Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges, hogy nem szükséges...

Lehetséges, hogy nem szükséges 2/4/6 órában foglalkoztatva munkavédelmi oktatás, munkaszerződés, munkaköri leírás, jelenléti ív, bármilyen munkáltatói igazolás, bérpapír, orvosi alkalmassági, szabadságról bármi, felmondásról papír?

Figyelt kérdés
2023. aug. 21. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Bejelentett munka esetén nem lehetséges. 4 órában dolgoztam, a leírtak mind megvoltak.
2023. aug. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Egyszerűsített foglalkoztatás esetén is van naponta/ hetente kitöltendő dokumentum szerződés. Ha a munkakör megköveteli orvosi alkalmassági is.
2023. aug. 22. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor jól sejtettem. Nekem egyik sem volt, de be voltam jelentve... Most, hogy ügyvéd elé kerültünk be akarják adni nekem, hogy ezek közül egyik sem kötelező nem 8 órára (megjegyzem, 8 órás is voltam náluk és akkor sem voltak...)
2023. aug. 22. 02:29
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

" munkavédelmi oktatás, munkaszerződés, munkaköri leírás, jelenléti ív, bármilyen munkáltatói igazolás, bérpapír, orvosi alkalmassági, szabadságról bármi, felmondásról papír?"


Jelenléti ív -> a munkaidőt a munkáltató köteles nyilvántartani, tehát egyáltalán nem biztos, hogy a dolgozó találkozik ilyesmivel. Ha nem találkozik, nem kell kétségbe esni, ettől még a munkaidejét a munkáltató kénytelen nyilvántartani, hiszen az alapján számfejti a bérét és az MT előírja ezt neki.


Szabadságról bármi -> Ezzel kapcsolatban sem minden kötelező. Természetesen ezt is nyilván kell tartani és a bérszámfejtés keretén belül ki kell derülnie a dolgozónak, hogy hány napra számfejtettek részére szabadságos bért.


Minden más, amit felsoroltál MUNKAVISZONY esetén kötelező a munkáltató részéről. Ez független attól, hogy teljes munkaidős, vagy részmunkaidős munkaviszonyról beszélünk.

2023. aug. 22. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!