Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munka mellett esti tagozatos...

Munka mellett esti tagozatos felnőttképzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy állandó munkahelyem van, viszont szeptembertől szombatonként elkezdenék egy felnőttképzés kereteiben zajló tanfolyamot.

Az a kérdés, hogy ezt nekem a munkahelyemen muszáj közölnöm?

Mármint valamilyen jogi következménye van ennek?

25 év alatti vagyok ha ez számít.

A biztosítási jogviszonyomon ez fog látszani?

Biztosan hülye kérdés, de nem szólnék róla a munkahelyemen ha nem muszáj :(

Köszönöm mindenkinek.



2023. júl. 24. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is munka mellett tanultam és jelenleg is tanulok. Hidd el sokan vagyunk így. Senkinek nem kell szólni róla, miért kene? Azt csinálsz amit akarsz szabadidődben!

Nem fog látszani a biztosításodon sem 😂kis Butus 😂😂😂😂😂


Lényeg h egy két megbízható kollégának elmondhatod ha szeretned hátha támogat vagy segít benne vagy ad jó tanácsokat de nem kötelező szólni senkinek. Sok sikert kivanok;)

2023. júl. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy buta vagyok csak mivel állami intézmény gondoltam, hogy ennek valahol nyoma van.
2023. júl. 24. 11:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell róla szólnod a munkahelyeden, hiszen a szabadnapodon csinálod, ahhoz meg a munkáltatónak semmi köze.

Max akkor kellene szólni nekik, ha munkanapon járnál és a szabid nem volna elég.

2023. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha szombaton szabadnapod van és nem kell dolgoznod rendes munkaidő szerint (pl folyamatos műszak, hétvégi ügyelet stb.) akkor senkinek semmi köze hozzá, hogy mit csinálsz a szabadidődben főleg nem a munkáltatódnak.

Egyébként ez nem esti tagozatos, mert az heti 2-3x hétköznap délután 4-5-től szokott lenni. Ez inkább ilyen levelező jellegű, mindegy hogy nevezik.

Előbb utóbb meg ki fog derülni, vagy legalábbis mondanod kell majd valamit, hogy miért akarsz hétközben szabadságra menni, mert pl. záró és szakvizsgák általában nem hétvégén szoktak lenni.

Másik dolog, hogy nem tudom ez milyen szakma de legtöbbnél teljesíteni kell nyári szakmai gyakorlatot is, amit ha nem ellenőriznek szigorúan akkor ok, mert csak szerzel egy igazolást (akár pénzért) és leadod, de ha ellenőrzik és pl szeptemberben be kell számolnod róla a szaktanárnak hogy mit csináltál a szakmai gyakorlat alatt akkor nyárra is kellene fog neked legalább 20 nap szabadság, hogy legalább 1 hónapra el tudj menni valahova szakmai gyakorlatra.

2023. júl. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4


Nálunk a suli biztosított nyári gyakorlatot. Bár okosba megoldották, mert ott se voltunk, de le lett igazolva, mintha ott lennénk.


Estin elég rugalmas tapasztalataim alapján

2023. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
2 éves a képzés és a végén van a gyakorlat, tehát nem aktuális most az, hogy emiatt a munkából hiányoznék
2023. júl. 24. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!