Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz bejutni banki...

Mennyire nehéz bejutni banki munkakörre? Milyen végzettség szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék konkrét munkakört megnevezni, több terület is érdekel. Sokáig logisztikában dolgoztam, van egy kereskedelem és marketing szakos diplomám, majd egy korábbi főnököm javaslatára megcsináltam az ellátásilánc menedzsment msc-t. Jelenleg úgy érzem, hogy már nem szeretnék ebben dolgozni, borzasztóan stresszesnek ítélem meg, igazából nem is tudom, hogy miért választottam ezt a területet. Jelenleg 25 vagyok, fél éve végeztem el a mestert, de területet szeretnék váltani. Régóta gondolom úgy, hogy a banki szektor talán valamivel kiszámíthatóbb karriert és előremeneteli lehetőséget szolgáltat.

Az elmúlt 1 évben beadtam 1-2 pozícióra a jelentkezésem ami nem kért túl nagy tapasztalatot, viszont sosem hívtak vissza egyik banktól sem. Még egy interjúra sem.


Sokszor olvasom, hogy pénzügyi-számviteli okj előny, vagy gazdasági diploma, nos, nekem az utóbbi meg van, csak nem igazán pénzügyi terület. Gondolkozom rajta, hogy megcsinálok egy pénzügy msc-t levelezőn és mellette jelentkeznék, vagy egy szakirányú továbbképzést ami csak 1 éves.


Ha van valami meglátásotok vagy tapasztalatotok kérlek ne tartsátok magatokba, tényleg nagyon érdekelne, hogy hogyan lehet bejutni bank szektorba :)


Budapesti lakos vagyok, szóval bármilyen opció szóba jöhet.



#állás #munka #bank #bank szektor
2023. aug. 5. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:

My dear sweet summer child, ha van konkrét célod és jelentkezel, nem 1-2 helyre kell beadni.. Legyen itthon kb 25 bank, a 3 nagy pénzügyi SSC, és ne vessük el a legnagyobb 5 biztosítót se, szóval legyen kb 35 hely ahova jelentkezhetsz. Ha egy helyre csak kéthavonta adsz be egy jelentkezést, az 1 év alatt akkor is 210 jelentkezés :D Csak kukacoskodok ezzel, nehogy bactatásnak vedd, de érted a logikát hogy mire gondolok.


Valóban a kermark és az ellátáslánc nem a legacélosabb képesítés erre a területre, de ne aggódj, simán vannak ilyen képesítéssel is kollégák. A pénzügy mestert mindenképp javaslom, ha tényleg ez a hosszú távú célod.

Az obj-ket meg ilyeneket hagynám, akkor már inkább a szakirányú, de tényleg javaslom a mestert.


Amire neked viszont szükséged van, az egy rövid távon megszerezhető szakmai oklevél. Erre javaslom, hogy van egy Bloomberg papír, nem tudom mi a pontos neve, de sztem egyértelmű pár perc keresés után, azt sokaknál látom, csináld meg, illetve viccen kívül csinálj pár Udemy programot, és írd be a Cv-be, mutatni fogja, hogy nem vagy teljesen vakon pl a könyvelésről, amit amúgy egy kermark BA indikálna.


Sok sikert egyébként, én alig vagyok idősebb nálad, és nagyon szeretek bankban dolgozni, szeretem, és érdekesnek tartom a munkám, de persze nekem is rengeteget kell még tanulnom. Ha esetleg adódik vmi konkrét kérdésed, nyugodtan írj majd pü-t :)

2023. aug. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! Én igazából már az ellátási helyett is pénzügy msc-re akartam menni, csak az akkori főnököm nagyon kukacoskodott >_<

Nem tudom, mennyire vágnék bele még 2 év egyetembe, mert uuutálok szakdolgozatot írni😅

Az említett rövid képzéseket mindenképpen lecsekkolom.

2023. aug. 5. 23:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem nehéz.

Ügyfélszolgálaton másnap kezdhetsz is.

2023. aug. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!