Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Merre haladjak tovább?

Merre haladjak tovább?

Figyelt kérdés

Még 14 éves koromban elkezdett érdekelni engem a befektetés. Azóta is rengeteget olvasok a témával kapcsolatban és ez az ami a legjobban érdekel engem az életben. Azóta 2 év telt el és már saját részvény portfolióm van és rengeteget tudok a befektetésről. Azt tűztem ki célnak magam elé, hogy találok egy olyan pénzszerzési módszert, ami nem diákmunka és tudom itthonról csinálni. A pénzszerzési módszer által termelt tőkét befektetésre szánnám és így növelném a portfolióm méretét. Mint pénzszerzési módszer, két ötletem volt: az egyik az, hogy online eladok termékeket, a másik pedig az, hogy megtanulok programozni és elkezdek weboldalakat üzemeltetni, amik pénzt termelnek. Végül az utóbbi mellett döntöttem. A döntésem óta eltelt fél év. Ez idő alatt megtanultam a HTML, CSS és Javascript nyelveket. Most amikor ezt írom, a Gitet és a Github-ot tanulom, és egyre kellemetlenebbül érzem magam programozás közben. Szívem szerint minden programozásra fordított időmet azzal tölteném, hogy a befektetéseimmel foglalkozzak és fejlődjek, viszont ezt azért nem csinálhatom, mert nem vagyok spekuláns, nem tőkeáttételezek, hanem igazi befektető vagyok és ezért nem fogok egyik napról a másikra olyan hatalmas pénzösszegeket összegyűjteni, amivel egyből meggazdagszom. Vagyis muszáj végeznem valamilyen pénzszerzési módszert a befektetés mellett, hogy kellő mértékben gyarapodjon a tárcám.


Úgy érzem, hogy elakadtam. Lehet, hogy nevetséges gyakori kérdéseken segítséget kérni, de úgy gondolom, hogy minél több véleményt hallgatok meg, annál inkább csökkentem az esélyét annak, hogy rossz döntést hozok. A véleményeteket szeretném kérni, azzal kapcsolatban, hogy szerintetek hogyan tovább. Érdemes lenne inkább megtanulni unatkozni és végigjárni a programozás útját, vagy esetleg belekezdhetnék valami újba? Találhatnék egy új pénzszerzési módszert, vagy csinálhatnék valami olyat, ami még eszembe se jutott?

Örömmel fogadom a válaszaitokat!



2023. jan. 28. 02:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Mint plusz információ, hozzátenném azt, hogy az életcélom egy vállalat felépítése a jövőben.
2023. jan. 28. 02:46
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

"minél több véleményt hallgatok meg, annál inkább csökkentem az esélyét annak, hogy rossz döntést hozok"

Ez csak akkor igaz, ha a kollektív többség okos, miközben ez Mo.-on pont nem igaz. Ahogy 500 évvel ezelőtt ha többségi alapon kívántad volna meghatározni a Föld alakját, akkor lapos lett volna.


"Érdemes lenne inkább megtanulni unatkozni és végigjárni a programozás útját, vagy esetleg belekezdhetnék valami újba?"

Csak a pénzért ne, mert akkor nem fogod túlélni, ha nem élvezed.

Azzal tisztában vagy, hogy dolgoznod kell, hogy legyen pénzed. Akkor keress olyan területet, amit élvezel és ott tanulj, ott dolgozz és abból lesz pénzed. Ha arra építesz, amit nem szeretsz, akkor abból nem fogsz sok pénzt kiszedni.


"az életcélom egy vállalat felépítése a jövőben."

Az rossz cél, ne csináld.

Mindig azok mentek csődbe, akiknek ez volt a céljük és azok lettek sikeresek, akiknek volt egy jó ötletük már az elején. Ha nincs jó ötleted, akkro hagyd a francba.

2023. jan. 28. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2

,,Ez csak akkor igaz, ha a kollektív többség okos, miközben ez Mo.-on pont nem igaz. Ahogy 500 évvel ezelőtt ha többségi alapon kívántad volna meghatározni a Föld alakját, akkor lapos lett volna."

Szerintem sok ember érveinek összehasonlításával és vitázással nem túl nehéz megállapítani, hogy kinek lehet leginkább igaza. Több ember, több érv.


,,Az rossz cél, ne csináld. Mindig azok mentek csődbe, akiknek ez volt a céljük és azok lettek sikeresek, akiknek volt egy jó ötletük már az elején. Ha nincs jó ötleted, akkro hagyd a francba. "

16 évesen elég nehéz előállni egy jó ötlettel. Nyílván nem fogok vállalatot alapítani amíg nincsen ötletem amire lehetne alapozni. Viszont nem egészen értem a gondolatmeneted. Akkor most ássam el magam, mert nem volt egy világmegváltó ötletem 15 évesen amikor kitűztem magam elé célnak, hogy majd szeretnék valamikor egy saját vállalatot?

2023. jan. 28. 13:12
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

"Több ember, több érv."

A legtöbb ember nem tud érvelni, az érvelési hibát sem veszi észre, ahogy azt sem, ha manipulálni akarják.


"Viszont nem egészen értem a gondolatmeneted. Akkor most ássam el magam, mert nem volt egy világmegváltó ötletem 15 évesen amikor kitűztem magam elé célnak, hogy majd szeretnék valamikor egy saját vállalatot?"

Nem, csak amikor előre eldöntöd, hogy vállalatot alapítasz, még akkor is ha nincs ötleted, mert ha nem is lesz ötleted, akkro az lesz, mint ennél a kérdésnél. Mit írtál itt? Hogy a programozás közben is kellemetlenül érzed már magad.


Amikor ott állsz már mondjuk 32 évesen és még nem volt egy jó ötleted, akkor nem azt fogod mondani, hogy "hát ez van", hanem szépen - te talán észre sem fogod venni - elkezdesz leadni az ötleteddel kapcsolatban az elvárásaidról, és miközben más látná, hogy mondjuk egy közepesen gagyi ötleted van azon a ponton, te magadnak bemagyaráztad, hogy milyen jó és belevágsz.

Teszel bele egy csomó pénzt és időt. Ennek meg simán az lesz a vége - jobb esetben -, hogy csak pénzed nem lesz és visszamész a korábbi melódhoz. Rosszabb esetben annyi pénzt beleöltél egy halott ötletbe, hogy utcára kerülsz.


Szóval ne legyen SOHA olyan álmod, hogy vállalkozni akarsz, amíg nincs ötleted.

2023. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

,,A legtöbb ember nem tud érvelni, az érvelési hibát sem veszi észre, ahogy azt sem, ha manipulálni akarják."

Több ember, több érv. A legjobb érv felülkerekedik, onnan pedig az én döntésem az, hogy kellőképen meggyőző volt-e számomra az az érv és elfogadom-e. Vagyis rajtam múlik, hogy hogyan tovább.


Nem fogok vállalkozást, sem vállalatot indítani amíg nincs jó ötletem. Ha nincsen ötletem, akkor maradok a befektetésnél és dolgozom tovább. Igyekszem nem beleesni egy olyan csapdába, hogy leadok az ötletemmel és saját magamat húzom be a csőbe.

2023. jan. 29. 23:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Normális portfóliót nem tudsz a semmiből felépíteni, így mindeképpen kell egy pénzforrás. Erre a programozás nagyon jó.


"egyre kellemetlenebbül érzem magam programozás közben. Szívem szerint minden programozásra fordított időmet azzal tölteném, hogy a befektetéseimmel foglalkozzak és fejlődjek"


Hát ... a befektetés éppen olyan, hogy nem kell vele mindennap foglalkozni, hacsak nem day tradingezelsz. Minimális research kell, hogy ha rizikót vállalsz, de azt írtad azt nem teszed, így igazán azt sem kell. Csak megveszed a "biztonságos" részvénycsomagokat, esetleg nagy cégekbe fekteszt és meg vagy.


A programozás terén meg szeritem tévképzeteid vannak.


Nem fogsz a közel jövőben "weboldalakat üzemeltetni, amik pénzt termelnek". Egy reális karrier út, hogy 1 adott dologra nagyon durván ráállsz. Találsz diákmunkát, majd főállást és pár év alatt elég sok pénzt keresel alkalmazotti viszonyban és hozol egy olyan döntést, hogy mindent, ami nettó 250 fölött keresel meg, azt 100%ban befekteted.


Ha egyetem alatt diákmunkás pénzed 100%ban félre tudod rakni az havi 200-250 ezer simán lehet átlagosan nézve az egész évben hónapokra bontva a tanulmányaid végén.

Egyetem után ha saját lábon akarsz megélni és alkalmazod a fentebb írt technikát, akkor is kb 200-250 ezret félre tudsz rakni és ahogy nő a fizetésed pár éven belül már elég nagy összegeket tudsz félre rakni.


Ez egy biztos út, amit bárki meg tud csinálni.


99,9%, hogy nem fog sikerült, hogy HTML, CSS, Javascript tudással valamit összetákolsz és akármit is keresel rajta. Főleg, hogy ezek a technológiák elég fapadosak, így majd mindenképpen kell valamilyen framewok ismeret számodra.


Nyílván valami backend is kell, mert sima frontendes weboldalból nagyon nem tudsz "értéket teremteni".


Üzemeltetésről nem is beszélve, ami mondjuk lehet egyszerű, de nyílván egy weboldal, ami generál bármi bevételt, nem feltétlenül ez a kategória.

(Meg ennek költségeiről)


Sok év mire eljutnál arra a szintre, hogy egy nagyon rosszul működő, de legalább működő weboldalt össze tudj rakni.

Kb egyetem végére, ha valami infós szakra mész, de persze ott is rengeteg saját munkával. Egy kifejezetten eltökélt friss diplomás sem képes ilyenre.


Meg persze kell a nagyon jó ötlet + marketing + kezdő tőke, így realisztikusabb, hogy egyetemen ahol sok különféle tudás találkozik megpróbáltok egy vállalkozást indítani, de a startupok túnyomó része elbukik. Meg amelyiknek sikerül is sokuk nem lesz elég sikeres, hogy több pénzt tudj kivenni belőle, mint amennyit egy senior fejlesztő keres, de persze ahhoz, hogy el tudj jutni erre szintre többet is kell dolgozni, mint egy átlag senior fejlesztőnek, sőt ... jóval többet.


Sok programozó otthonról napi 2-4 órában elintézi a munkáját, utána azt csinál amit akar és persze megkapja a br 2 milliós fizetést. Nekünk családon belül van több vállalkozás és ugyan ezt a fizetést, csak úgy tudja édesanyukám kivenni, hogy előtte 20 évet dolgozott rajta heti 60-100 órában.


Tehát ha biztosra akarsz menni, akkor tényleg az a legjobb, ha egy adott dologból megpróbálsz a legjobb lenni és k---va sok pénzért dolgozni másoknak. Akár remote-ban külföldi cégnek itthonról.


Mindezektől nagyon távol vagy.


A mostani portfóliódból soha sem fogsz meggazdagodni normális tőke nélkül a évi +10-15% hozamokkal (nyílván inflációs helyzetben lehet ennél jóval több, covid után nekem is volt olyan befektetésem, ami +64%-ot ment fel, de ha átlagolva nézzük az évek alatt továbbra sem több +10-15%-nál).


Még ha Bitcoinba fektetsz 16 évesen 100.000 forintot és annak az ára tízszeresére nő (ami bőven új rekord lenne és amúgy aboszolút nem valószínű) is max lenne 1 milliód. Nagy cucc .. azzal mit lehet kezdeni? :D Semmit!

2023. jan. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!