Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Merre tovább? Mi a reális...

Merre tovább? Mi a reális órabére egy karbantartónak termelésben?

Figyelt kérdés

Karbantartó vagyok egy gyárban, de szeretném magam fejleszteni, több pénzt keresni.


Jelenleg mechatronikai technikus a szakmám, de ahogy elnézem a piacot elektronikai ismeretekre is szükségem van.


Szeretnék még egy szakmát, a választás vagy az Erősáramú elektrotechnikusira esne vagy pedig Automatikai Technikusra viszont nem tudom, melyikkel járnék jobban.


Illetve szeretném az angolomat fejleszteni, de nem tudom, hogy jobban megéri-e, mint a németet (azt viszont nulláról kell tanulnom)


2023. júl. 10. 07:03
1 2
 1/13 anonim válasza:
42%

Inkább egyetemre menj...


Szar fizetése van egy műszakban a technikusoknak, ha számít az egészséged.

2023. júl. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A "karbantartó" az TMK-s "C vágány", mindíg is az volt, az is lesz, viszont baromi jól lehet mellette vállalkozni, mert ami a TMK-ba nem fér bele arra ott a "gyorszolgálat" / egyéb szerződéses!


Mindenhol van okosság!

2023. júl. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A németet fejleszd, főleg ha autóipar felé mozdulsz a jövőben!


Németül legtöbbször beszélned kell tudni, angolra meg ott fordító, de a háromnegyedét úgyis érted alapból, mert ki nem érti manapság?!?

2023. júl. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Erősáramú elektrotechnikus felesleges, villanyszerelő elég karbantartáshoz.

Automatikai technikus és a mecha között sok az átfedés, szóval az is felesleges neked szerintem. PLC programozást is tanítanak, azt meg úgy sem te fogod csinálni hanem a mérnök.

Azt írtad elektronikai ismeretekre lesz szükséged, szóval a válasz egyértelmű:

elektronikai műszerész (+ villanyszerelő, hogy legyen jogosultságod erősáramű szerelést végezni)

2023. júl. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az automatikaval az a "baj" hogy kisfeszultsegu berendezeshez nem nyulhatsz vele. Hivatalosan. Ez egy adott guaregysegben nem feltetlenul jelent problemat, mert egyreszt igy is belenyulsz, masreszt van kollega erosaramu vegzettseggel aki belenyul helyetted. De a kesobbi lehetosegeidet korlatozza. Ha a villamosiparban karbantartas, kivitelezes oldalon tevekenykedsz,elengedhetetlen a villanyszerelo vagy erosaramu berendezes szerelo kepesites. De az erosaramu elektrotechnikus is jo lehet, nezz utana. A lenyeg, hogy kisfeszultsegu berendezes szerelesere, modositasara legyen lehetoseged. Igy en ezt tennem elso helyre, utana vagy mellette esetleg az automatikai technikus, jo 10 eve ennek resze volt az automatikai muszeresz is.
2023. júl. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egy pelda, ha rakeresel biztos megtalalod. a P&G-be keresnek guartosor karbantartasra technikusokat, 5-600 eft koruli fizuval. Ott a hirdetesben is a villanyszerelo vegzettseget priorizalkak, minden mas villamosipari vegzettseg elott. Pedig a munkakor nem csak es kifejezetten erosaramu karbantartas.
2023. júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én Fejér megyében dolgozok elektromos karbantartóként,kb nettó 500ezret keresek(adókedvezmény nélkül,4 műszakkal,összes pótlékkal) de a környéken ez gyengének számít,lehet 600ezer vagy afölött is keresni.
2023. júl. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#1 én is úgy látom, hogyha nem 3 műszakozok vagy folyamatos műszakozok akkor nem nagyon van benne pénz.


#3 igazából autóipar vagy sem mindegy. Angol most is kell a gépeink németül/angolul vannak szóval meg kell értenem.


#4 a PlC miatt lenne jó az automatika, de én is úgy tudom, hogy arra ott vannak a mérnökök


#5 köszönöm, utána nézek


#6 ismerem, rádióba folyamatosan nyomatják, hogy keresnek embert


#7 kaptam ajánlatot egy másik helyen, de gépkezelőnek. Kicsit sajnos messze van, de a fizetés nettó 450-650 között lenne, viszont attól félke hogy benne ragadnék ebbe a “betanított” munkakörbe

2023. júl. 11. 09:33
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért a 450 és 650 között elég nagy a különbség. Gondolom pótlékokkal, ilyen-olyan bónusszal, túlórával lehet a teteje, az alap pedig az alja. Ilyenkor én azt csináltam hasonlóan honorált munkakörben, hogy az időmet ami munkavégzéssel kapcsolatban ment el, lebontottam órabérre. Ebbe beleszámoltam az utazási időt is. Lehet, hogy x helyen keresel 600 ezret, y túlórával és napi 1,5-2 óra útidővel, de ha a másik helyen mondjuk 500 ezret kifizetnek minimális túlórával és csak fél órát kell naponta utazással tölteni, akkor nem biztos hogy megéri a többet fizetőt választani.
2023. júl. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen a 450 azaz “alap” órával bár inkább 480 mert ahogy számolgatom az átlag havi munkaidő inkább 17 nap viszont már az is 200 plusz óra, a 650 pedig éjszakai túlórákkal érhető el.


Utazással nyugodtan lehetne számolni 2-2.5órát naponta


Most túlórákkal (havi max 2-t mehetek) kapok 360-at viszont itt nincs éjszakázás illetve 20 percre van, ezért sem váltottam egyenlőre viszont nettó 500 körül nem lenne rossz keresni.

2023. júl. 11. 10:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!