Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 30 éves kor felett van értelme...

30 éves kor felett van értelme teljesen új szakmát tanulni, ha beleragadtam az irodai diplomás rabszolgamunka mocsarába?

Figyelt kérdés

Adminisztratív/support aljamunkát végzek diplomával mert sajnos a nyelvtudásom egy nagy nulla (hiába küzdöttem 1,5 évtizeden keresztül alig ragadt rám valami) és szakmailag is nagyon alacsony szinten rekedtem meg.


A mostani munkahelyen pedig nagyon inog a léc alattam és ha egyszer kikerülök innen akkor egyszerűen nincs olyan piacképes tudásom amivel ismét felvennének irodai munkára. De már meg is csömörlöttem a mindennapi telefonoktól/irodai léttől és stressztől.


Hallom, hogy milyen nagy szakmunkás hiány van (akár alap nyelvtudással külföldre is keresnek) így arra gondoltam, hogy kitanulnék valami szakmát felnőttképzésen.


Asztalos/órás/ékszerész/masszőr/targoncás/vasúti karbantartó/klímaszerelő/festő/karosszérialakatos/grafikus/postai ügyintéző/gyógyszertári asszisztens.


Ezeket a szakmákat néztem ki magamnak de félek, hogy annyira pocsék a felnőttoktatás az országban, hogy csak munkanélküli lét várna a képzés elvégzése után. És ha mégis elhelyezkednék, akkor megint 0-ról kezdhetném a tapasztalatszerzést nettó 150-200-as fizetésért.


Olyan szakmára/munkahelyre vágyom ami illik az introvertált személyiségemhez, kiszámítható, meg lehet belőle élni és nem stresszes.



2023. aug. 1. 22:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Nincs késő. Postai ügyintéző azért ne legyél. A gyógyszertári asszisztens pedig meglehetősen nehéz, és kémia kell hozzá. A targoncás nem hinném, hogy egy nagy karrier, órásként se gondolom, hogy hosszú jövőd lenne. A többi jó.
2023. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Lilluci27 ***** válasza:
igen
2023. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tetted fel a kérdést:

Van-e értelme a következő 30-40 év munkában töltött évre új szakmát tanulni?


Még 2/3-a hátra van az életednek nyugdíjas korodig addig még 6x szakmát tusz váltani

2023. aug. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Karosszériás nagyon jól keres,azzal nem jársz rosszul. Cserébe nem könnyű meló
2023. aug. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Van szakmunkas hiány. Épìtőiparban dolgozom, itt a köművesek, àcs-bàdogosok, vìz-gáz szerelők elég jól keresnek. Budapesten latok hirdetéseket ahol napi 30ert is keresnek alkalmazottként ilyen embereket. Egyéb területről még a fémiparral dolgozó szakembereket hallani akik jól keresnek. Ezeket az átlag ember egyre kevésbé választja, pedig nem olyan rossz plane amit felsoroltam azok. Szabad levegőn van az ember vele, nincs bezarva. Én mérnökként vagyok épìtèsvezető. De aki ilyen szakmákkal sajat lábra állt és mondjuk egy társsalel kezdtek sajat melokat csinálni biztos, hogy sokkal többet keresnek mint én. Azért az általad felsorolt szakmák fele nem olyan nagy durranás, egy részükkel azert óvatosan.
2023. aug. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanács: Intro-ként a masszőrt felejtsd el.
2023. aug. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A masszőrt meg a grafikust kihúznám. Túl sok az ember, kevés a lóvé.
2023. aug. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Vasuton máv nem hinném, hogy agyon fizet, posta dettó, gyógyszertári asszisztens sem túl jó, grafikus szinten
2023. aug. 3. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Én lebeszélnélek, az új szakma tanulására fordított idő-energia-pénz jobban hasznosul ha a jelenlegi munkádban próbálod menteni a menthetőt. Unalmasabbnak, kevésbé "kiszállósnak" hangzik de ez van. Bár pontosan nem ismerjük se a végzettségedet se a munkakörödet.

Ha most nekiállsz szakmázni, csupa olyan dolognak teszed ki magad amire 30+-osan már zsigerileg sem vágyik az ember.

Ha a munkádból hozod ki a legtöbbet, még építhetsz magadnak egy olyan anyagi bázist amire alapozva szinte bármit megtehetsz később.

2023. aug. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szia! Végül mit lépsz? Döntöttél valamelyik szakma megtanulása mellett?
jan. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!