Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik pénzügyi helyzetét...

Melyik pénzügyi helyzetét választanád? Aki kapott egy lakást és átlagos a fizetése, vagy aki nulláról kezd, de annyival többet keres, amivel 15 év alatt összegyűjtheti?

Figyelt kérdés

Mindketten még viszonylag elején vannak a pénzgyűjtésnek, 27 év körüli fiatalok. Feltételezzük azt, hogy nagyon jelentősen egyiknek sem fog változni a fizetése.

Az egyiknek vettek lakást a szülei, a másik nem kapott jelentősebb pénzügyi támogatást, így albérletben lakik, de még úgy is valamivel több marad neki hó végén, hogy egy jó minőségű albérletet kifizet. Ha az albérletet nem számoljuk, akkor annyival többet keres, hogy a fizetésbeli különbség 15 év alatt egy lakás ára, de összesen talán 10 év alatt össze tudná gyűjteni, ha nem kellene közben még albérletet is fizetni. Mivel kell, így ez tovább tarthat, vagy közben bevállalhat hitelt.


Ha ezt számszerűsíteni kellene, ez Budapesten nagyjából annak felelhet meg, hogy nettó 400 ezret keres aki kapott lakást, és nettó 700 ezret, aki nem kapott támogatást.


Melyik helyzetében lennél inkább?



2023. aug. 26. 08:28
A kérdező szavazást indított:
Aki kapott lakást és átlagos a fizetése
Aki nem kapott támogatást, de annyival több a fizetése, ami 15 év alatt egy lakás ára
17 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
5%
27 évesen elején vannak a gyűjtésnek? Nekem 25 évesen már saját lakásom volt.
2023. aug. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
A sógorom kapott egy saját lakást a szüleitől, abban laknak a húgommal + gyerekekkel. Normális fizetésük van. És egymagam többet keresek mint ők ketten, ők valahogy mégis jobban élnek, mert nagyon takarékosak. Valahogy kombinálni kellene a kettőt: egy hozzám hasonló pénzgyár mellé kellene egy takarékos nő, aki beosztja a pénzemet, illetve alám is dughatott volna annak idején valaki egy ingatlant. (Nekem azóta már két lakásom van, nem panaszkodom, de lehetett volna könnyebb életem.)
2023. aug. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
A saját lakásost választanám. Én 26 vagyok és nem is keresek jól, de spórolok mindenen és nem tudok ötől a hatra jutni. Továbbtanulok munka mellett, mert ilyen fizetésből sosem lesz saját lakásom, főleg hogy albérletre megy el egy csomó pénz. Szerintem ma még annak is nehéz elindulni saját lakás nélkül, aki 1 milliót keres, pedig az nem egy átlagos fizetés. (na jó a Gyakorin igen, mert itt 1-2 milliót keres mindenki és 2-3 lakása van)
2023. aug. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 NTBS ***** válasza:
100%
Saját lakás!
2023. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!