Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki vendéglátásban dolgozik...

Aki vendéglátásban dolgozik pincérnek vagy esetleg pultosnak mesélni tudna, hogy milyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pincérek, pultosok érdekel, hogy mennyit dolgozok 12 órát? Ugyan is lehetséges, hogy elindulok ebbe az irányba (ugyan is ez a szakképesítésem). Érdekel a történeteitek, és az hogy mennyire volt nehéz dolgotok az elején.

2023. aug. 20. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Tanári után a legrosszabb pálya szerintem (jelenleg) :D . Velünk kihajtva potom pénzért. Nincs hétvége, ünnepnap, este stb. Bármit ajánlok csak ezt a szakmát nem. Üdv 1 pincér.
2023. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat ^^
2023. aug. 20. 16:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A vendéglátásban jellemzően csak a kezdete van meghatározva a munkaidőnek, a vége az majd kialakul a nap végén valamikor, de nyugodtan lehet átlagosnak nevezni a 10-12 órás műszakokat.

Ha reggeliztetsz egy szállodában akkor hajnalban kelsz, ha rendezvény van - pl. egy lakodalom - akkor lehet, hogy hajnalban végzel.

Rengeteg emberrel kerülsz kapcsolatba, tehát sok lesz köztük a kekeckedő, nehéz természetű, nagyképű alak, kötélidegzetre lesz szükség.

Régebben az volt a trend, hogy minimálbért fizetnek, mert úgyis kapsz borravalót. Amit vagy adnak, vagy nem. Talán javult a helyzet mostanra valamit.

A húsvét, pünkösd, karácsony, szilveszter, hétvége csak több munkát jelent.

Fizikailag és mentálisan jó kondícióban kell lenni, udvariasan, szakértelemmel, idegen nyelveket ismerve kell kezelni a vendéget minden körülmények között. Őket nem érdeklik a magánéleti problémáid, ahogy a főnöködet sem általában.

Ha sikerül kifogni egy komoly, tőkeerős céget mint munkahelyet, ahol a vezetőség elhivatott, elismernek anyagilag, van lehetőség továbbképzésre, és hagynak időt regenerálódni testileg és lelkileg, azt mondom szép szakma tud lenni. Ugyanakkor a vendéglátás a 20-30 évesek sportja, ha a 40-es éveidre nem a saját üzletedet csinálod vagy nem vezető vagy a máséban, nagyon elkoptatja az embert.

2023. aug. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vendéglátás, agrárium, épìtőipar. Ez a három leggyennyesebb iparág, ami sok cégnél másról se szol mint a trukkozesrol. Nem úgy jelent be, nem napi 8 óra a melo, boritekba fizet stb. Persze itt is vannak kivételek.
2023. aug. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én itt az osztrák határ mellett lakok Sopronnál, innen sokat járnak ki pincérek, szakácsok ausztriaba. Nah tőlük ilyenekről alig hallok, az osztrákok kevesebbet trukkoznek. Ilyen felállásban mondjuk más a történet, így megeri.
2023. aug. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
10 év vendéglátás. Szívem szerint géppisztollyal jártam volna melózni. Szerintem ezzel mindent elmondtam. Felejtsd el ezt a pályát!
nov. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!