Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Skóciában nettó 2300 fontos...

Skóciában nettó 2300 fontos havi fizu elég ilyen életszínvonalhoz?

Figyelt kérdés

Néztem, hogy a lakásbérlés elég drága, kb. 1000 font lenne. Pedig pici lakást néztem. Azonfelül az az 1300 font elég ezekre?


Alapvető megélhetés, minőségi kaja, kistestű kutya ellátása, évi egy külföldi nyaralás, idővel esetleg autó (eleinte nem lenne) stb. Tehát egy kényelmes élethez elég?


Jelenleg Magyarországon nettó 470 ezret keresek, albit nem fizetek, viszont mivel házban élek, télen a rezsi itt is lehet 100 ezer felett is. Van autóm, annak is azért vannak költségei, üzemanyag is drága. Gyakorlatilag ennyiből így alig tudok félretenni. Az angol fizuból jobban megélnék?



2023. aug. 17. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Kiátlagolva nagyjából havi 150k-val lenne több pénzed egy jelentősen drágább országban. A boltok nem sokkal drágábbak, de ha elmész egy fodrászhoz vagy kell egy állatorvos, akkor repkednek a 100 fontok.
2023. aug. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nettó 2300 font már elég rendes fizetésnek számít, több mint amit a tanárok vagy nővérek keresnek, szóval még egyedül is viszonylag jó színvonalon meg lehet belőle élni. Nem tudom, hogy milyenek az igényeid lakás terén, de én az ezer fontot sokallom. Normális (de nem luxus) lakást már 600-700 fontért is lehet bérelni, persze Glasgow és Edinburgh alapból sokkal drágábbak. Én inkább bérelnék egy nagyobb lakást "vidéken", minthogy Glasgowban/Edinburghban béreljek kisebbet, kétszer annyi pénzért. Az alföldön minden jelentősebb város (Glasgow, Edinburgh, Stirling, Falkirk, Bathgate, Livingston) autópályával vannak összekötve, távolságok gyakorlatilag nincsenek, bárhová odaérsz max 30 percen belül, és az autópályák ingyenesek. Szóval az ingázás simán megoldható, és megspórolsz havi több-száz fontot. A benzinárak eléggé változóak. A Covid előtt 1.30 körül volt a diesel literje, 2 éve felment 2 fontra, most pedig olyan 1.65 körül mozog. Az autók olcsók, sokkal olcsbbak mint a kontinensen. Áramra és gázra számolj minimum havi 150 fontot, internet 30, telefon 20. A kaja sokat drágult az elmúlt egy évben, de ilyen fizetésből nem vészes. Felmész az Asda/Tesco/Lidl/Aldi/Farmfoods honlapjára, és meg tudod nézni az árakat. Egy török fodrász megnyír 15-ért, egy komolyabb 'barber shop' 30-ért. Csajoknak sokkal drágább a fodrász, alkalmanként simán lehet 100 font. Bulira sokat el lehet verni, mert az alkohol drága, viszont a belépő nem annyira, meg amúgy igazából mindenki drogozik 14 és 74 éves kor között, szóval lehet hogy nem alkoholra fogsz költeni, ha fogsz egyáltalán ilyesmire. Kondibérlet 20 font. Nyaralás: 1 hét Spanyolország 700 font, 10 nap Kubában 2500. Összességében én azt mondanám neked, hogy havi 1500-ből ki lehet jönni mindennel együtt, de persze van akinek havi 5000 sem lenne elég. Ez tőled függ. Ami zavaró lehet, hogy soha nem leszel egyenrangú a skótokkal, és soha nem fognak úgy kezelni mint aki közéjük való. Skót nők eléggé lenézik a kelet-európaiakat, én 10 év alatt még egyetlen vegyes párt sem láttam. Fordítva persze nem igaz, a magyar nők szívesebben hamarabb választanak skót pasik hiszen nemcsak otthon lehet velük menőzni, de könnyebb az ő hátukon felkapaszkodni.Munkahelyen a skót mindíg a jobb munkát fogja kapni, és mindíg őt fogják előléptetni, nem téged. Az időjárás pedig híresen rossz és változékony. Nyáron átlag 25 fok van (amit annyinak érződik mint otthon a 35 fok), és reggel 4 és este 11 között világos van, télen nulla fok alá nem megy a hőmérséklet, viszont folyamatos eső, és csak reggel 10 és délután 4 között van világos. Ha ezeket meg tudod szokni, akkor akkor élhetsz 'decent' életet, de én inkább csak azoknak ajánlom Skóciát, akiknek Magyarországon semmijük nincs és nem vesztenek semmit. Ha magyarországon is jól élsz, akkor ne add fel a családodat és barátaidat egy minimális anyagi haszonért.
2023. okt. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem aktuális, mivel esélytelen ilyen állásra vízumot kapni :( De köszi!
2023. okt. 15. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!