Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora fizetési igényt...

Mekkora fizetési igényt lehetne mondani egy ilyen pozícióra?

Figyelt kérdés

Régóta dolgozom egy cégnél, most felajánlottak egy másik pozíciót, ami több felelősséggel és munkával is járna.

Egyelőre a pénz még kérdéses, de nekem ettől függne, hogy elvállalom-e vagy sem.

Egy viszonylag nagy üzemnek az egyik felét kellene vezetni, nagyjából olyan műszakvezetői szinten. 2 műszakos munka, én lennék az egyik műszak főnöke. A másik vezető elvileg nettó 400 körül keres, viszont nekem a mostani munkám egy része is megmaradna valószínűleg.

Ti mennyit kérnétek REÁLISAN ezért a munkáért?

Nettó 450-re gondoltam első sorban, szerintetek ez sok vagy lehetne még többet is kérni?

Elvileg a másik műszakvezető órabérben dolgozik, de én inkább afelé hajlok, hogy fix bért kérjek (elméletileg lehetséges ez).



2023. aug. 25. 13:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
Biztosan nem vállalnék vezetői pozíciót egy pályakezdő IT-s fizetéséért.
2023. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%

1# Pályakezdő IT fizetés volt 1 éve. Most már inkább 500 nettó az alja.


Kérdésre meg:


Te tudod mennyi a reális a szakmádban. Lehet nagyobb számot mondani, emiatt nem hiszem, hogy negatívan tekintenének rád.


Már csak azért is érdemes lehet számodra a pozíció, mert ez egy alacsonyabb vezetői pozíció. Ha elmész máshova dolgozni, sokkal jobban pozíciókra tudja kinyitni a kaput, ha még itt lehúzol 1 évet.


A nettó 400-450 tényleg nem sok, de te látod, hogy neked a lehetőségeidhez képest ez mennyi.

2023. aug. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom ti hol éltek, de én most 280-at kapok átlagban. 6 év dolgozom a cégnél nem igazán látom azt, hogy túlzottan megfizetnék bárhol is az embereket. Műszakvezetők ennél a cégnél is 400-500 között kapnak.

Ez nem Budapest és nem is IT.

De persze tudom itt mindenki nettó 500-al kezdett 20 éve...

Érdekes valahogy egyébként nem ez látszik az országban, amikor az emberek 80%-a hónapról hónapra él.

2023. aug. 25. 13:49
 4/22 anonim ***** válasza:
45%

3# Bocsi, értem, hogy egy IT burorékban élek programozóként, de én mint a 2# válaszoló próbáltam segítőkész választ adni.


Amúgy az IT kritikára reflektálva. Mérnökinformatikus végzettségem van és az első főállásomban br 900at katam, ami 598 nettóra jött ki nekem.


Képzeld. Hiába keres valaki sokat, attól még ugyan úgy eltudja költeni 1 hónap alatt az összes pénzét. Ez a igényes inflációja.


Barátnőm nettó 450-et keres és ő képes annyira lenullázni a hónap végére a fizetését, hogy időnként nekem kell költsön adnom, annak ellenére, hogy amikor megismertem 4 éve, egyetem alatt, akkor kb 160 ezret keresett és abból is megtudott élni.

2023. aug. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
40%

"Érdekes valahogy egyébként nem ez látszik az országban, amikor az emberek 80%-a hónapról hónapra él."


Tehat ugy gondolod, hogy a ~10 millio emberbol ~8 millioan honaprol honapra elnek, vagy a sajat tarsadalmi szinted alapjan probalsz altalanositani a lakossag egeszere?

2023. aug. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Statisztikák ezt mutatják.

Ti éltek szerintem eszméletlen buborékban. Vagy itt rohadtul szeretnek kamuzni az emberek. Mondjuk név nélkül nem nehéz.

Az átlag bér is kb. br. 580 ezer? Amit a KSH szerint sem keres meg a dolgozók legalább 70-80%-a.


Csak úgy a teljesség igénye nélkül az elmúlt évekből összeszedett cikkek:

[link]

[link]

[link]

[link]

2023. aug. 25. 14:06
 7/22 A kérdező kommentje:
De látom kár feltenni ide bármilyen kérdést, mert normál választ esélytelen, hogy kapjon az ember. Itt mindenki olyan szuperman, hogy már kétéves korában ITmenedzserprogramozómérnök volt és havi 10 milliárd alatt a seggté sem törli ki...
2023. aug. 25. 14:07
 8/22 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, a 3-as kommented mutatja, hogy nem nagyon érdemes ilyen közösségi oldalakon ezt kérdezni. Fogalmunk sincsen, hogy milyen szektorban, milyen kompetenciával, hány embert vezetsz az országban pontosan hol. Hiába írom le neked, hogy én a gyógyszeriparban Budapesten beosztottként nettó 800 körül kapok, ez számodra semmilyen relevanciával nem bír.


Ennyi információból nem lehet érdemi választ adni a kérdésedre.

2023. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
68%
En biztos nem vallalnek millio netto alatt vezetoi poziciot, de ha neked 450-et adnak erte, akkor nem mindegy, hogy en mennyit kernek?
2023. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Leírtam a kérdést nem értem ezen mit nem lehet értelmezni.

Mondjuk ez alapján nem tudom elképzelni hogy bármelyik kommentelő bárhol is vezető pozíciót tölt be ha egy egyszerű kérdést sem sikerült értelmezni. Mondjuk ebből legalább érthető miért tart itt az ország.

De akkor szájbarágósan:

Meg nem volt szó pénzről csak a pozícióról. A másik ember aki ugyanebben a pozícióban dolgozik 400 körül kap.

Ez egy gyár, a Dunántúlon, kb. 700-800 dolgozóval, nem megyeszékhelyen.

Egy üzemnek, ahol dolgozik egy műszakban kb. 50 ember, az egyik részéért felelnék, ez kb. 10-15 ember. Fölöttem lenne még a műszakvezető és az üzemvezető. 2 műszakban kellene melóznom.

2023. aug. 25. 14:18
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!