Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villanyszerelési ismereteket...

Villanyszerelési ismereteket autodidakta módon el lehet sajátítani? Könyvet, irodalmat vagy jó weboldalt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szakmám nem lehet ez, mert az alkalmasságin nem mennék át (nagyon magasban nem mozgok túl biztonságosan). De a multiméter használatát, csillárok, kapcsolók, dugaszolók, vezetékek szerelését szeretném megtanulni, hogy házilag megcsinálhassam. Sőt, a napelemes téma is érdekelne szerelés ügyileg. Szakma nélkül lehet rá esélyem kitanulni ezeket?
2010. okt. 15. 17:10
 1/5 anonim válasza:
10%
Ezt meg se próbáld!
2010. okt. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Remélem nem próbálod meg. Nem a te életedet féltem, hanem azokét akiknél szerelnél valamit!
2010. okt. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Elvileg nem lehet! Sőt élet veszélyes! De nekem mégis sikerült megtanulni villanytszerelni :D kb: 3-4 éves tapasztalataim vannak már a villanyszerelésről amiket ellestem, kérdezősködtem a hozzáértőktől mit hogyan kell meg ezt meg azt hogyan csinálják, a többi már saját tapasztalat! Igy mostanra már profi vagyok és gyakran szoktam végezni villanyszerelési munkákat. Persze először még mikor nem értettem semmihez csináltam 1-2 zárlatot, de később ahogy egyre többet tudtam ellesni megtanultam mit és hogyan csináljak magamtól! Az egész egy hosszabbítóval kezdődött amit összekellett szerelni :D én zöldfülü nekiláttam majd mikor elkészült ki is próbáltam a bisztosítékot egyből kiverte olyan jóféle lett! XD Még jó hogy komolyabb baj nem történt!!! Utánna elvittem a hosszabbítót egy villanyszerelőhöz aki összeszerelte nekem nagyon tetcett ahogy összeszerelte irigykedtem is rá, persze közben mindent néztem mit csinál és később én is belevágtam ekkor már sikerült de csak ugy hogy szétszedtem a másik hosszabbítót és néztem mi hogy és mivel amit én éppen készítettem tök ugyan olyan volt (csak a kábel volt rövidebb) ezért már minden simán ment kivéve a kábel blankolását azaz a szigetelést lehuzni a szállakról de összejött az is :D Hasonlóan leskelődtem és okoskodtam még sokáig míg megtanultam "mindent" Azóta profi villanyszerelő vagyok, szakmai tapasztalattal és tudással. Én nem mondom hogy te is ezt csináld amit én sőt nem is ajánlom mint mondtam mert életveszélyes! De ha gondolod pár dolgot meg tudok neked is tanítani pl: kapcsoló, konnektor beszerelés ilyesmi...
2010. nov. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem feltétlenül akarok villanyszerelővé válni, csak 1-2 alap dologhoz szeretnék érteni (csillár kapcsolás, kapcsolók, esetleg konnektor, ilyenek...). A csillárt a legtöbb (ezermester-féle) férfi igenis ki tudja cserélni, életveszély nélkül. Nekünk sem villanyszerelő csinálta és nem halt bele. Sőt, még működik is. Tudom, hogy van egy feketével jelölt fázis, kékkel a nulla és zöld-sárga félével a védőföldelés. Na, ahogy az előző be volt kötve, ugyanúgy kell a következőt is és akkor nem lesz hiba. Csak fontos, hogy minden vezeték a megfelelő jellel legyen ellátva. Meg egy fáziskereső ceruza kell. Villanykapcsolót is cseréltem már le. Régi vacak helyett glimm lámpásat raktam be. És túléltem, működik! Mégsem vagyok (sajnos) villanyszerelő, mert akkor még többet értenék az egészhez...

Amúgy, igen, köszönöm a segítséget, jöhet bármi infó, ami jó!

2010. nov. 24. 21:12
 5/5 anonim válasza:
Szia írd meg privátban a mailcímed küldök 1-2könyvet pdf ben ezeket naggyából átnézegeted hogy azért min, tudd mi az a 220, utánna jöhet a nyomógombos keresztreteszelés meg a váltókapcsolás keresztkapcsolóval, de segítek szívesen:D
2011. ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!