Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vezetőként hogyan döntenél...

Vezetőként hogyan döntenél egy olyan munkavállaló felett, aki az átlagnál sokkal lassabban fejlődik, sokkal több idő neki egy feladat megcsinálása, többi lent?

Figyelt kérdés
Tehát sokkal lassabban szállítja a feladatokat mint a többiek vele egy szinten, viszont a szorgalma/motivációha neki van a legtöbb, és mindenkivel tök jól kijön? Ez általában egy tök kínos helyzet, mert üzleti szemszögből nincs értelme sokáig húzni vele az időt, viszont emberileg meg olyan a hozzáállása, amit a cég elvár.

2023. aug. 3. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem feltetlenul kell minden egyes alkalmazotton oriasi profitot nyerni, meg mindenkit kizsigerelni.
2023. aug. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
megnézném, hogy mi tart neki sokáig a melóban, valamin szüttyög amin nem kellene.
2023. aug. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Én megnézném hogy az illető hogyan hat a csapat összteljesítményére. Nekem például a csapatomban (8 fős) van egy személy akinek meg van a tehetsége a gyors és hatékony munkavégzésre de hihetetlen lusta és lesz@rja a munkát, napi 1-2 órát jó ha dolgozik, viszont olyan pozitív a személyisége hogy az egész csapat hangulata és hatékonysága jelentősen javult a jelenlétének köszönhetően. Pedig szakmailag biztos hogy tudnánk tőle szorgalmasabb embert találni de emberileg egy főnyeremény mert egyszerűen vidámságot hoz az "unalmas" meetingekbe és a csapattársai is nagyon szeretik őt.
2023. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Jelen, szerintem én is ilyen vagyok/voltam. Leginkább azért mert szó szerint bealudtam (tudok úgy is aludni hogy nem látszik, még csak home office sem kell hozzá), maga a napi munka unalmas és lehangoló volt, de ingyen túlóraban behoztam amit kellett. Vagy nem, f*sztuggya, mindig elégedetlenkedtek velem. Nyílván a munkakörtől is függenek a lehetséges okok. Én a legutóbbi helyemen amiről szó van egy átfogó megoldáson/ra dolgoztam/gondolkoztam/fókuszáltam aminek csak rész eredményei lehettek és a napi operáció rovására ment. Ha emberből vagytok ott a cégnél akkor megfejtitek ezt az embert, megnézitek miért nem "halad", az is lehet hogy ha átalakítjátok a feladatait is meg ő is alakít azon ahogy ezeket végzi akkor mindenki jól jár. De lehet hogy hosszú távon így is mindenki jól jár vele, mert később ég ki, fáradt el, betegszik le mint a güzü egér társai. Az is lehet hogy csak ebben kéne őt támogatni.
2023. aug. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha olyat láttok, hogy valaki lassan halad, de napi 8+ órát dolgozik akár, mert szereti, érdekli amit csinál, de egyszerűen csak ilyen lassú a felfogása?
2023. aug. 3. 18:43
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
#5 Ha nem szorít a határidő a feletteseim vagy mások részéről és ha láthatóan a kollégáit sem zavarja akkor hagynám. Viszont ha olyan a feladatkör ami igényli a gyors és pörgős munkaerőt és más kárára megy (pl: másnak túlóráznia kell miatta) akkor keresnék mást a helyére.
2023. aug. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
Éttermem van egy balatoni strandon. A lassú dolgozótól én megválok akármilyen is a személyisége.
2023. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok újra és szuper látni ezt a rövid távú, gyors haszonra és semmi másra nem törő mentalitást. A részetekről teljesen érthető, respektálható. Multi cégeknél (tisztelet a kivételnek) ugyanezt tapasztalom a "vezetők" részéről. Nem hiába hívjuk az ilyet kkv mentalitású embernek.
2023. aug. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Én a csapatba csapatjátékost keresek, azaz habitust keresek. Akit a közösség befogad. Ha tud együtt dolgozni velük, és a többiek tolerálják, akkor marad. Nyilván teljesítmény után fizetek. Tehát ha más egy hét alatt oldja meg azt a feladatot, amit ő két hét alatt, akkor ő két hétre kapná ugyanazt a bért, amit a másik egy hétre kap meg. Ha ez így mindenkinek oké, akkor minden rendben.
2023. aug. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!