelyező mérnök, de ha nem akarsz nagy kihívásokat, akkor legyél valami multi termelőüzemében folyamatmérnök (Excel-mérnök, ha úgy jobban tetszik), ott is lehet rohangálni.
2023. jún. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5%

Én DevOps mérnökként dolgozom egy multiban, csúnyán kifejezve olyan mint egy nagyvállalati rendszergazda, de nem kell csavaroznom, routereket dugdosni, kábelezni stb... hanem virtualizált környezetben dolgozom virtuális gépekkel, felhővel és ennek az egésznek biztosítom a működését.


Szerencsére a rendszer stabilan működik javarészt ha csak nincsen valami karbantartás vagy egyéb tervezett program így napi 8 órára bejelentve általában 2-3 órákat dolgozom Home Officeból és ennyi. Gyakorlatilag szabad a napom, azt csinálok amit akarok, másfél-2 óránként rápillantok a gépre és részt veszek pár meetingen vagy ha valami gebasz van akkor beavatkozok.


Én a helyedben az IT világa felé kacsintgatnék azon belül is a hálózat, üzemeltetés, biztonság irányba mert ki lehet fogni elég laza melókat a fizu pedig ugyanannyi mint egy programozónak.

2023. jún. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%

A legtöbb mérnök nem irodában ül egész nap


Tipikusan irodai munka a programozás és tervezés

Tipikusan nem irodai munka kb minden más pl projektmérnök, folyamatmérnök, karbantartás

2023. jún. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

A 3-as a maga módján leírta, amit én is akartam. Jobb, ha nem más munkahelyre törekszem, hanem arra, hogy minél jobban megfizessenek & minél jobb munkakörülmények mellett. Az elsőből finanszírozhatod a testmozgással járó hobbiaidat, legyen az sport, barkácsolás, kertészkedés, túrázás, bármi.

A másodiknak pedig része kell hogy legyen az is, hogy ülőmunka ellenére se kelljen 8 órákat egyhuzamban ülni, a hét minden egyes napján. Ha nem is napi 2-3 órában, de heti 15-20-ban egy profi már szerintem letudja a szükséges munkamennyiséget. A többi meetingelés, tanulás, sport, szocializálódás kell hogy legyen.

2023. jún. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!