Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi remote munka Magyaror...

Külföldi remote munka Magyarországról?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkodom rajta, hogy szeretnék külföldre költözni (politikai, gazdasági okai vannak elsősorban), azonban nemrég böngésztem az álláshirdetéseket, és elég jó lehetőségem lenne remote munkát is végezni, mivel jelenleg is mindössze egy laptop kell a munkavégzésemhez. Ezzel kapcsolatban lenne néhány alapvető kérdésem, ugyanis elég tájékozatlan vagyok a témában.

Mennyi ideig kell itthon és külföldön (pl. Anglia, Svájc) dolgozni ahhoz, hogy jogosult legyek nyugdíjra?

Mennyibe kerül itthon a társadalombiztosítás, ha nem a fizetésemből vonják le?

Remote munka esetén lehet-e ténylegesen bárhonnan dolgozni, van-e esetleg erre vonatkozó szabály? (úgy tudom talán fél évente 1 napot kell az adózó országban tölteni)

Mivel elsősorban Anglia és Svájc jött nálam szóba, és egyik sem EU tagország, ezzel kapcsolatban is lenne kérdésem, hogy van-e bármilyen tevékenység pluszban, ha egyébként nem ott élek? (általában ugye ilyen tartózkodási engedélyek, stb. van)


Bármi más tanács, tapasztalat is jól jönne!

Köszönöm!



2023. aug. 23. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen tevuton jarsz. Altalaban az ev felet az adot torszagban kell tolteni hogy adorezidens legyel. Attol fugg hogyan adozol szamolodik a tb. Kb 30 szazalek ossz adoval lehet szamolni. Nyugdij meg googlebe beirod es megkapod. Ha itt megkapsz egy remote kulfoldi munkat akkor contractor leszel nagy valoszinuseggel es beszamlazol majd a cegnek.
2023. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

Én egy időben elég sok remote munkát végeztem, főleg USA-ba, Németo-ba és az UK-ba, de az adót mindig Magyarországon kellett fizetni, mert itt laktam. Egyszerűen küldtem egy számlát a cégnek a projekttel töltött munkaórákról, amit átutaltak, ennyi.


Külföldi nyugdíjról szó sem volt, az egyedül akkor került szóba, amikor 4 évig az UK-ban dolgoztam, és ott is éltem: ott megvolt az opció, hogy akarok-e nyugdíj járulékot fizetni vagy nem. Mivel tudtam, hogy pár év munka után az UK nyugdíjtól nem fogok meggazdagodni, inkább azt választottam, hogy nem fizetek járulékot.

2023. okt. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
usaba contractolj az havi 6000-8000 USD
2023. okt. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!