Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy pályakezdő...

Mennyit keres egy pályakezdő tanár?

Figyelt kérdés

2023. aug. 13. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Szívem. Ott van a bértábla. Annyit. Nettó 260. (Heti 50-60 óra munkára)
2023. aug. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Az se mindegy egyetemi vagy középiskolai? Csak iskolában tanít? Stb stb.

De am igen, bértábla.

2023. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Ne keverd már össze az egyetemi tanárt egy a középiskolai.....
2023. aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Óvónőtől elkezdve a középiskolai tanárig mindenki nettó 260-at kap a bértábla összecsúszása miatt.


A különbség ott van, hogy míg a 6 éves egyetemett végzett középiskolai tanár fizetése 15 éven keresztül ennyi, utána kb. nettó 3 ezerrel emelkedik, addig a 3 éves főiskolát végzett óvónőé csak 24 év munka után emelkedik először minimálisat.


[link]

2023. aug. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos a bárminimumra feltolás okán körülbelül 18 év tanítás után emelkedik a tábla a nettó 260-ról.

Szégyen... 7 év tanítással ugyanannyit kapok, mint aki most esik be a rendszerbe. :(

2023. aug. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
6, már ha beesik. Én most fogok teljesen más pályát kezdeni :(
2023. aug. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

6


Erősen gondolkodtam rajta... Csak nekem olyan lelketlen lenne egy multinál dolgozni.


De pont tegnap mondta egy barátom, hogy a húga most fog kezdeni egy sales asszisztens pozícióban. Úgy hogy még a BSs diplomája sincs meg. Nettó 600 E. Nem, nem egy agytröszt a kisasszony.

Sírhatnékom van.

2023. aug. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, egy multinál biztosan másabb mint egy iskolában. De nekem az volt a tapasztalatom az egy éves tanári pályafutásom alatt, hogy a tanítás az csak az 1/5-e a munkának. Azt az asszisztensi, statisztikai munkát simán elvégzed tanárként is, mint a multiknál szokták. Csak arra máshol külön embert vesznek fel. :D

Én most úgy vagyok vele hogy igyekszem majd megtalálni az örömöt másfajta munkában is. Lesz jövőképem, több szabadidőm, amit több pénzzel jobban eltölthetek 🤷‍♀️ 6 év egyetem után már csak jár....

2023. aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8


Igen, emiatt bosszantó az egész. :(


Hátha sikerül valamit! :)

2023. aug. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!