Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri manapság még kimenni...

Megéri manapság még kimenni Ausztriába vagy Németországba dolgozni?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam hogy ki kéne, mert csomó ismerősöm kiment már, de én nem látok ebben akkora nagy bizniszt mint ami volt régebben. Bécsi albérleteket nézegetem, mert munkásszállón lakni nem annyira szeretnék, bár úgy viszont megmaradna viszonylag sok pénz, de idegenekkel kell közösködni.

Egy kiabó lakás minimum 5-600€, de ami normális helyen van az inkább több, akkor ebben még minden számla benme sincs, + a tömegközlekedés, kaja, megy egyéb dolgok vásárlása, simán elmegyek egy hónapra 1000€, főleg ha még haza is szeretnék jönni néha. Így ha kapok 1500€t nem nagyon marad belőle semmi. Szerintem 1800€ alatt, de inkább 2000, nem túlzottan érdemes kimenni, esetleg ha bírja a szállót az ember akkor. Vagy rosszul látom? Milyen melókkal lehet kint kb 2000€t megkeresni?


2023. aug. 10. 07:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem látsz benne bizniszt, akkor maradj!
2023. aug. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Sokan indulnak el külföldre az otthoni fizetésből meg ki sem jössz.Hazamenni nem drága én 750km-ert megyek ha jó korán megveszem a vonatjegyet csak 29-euro.
2023. aug. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Megéri!
2023. aug. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha van normális szakmád, költözz határ közelbe és ingázz
2023. aug. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Értelmes ember, ami nagyon ritka Magyarországon, nem csak a fizetést nézi, hanem, hogy van:

- működő egészségügy,

- működő közoktatás,

- működő közbiztonság,

- létbiztonság,

- gazdasági stabilitás.


Emberek mentalitása is sokkal jobb, nem buval bélelt, irigy stb.


Szóval, ha már 400 eurót félre tudsz tenni, már akkor megéri kimenni dolgozni.

Amúgy, ha már kint van az ember és tapasztal simán nőni fog a bére munkahely váltásokkal.

2023. aug. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Hotelekbe megéri kimenni Ausztriába, ha jól beszélsz pl angolul. Mindig van felvétel.
2023. aug. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

5

A "működő egészségügy"-et Németország esetében felejtsd el. + Ott lakhatási válság.

Programozóként voltam. 4000 nettóval megéri.

Te nem az vagy.


Szakmád nincs? Mo-n klímás 3 óra alatt felrakott nálam kettőt. 160-ért.

2 szaki nyílászárót cserélt 1 hetes munkával 1.3M-ért, stb

Többszörösét keresik mint egy német mérnök.

A szakmunkások Németországban is elképesztő áron dolgoznak. Hülyére keresik magukat, ha nem alkalmazottak. Azért is van pl. Programozó hiány. Ki fog 4.000-ért évekig tanulni, melózni amikor a többszörösét megkeresheti egyszerű munkával és nem kell állandóan új dolgokat tanulnia, nem fog 50 évesen ősember lenni a fiatalokhoz képest.

2023. aug. 11. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2: És mennyi a menetidő?
2023. aug. 12. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7: Hogy kell kint intézni ehhez az adózást, könyvelést? Vannak kint magyar cégek, akik ezt intézik? Bármilyen szolgáltatáshoz, tanításhoz, stb.
2023. aug. 12. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8# 7.23 perc Budapestig,hazáig összesen 9 óra a menetidő.
2023. aug. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!