Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy átlagos magyar nem állná...

Egy átlagos magyar nem állná meg a helyét egy amerikai munkahelyen?

Figyelt kérdés
Eléggé benne van a köztudatban, hogy az USA-ban nagyon sokat kell dolgozni és teljesítményt is várnak el. A szabadságok kérdésében is sokkal szigorúbb szabályok vannak, mint Európában. Viszont az tény, hogy a legtöbb iparágban sokkal magasabb bérek vannak és az adók is alacsonyabbak, tehát, aki ügyes, az sokat tud szakítani. Egy itteni munkamorálhoz szokott ember tudná tartani a ritmust? Vagy egyszerűen olyan a közeg, hogy automatikusan motiváltabb lesz mindenki, hogy fejlődjön?

2023. aug. 2. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Egy átlagos magyar még jobb, én dolgoztam amcsikkal és legtöbbjük életképtelen..
2023. aug. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagos magyar melós nem rosszabb munkaerő mint az amerikai vagy nyugat-európai. Pl: arrafelé nagyjából ismeretlen fogalom, hogy valaki 12 órát dolgozik, de nálunk meg sokfelé gyakori. Ahol egy magyar ember nem bírná a tempót az Japán és Dél-Korea, de azt semmilyen nem ottani ember nem bírná.
2023. aug. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Hát... dolgoztam amerikai cégnél Magyarországon és az is éppen elég volt. Láttam a kintieken is, mit csinálnak. Én nem bírnám. (Nyílván nem egy egyszerű szalagmunkáról van szó...)

A britek is keményen dolgoznak, onnan is van itthoni hasonló, és kinti, fizikai tapasztalatom is. Nem verik a nyálukat arra hogy milyen keményen dolgoznak de kemények.

Valamiben mégis közelebb áll a hozzáállásuk a mienkhez, a könyörtelenség, kíméletlenség sokkal inkább jellemző az amerikaiakra.

"Pénz beszél" - ezt szó szerint megkaptam a kilépő interjúmon, magyaroktól. Van nálunk is aki ezt bírja, az USÁ-t is részben magyarok tették naggyá.

Azok, akik kimentek és ott is ragadtak, mert bírták :)

2023. aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Rengeteg Magyar él az USA-ban, a Nobel díjasaink is az USA-ban érték el a sikereiket, szóval nem értek egyet. Sokkal inkább az USA-ba mennék dolgozni mint az EU-ba(talán Írország kivételével), mindenhol ez a langyos fos van Európában.
2023. aug. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4

Jó, de a Nobel díjasok nem az átlag. Amúgy én is azt látom, hogy képesség az volna, ha minden magyar úgy dolgozna Magyaroszágon is, ahogy külföldön szokott, akkor sokkal előbb tartanánk. Csak kérdés mennyire tenné őt boldoggá ez az élet.

2023. aug. 2. 16:35
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem rég a Wise rakta ki a fizetéseit a netre és a Redditen egy magyar programozó csoportba kirakta valaki.


Tök jól nézett ki, hogy a kezdő junior bér havi br 800k itthon, hiszen az egy elég jó kezdő fizetés Budapesten, de picit elszomorító, hogy USAban a junior 115k dollár / évnél kezdődik. Ez kb 5x annyi mint a magyar.


Míg a magyar abszolút felső határ 100k usd / év, kint 400k.


Közben akárki aki programozó és már dolgozott USAból emberekkel tudja, hoogy általánosan nem végeznek jobb munkát, csak ott olyan piaci viszonyok vannak, hogy ennyit kell nekik fizetni, hogy kikeljenek az ágyból. Nekünk meg persze jó az ötöde és mosolyogva csinálunk mindent.


Közben meg persze az aki itthon gyárban dolgozik az itthoni programozóra néz fel, hogy "Uram isten mennyit keres".

2023. aug. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Azért az USA bért a magyarral hasonlítani ebben a kontextusban elég merész. Maradjunk annyiban, hogy ha az USA-ban keresett béred itthon kell elkölteni, akkor tökjó, hogy 4x annyit fizetnek.

Az "amerikai álom" része az, hogy mindenért annyit fizessenek, mint amennyit "ér" legyen az munka vagy lakhatás vagy kaja... Nem véletlen élvezi az amerikai a magyar nyaralását, mert itt az amerikai fizetéséből költi a "forintot". A magyar meg ezért "szív" az USA-ban, hogy magyar bérből kell az "ottani árakat" megfizetni.

Nézz árakat és rájössz, hogy a 4x-es szorzó cseppet sem 4x-es.

2023. aug. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Pont néztem egy ilyen jellegű videót egyszer neten. Az USA fizetéseknél a bolti árak és rezsik is arányosak. Tehát ott kint a minimálbér netto 320-640 000 FT-ra jön ki. Na, akkor. Az ottani árak mellet ebből nyomorogni fogsz. Ott kint netto 1 200 000 Ft-ot kell egy itteni átlagos életvitelhez keresned. Ott se fognak agyonfizetni senkit.
2023. aug. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Amennyire én tudom az élelmiszerek nem sokkal drágábbak az USA-ban, persze a vendéglátás igen, de az üzemanyag pl olcsóbb is. A lakhatás nagyvárosokban (pl New York, San Francisco) elképesztően drága, az ott lévők jelentős részének még lehet rosszabbak is a lakhatási körülményei, mint itthon. Viszont inkább, ami húzós az az egészségügyi biztosítás, ott egy komolyabb betegség tényleg anyagi csőddel jár.
2023. aug. 6. 11:56
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

Jelentem, most rugtak ki az amerikai tulajdonu munkahelyemrol. Kemenyebben dolgoztam az elmult 1 evben mint valaha eletemben, es nem volt eleg nekik.

A konyortelenseg, a kimeletlenseg az egyetlen ami eszembe jut errol a cegrol. Soha tobbet nem akarok amerikaiaknak dolgozni. Itt magatol ertetodik hogy a munkat helyezed magad ele.

Regi csajommal ugyanez volt a GE-nel, kicsinaltak, megbetegitettek, eluldoztek.

Fogalmam sincs az USA-ban mi a jellemzo de gyanitom hogy a hasonlo nagy multik hasonlo elven mukodnek.

2023. aug. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!