Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi távmunkában gondolkoz...

Külföldi távmunkában gondolkozom programozóként. Érdemes belevágni szerintetek?

Figyelt kérdés

Mik a leetséges buktatók, adózás szempontjából? Alkalmazotti státusz érdekelne elsősorban.


Mennyire nehéz megcsípni a jobb állásokat, mennyira nagy a verseny?


Eddig munkaközvetítő oldalakon böngésztem ( noFluff, weworkremotely, toptal..) , de főleg seniorokat keresnek a legtöbb helyen. Tudtok ajánlani más oldalakat esetleg?


Mediorként dolgozom, 1 éve teljes állásban, multinál. Előtte 3 évig suli mellett voltam gyakornok. Elsősorban a jó fizetés miatt vonz ez a lehetőség. Megéri belevágni szerintetek?



2022. aug. 7. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Mármint külföldi országon belüli távmunkára gondolsz? Az szinte már bármelyik komolyabb cégnél lehetséges.

Ha úgy gondolod, hogy Magyarországról dolgozol külföldi cégnek, ahhoz meg contractornak kell lenned.

2022. aug. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Magyarországról dolgoznék külföldi cégnek, tavmunkában.
2022. aug. 7. 09:49
 3/10 A kérdező kommentje:

Contracor alatt az egyéni vállalkozót érted?


Én úgy tudom, lehetek alkalmazott is, csak a magyar államnak külön be kell fizetnem az adót

2022. aug. 7. 09:53
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tud alkalmazni kulfoldi entitas hacsak nincs magyar kirendeltsege.


Contractor az amit te keresel, az ado 27 szazalek korul van. Erdemes olyan ceget keresni ahol alkalmazottkent kezelik a contractorokat es kapsz szabadnapot, reszveny opciot stb

2022. aug. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elég rosszkor találod ki, most nyírták ki a katát - legalábbis cégeknek már nem lehet számlázni.
2022. aug. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Hát aki külföldre dolgozik IT-s nem igazán KATA-t nyomta eddig, mert bőven túllépik az összeghatárt.
2022. aug. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én oda dolgozok és sikerült elkerüljem, mégis melyik összeghatárt kellett volna bőven átlépnem? :)
2022. aug. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kataval csak eves szinten 3 milliot szamlazhattal 1 ugyfelnek,utana fizetned kellett a bunteto adot. ha meg atlepted a 12 milliot akkor afas lettel. Lehet nem lepted at mert nem volt 3 millio beveteled...
2022. aug. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagy közvetítőn keresztül számláztam, de te azt is biztos jobban tudod, hogy mennyi bevételem volt, mert ebben az országban mindenki olyan kva okos tud lenni :D
2022. aug. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Mennyire nehéz megcsípni a jobb állásokat, mennyira nagy a verseny?"


Elég nagy mert áramlik be a fos olcsó indiai munkaerő. Minél több tapasztalatod van minél nagyobb nevű multinál, annál könnyebben tudsz elhelyezkedni (bár szerintem ezzel sok újdonságot nem mondtam), de junior pozikra általában többszörös a túljelentkezés és általában az adott célország egyetemein végzettek előnyt élveznek.


Diákmunkás gyakornoki tapasztalatot annyira nem mondanám relevánsnak, az 1 éves multi ami számít. Medior szintet én 2 év után mondanék minimum, de add be a jelentkezésedet több helyre hátha bejön.


Amúgy én linkedint javaslom, nekem állandóan jönnek a megkeresések, igaz már több mint 15 éve az IT iparban vagyok.

2022. aug. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!