Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rosszabbkor nem is jöhetett...

Rosszabbkor nem is jöhetett volna! Mi lehet ez, ill. mire számíthatok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egy négy épületből álló üzem „D” épületének harmadik emeletén vagyok minőségellenőr és segédkarbantartó. A hőségriadó miatt nálunk is óránként biztosítják az óránkénti 10 perc szünetet, valamint a hideg folyadék utánpótlást. A szünetek úgy vannak mindig igazítva, hogy a legfelső szint kezd (ahogy a munkafolyamatok elvégzésénél is) és az első emelet valamint a földszint fejezi be. Minden emeleten átlag 75-80 ember minimum dolgozik még szabadságolások alatt is.


Ahogy a 7:40-es (10’-es) szünetre mentem lefelé, a bal lábam az utolsóelőtti lépcsőfoknál megcsúszott. Bár szerencsére nem estem el, viszont a bokám magam alá fordult és reccsent egyet. Még kimentem meginni a kávét, ill. elszívni egy cigit, de ahogy leültem, már alig tudtam menni. A csoportvezető javaslatára az öltözőbe mentünk. Ott szembesültem vele, hogy a bal bokám triplájára van dagadva a jobbhoz képest, ill. halvány véraláfutás jelentkezett a bokám külső oldalán.


A lépcsőn – a fiam születése óta – soha nem használok telefont, mert így is keskeny, s amikor egyszerre indulunk meg ennyien még fokozottabban veszélyes.


Van egy 6 éves, asztmás, cukorbeteg, liszt érzékeny fiam valamint 19-20 hetes várandós a feleségem az ikreinkkel. Szóval a legrosszabbkor jött ez.


Egyáltalán mi lehet a bokámmal? Mire számíthatok munkahelyi szinten? Mekkora kieséssel járhat anyagilag? Vagy ez lehet munkahelyi/üzemi baleset?


Most várjuk a kilépési engedélyt, de még az, aki aláírhatná, hogy elhagyhatom az üzem területét, az nincs bent. Mentőt pedig nem akarnak emiatt hívni. Az egyik csoportvezető kolléga kivinne a sürgősségire.


(ok: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe.. )



2023. aug. 27. 08:43
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 A kérdező kommentje:
A telefonom azért lehet nálam, mert az öltözőben vagyok és várom a fejleményeket, ill. értesítettem a nejemet. Egyáltalán nem hiányzik ez most!
2023. aug. 27. 08:44
 2/63 anonim ***** válasza:
100%

Kilépési engedély sürgős esetben, amikor fájdalmaid vannak és maradandó sérülésed lehet?


Ne hagyd magad, igenis minél hamarabb menj el surgossegire, ha muszáj mentővel. Fontos a jegyzőkönyv, hogy hol történt a baleset így védve leszel a későbbiekben. Ez munkahelyi baleset.

2023. aug. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim válasza:
100%

Előzetes jegyzőkönyvet vettek fel, hogy hol és hogyan történt? A végleges jegyzőkönyvhöz kell orvosi szakvélemény a sérülésről.


Ez mindenképpen munkahelyi baleset. Sőt szerintem üzemi is. Ha igen, akkor 100%-os táppénzt kapsz, vagyis szinte semmilyen anyagi kieséssel nem szabadna járnia.

2023. aug. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
20%
tl;dr
2023. aug. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
92%

"Mentőt pedig nem akarnak emiatt hívni."


Akkor hívj magadnak.

2023. aug. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
18%

#5

A munkahelyen a munkáltató köteles intézkedni, amikor ilyenről értesül. Igaz viszont, hogy sokszor megpróbálják cégen belül, a kollégákkal megoldani a dolgot, hogy a mentőszolgálatot kikerüljék.


Ha magának hívja ki, lehet, hogy a portaszolgálat nem engedi be, mert úgymond illetéktelenek nem léphetnek be. A portaszolgálat értesítésére pedig a dolgozó sosem volt jogosult. A csoportvezető viszont mindkettőt megteheti.



#Kérdező

Rosszul hangzik, amiket írtál. Sajnos a törés sem zárható ki. Remélem, hogy már úton vagy a sürgősségi felé.

2023. aug. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:

Miután a bokám tovább dagadt és körbe véraláfutásos, ill. a területi vezető engedélyt adott szóba a csoportvezetőnek, hogy a szükséges papírokat aláírhassa, így kb. 2-3 perce elindultunk a kórház felé.


A bal lábamra nem tudok egyáltalán nem tudok ráterhelni. Remélem, hogy nem tört el. A 8:40-es szünetbe beszéltem egy kollégával, aki utánam jött és mondta, hogy még ő is hallotta, ahogy megroppant a bokám.


Szerintetek ez üzemi balesetnek fog minősülni vagy csak 60% vagy 70%-os táppénzre leszek jogosult? (Így sem, úgy sem hiányzott ez a sérülés, de most kicsivel jobban megvagyok az anyagiak miatt ijedve.)

2023. aug. 27. 09:41
 8/63 anonim ***** válasza:
100%

Ez 100% táppénz lesz, de nagyon fontos, hogy legyen róla jegyzőkönyv!!

Továbbá bármit is akarnak veled aláiratni nagyon alaposan olvasd el, nehogy valami olyan legyen benne, ami uán kizáró ok legyen. Pl rádfogják, hogy olyan területen tartózkodtál ahol nem lehetne, akkor, amikor nem lehetne, hogy saját figyelmetlenség okozta, stb..

2023. aug. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
97%
#6: Hogyne b#zdmeg, a portás majd nem engedi be a mentőket "mit akarnak maguk itt?" felkiáltással, nem? Ekkora nettó kreténséget miért írsz egyáltalán le?
2023. aug. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
100%

JKV, és hívni a mentőt, lesz@rni amit mondanak, ha rosszul mozdít a kolléga aki bevinne, ki fogja a felelősséget vállalni?

Ez munkahelyi baleset, 100% táppénz és 6-8hétig ne is gondolj rá, hogy ugrálni fogsz. 4 hét ágynyugalmat most borítékolok. Jobbulást!

2023. aug. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!