Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri manapság még kimenni...

Megéri manapság még kimenni Ausztriába vagy Németországba dolgozni?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam hogy ki kéne, mert csomó ismerősöm kiment már, de én nem látok ebben akkora nagy bizniszt mint ami volt régebben. Bécsi albérleteket nézegetem, mert munkásszállón lakni nem annyira szeretnék, bár úgy viszont megmaradna viszonylag sok pénz, de idegenekkel kell közösködni.

Egy kiabó lakás minimum 5-600€, de ami normális helyen van az inkább több, akkor ebben még minden számla benme sincs, + a tömegközlekedés, kaja, megy egyéb dolgok vásárlása, simán elmegyek egy hónapra 1000€, főleg ha még haza is szeretnék jönni néha. Így ha kapok 1500€t nem nagyon marad belőle semmi. Szerintem 1800€ alatt, de inkább 2000, nem túlzottan érdemes kimenni, esetleg ha bírja a szállót az ember akkor. Vagy rosszul látom? Milyen melókkal lehet kint kb 2000€t megkeresni?


2023. aug. 10. 07:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

9

alkalmazottként 1 helyen dolgoztam 11 évig.

Az adóbevallást német adótanácsadó céggel csináltattam. 450 euró.

Ha nem adsz be az sem baj. A munkáltató vonja az adóelőleget.

Nekem Mo.-n volt a feleségem. Nem dolgozott, emiatt visszaadtak pár ezer eurót.

2023. aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
56%
Most éri meg még csak igazán.
2023. aug. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!