Betfair adózása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért írom ki a kérdést, mert konkrétan erre még nem találtam választ. Betfair-en (Exchange) 150$-ból csináltam 4 hónap alatt 750$-t, de nem tervezem még kiutalni. Ha sikerülne eljuttatnom 5000$-ig, majd akkortól vennék csak ki belőle. Arra lennék kiváncsi, hogy ha elkezdene rendszeresen menni a pénz a számlára, akkor azt nyilván előbb-utóbb megnéznék, miféle. Ez esetben kiszabhatna rám visszamenőleg mulasztási bírságot a NAV az 5.000 $-ig eljuttatott pénz profitjára? E-tárcáról utalnám ki, nem közvetlenül a Betfairről, így itt ott nem látszana a "felvitel". De ha esetleg továbbmennének, lekérhetik akár a teljes számlatörténetemet a Betfairnél? Nem célom az adóelkerülés, az említett összeghatár feletti kiutalások után természetesen leadóznék mindent - viszont havi pár százalékos profittal számolva ez alatt szinte érzékelhetetlen profit keletkezne.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2023. júl. 16. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
???
2023. júl. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerencsejátékból befolyó bevételed után is kell adóznod, mindegy hogy mennyire éezékelhetetlen (egy darab csokin vagy egy doboz gyufán is van adó). Ha skrill számlán tartod a pénzed azt nem látja elvileg a NAV, ezért azt neked külön be kell vallanod.
2023. júl. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es: Köszi a gyors választ. Igen, Skrillem van, az említett befizetés is onnét történt. Viszont kiutalásom még nem volt. Amint lesz, befizetem utána az adót, ezen már nem múlik. Az érdekelne leginkább, hogy annak ellenére is "továbbmennek-e", vagyis a Betfair belső egyenlege után is nyomozni kezdenének-e, ha látják, hogy be van fizetve a Skrilles adó szabályosan.
2023. júl. 17. 09:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdésed, adózni a jövedelemből kell(ene). Tehát ha mondjuk a skill számládon van 5000 dollár, akkor azt kell bevallanod, hiába nem nyúlsz hozzá, bagy hiába utalnál el magadnak csak 1000 dollárt.
2023. júl. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az engedéllyel nem rendelkező szolgáltatóknál (pl Betfair) történő szerencsejáték után MINDEN. EGYES. NYERTES. FOGADÁS. UTÁN. kellene adóznod a jóváírás után, tehát lényegtelen, hogy mit hol tartasz.


A vesztes fogadásokat nem számolhatod el költségként.


Hosszútávon nyereséges fogadó így ezeket a jövedelmeket nem tudja leadózni, mert nincs olyan szintű nyereségi ráta, hogy így valakinek profitja maradjon. Nyilván ezzel az a cél, hogy ne játsszon senki ilyen irodáknál.

2023. júl. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!