Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Viszonylag könnyű pénzszerzés/...

Viszonylag könnyű pénzszerzés/munka?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem, és nem tudom még mindig, hogy mit kezdjek az életemmel. A művészet vonz leginkább, de ahhoz kéne pénz. Egy ideig jó lenne olyan munka, amivel viszonylag sok pénzt tudok keresni, és nem kell érte 4 évet tanulni. 1-2 évet még rászánnék. Nekem ez nem hosszútávú munkám lenne, mi az a munka ami könnyen kitanulható és jó a fizetése?
2023. júl. 6. 12:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Magyarországon kb 4.5 millió ember keresi a könnyű és jól fizető munka lehetőségét.


Sajnos elég kevesen találták meg, de addig is beállhatsz a sor végére, hogy te is várd a sültgalambot.


(ps: szerinted az emberek miért olyan hülyék, hogy rosszul fizető és nehéz munkákat vállalnak, amikor csak meg kell kérdezni a GYK-n, hogy mi az, amivel dől a lé a semmi árán?)

2023. júl. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

A mai fiatalságnak az a legnagyobb problémája, hogy azonnal akarnak sok pénzt keresni, kevés és könnyű munkával. Ilyen munkát nem fogsz találni!

Ahhoz hogy valaki sikeres legyen az életben, folyamatosan tanulni kell, képezze magát, és ha lett valamit az asztalra, majd akkor lesz lehetősége válogatni.

Menjél el egy gyárba dolgozni, 3 műszakba, ha megkapod a 400 ezer nettót, akkor már örülhetsz.

Nem szeretnélek cseszegetni kérdező, de még fiatal vagy és nem tudsz semmit az életről!

2023. júl. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez max. az influencerkedés, anyukám😀Én a te korodban au pairkedtem külföldön, az jó volt, mert heti 20 óra lightos munkával (babysitterkedés és egy kis házimunka) havi 200-300 ezer forintot félre tudtam tenni. Mást nem tudok, ami egyszerű munka lenne és jól fizetne itthon.
2023. júl. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

2: nem is az a baj, hogy azonnal akarnak sok pénzt, hanem az, hogy mindezt úgy, hogy __semmihez__ nem értenek.


Egy érettségi önmagában a legrosszabb. Nem ad valami jó alap szakmát, amivel el lehet kezdeni dolgozni, és továbbtanulás nélkül nincs meg a diploma sem.


Ezek után persze jó lenne sokat keresni, csak éppen gyakorlatilag semmihez nem ért, kiröhögi egy szakmát és egy diplomtá végzett ember is, ő meg csodálkozik, hogy marad az áru pakolás, amihez 8 általános is elég.

2023. júl. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
dubajozás, semennyit sem kell tanulni hozzá
2023. júl. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Értem én, hogy a fiatalok naívak, na de ennyire...?
2023. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%
Ha csaj vagy akkor onlyfans.
2023. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%
6, csak a 20 éve folyamatosan leépülő oktatás gyönyörei. Fiatalok, meneküljetek ebből az országból.
2023. júl. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

6: Elég sok gyakornokkal dolgozom együtt a munkahelyem gyakornoki programjában, jellemzően 20-21 évesek, egyetemet végeznek éppen.


Azt látom, hogy teljesen ketté van szakadva a korosztály.


- Az egyik részük nagyon tudatosan készül az életre, a karrierre, tudja, hogy hogyan működik a világ, mit kell tenni, hogy haladjon. Szerintem sokkal tudatosabbak, mint mondjuk 20 éve volt az én korosztályom.


- A másik részük viszont valami döbbenet. Olyan alap dolgokkal problémáik vannak, hogy hogyan működik a szabadság kivétel (nem, nem lehet utólag bemondani, hogy szabin voltam), a munkakezdés, a feladat kiosztás. Volt akitől megkérdeztem, hogy neki sosem meséltek, a szülei arról, hogy mit csinálnak napi 8 órában, mikor nincsenek otthon? De komolyan, hiába tanulnak az iskolában a szakmáról meg mindent, se a suli, se az otthoniak nem készítik fel őket alavető, józan paraszti ésszel működő dolgokra.

Cserébe simán képesek bemondani olyan bérigényt, amit a senioroknak fizetünk, mert ők valami statisztikában hallották, hogy a területen most ennyit lehet keresni.


Fel nem tudom fogni, hogy valakinek van egy 20 év körüli gyereke, és soha nem ült le vele átbeszélni, hogy hogyan is működik egy munkahely? Mit csinál apa-anya? Hogy tud szabira menni? Mi a vezető dolga? Hogy kell elenni napközben, ha dolgod van? Szóval kb olyasmit, amit azt gondolnám, hogy magától is kit tud találni az ember.

2023. júl. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#9 ezeket nem mondják el belépéskor a cégnél? Velem nem beszéltek ilyenről a szüleim, cserébe onboardingon meg lett mutatva, hogy hogy működik a szabadságigénylő rendszer, az meg mondjuk evidens, hogy mi a vezetőm dolga. Akinek nem, ott befigyelhet egy kis retardáció. Az viszont a cég részéről gáz, ha nem tart legalább 1 napos onboardingot a kezdőknek.
2023. júl. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!