Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bér és tb ügyintéző képzést...

Bér és tb ügyintéző képzést hol érdemes csinálni online, hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Jogász végzettségem van, és a HR területén szeretnék elhelyezkedni.

Már dolgoztam is egy kis 100 fős cégnél HR-esként néhány hónapot, és annyira megtetszett hogy magamra húznék még 1-2 papírt, hogy vonzóbb legyen az önéletrajzom.


(Csak mert eddig 3 hónapja vagyok munkakereső és eddig beadtam az önéletrajzomat vagy 40-50 HR-es munkakör megpályázására, és SEHONNAN még csak vissza se hívtak)


Aztán most nézem hogy ez a "Bér és társadalombiztosítási ügyintéző" dokumentum sok helyen előnyként van feltüntetve. Ezért gondoltam hogy ezt meg kéne csinálni valahogy online, ha már úgy is ennyire ráérek hogy sehova se kell ma jogász Magyarországon :S


Nézem én ezt az EFEB képzést, de sok más hely is hirdeti hogy online el lehet végezni ezt a képzést.


A kérdésem az lenne hogy megéri ezt megcsinálni? És ha igen hol a legjobb?

Úgy tudom hogy ezt az OKJ rendszert drága kormányunk megreformálta és ketté szedte vagy micsoda. Erről tudtok valamit? Az alap "tanúsítvány" ér bármit amit ez a dolog ad, a célom elérése érdekében?



#jogász #képzés #HR #Bér- és tb ügyintéző #bér és társadalombiztosítási ügyintéző
2023. aug. 28. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:

EFEB-et ne!

2014 óta dolgozom ebbe a szakmában, akkor csináltam meg a képesítést is. Én a Penta Unio-nál tanultam, nem panaszkodhatom, nagyon jó tanáraim voltak.

A Magyar Könyvvizsgaló Kamara oktatási odalát nézd át és a Perfekt Oktatási céget. Inkább legyen hibrid az oktatás formája, de jó oktásban részesülj, mintsem csak papírt kapj a pénzedért tudás nélkül.

2023. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
HR-re nem papírgyűjtögetéssel, hanem nyelvtudással lehet legegyszerűbben bejutni (multikhoz legalábbis). Angol mellé német vagy francia, így baromi könnyen meg tudsz csípni egy entry level pozit, amivel pedig már bárhova felvesznek később. Gyógyulj ki abból a jogászbetegségből, hogy csak a papírnak van haszna.
2023. aug. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es voltam: amit írtam az tapasztalat+ amit recruiterkent en is láttam.
2023. aug. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bogáthy Vanda válasza:
Én egy közepes cég pénzügyi osztályán dolgozom, mint bérszámfejtő. Szülés után idén kezdtem el újra melózni és a kieső évek miatt kerestem egy olyan tanfolyamot, aminek a segítségével újra képbe kerülhettem a jogszabályi változásokkal. A főnököm javasolta nekem az EFEB-et mert már többen is végzetek ott és elégedettek voltak azzal, amit ott tanultak. Ezt én is megerősíthetem, nem csak papírt kaptunk, hanem valós tudást is. Nekem fontos volt, hogy online is legyen az oktatás, mert már a tanfolyam elején tudtam, hogy nem fogok tudni bejárni minden órára. Szerintem a tanárok nagyon felkészültek, volt EFEB-es könyv is, amiből pluszban lehetet tanulni és a társaság is jó volt, sokan még most is tartjuk a kapcsolatot. A többi sulival kapcsolatban nem tudok nyilatkozni.
2023. aug. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A bérszámfejtést könyvelőtől, a HR - t pedig a személyügyestől lehet megtanulni.


Akármilyen papírt lobogtathatsz (EFEB, Penta, Pallas 70) ha tényleges tudás és gyakorlat nem párosul hozzá.


Ugyanakkor ennek az ellentettje is igaz: ha érdekel a téma és saját erőből szakkönyveket, szakcikkeket is hozzáolvasol a kötelező anyaghoz, esetleg beásod magad a gyakorlatba, akkor mindegy hol végzel, mert piacképes vagy, ugyanis TUDÁSOD is van, nemcsak papírod.


Az elméleti alapokat egyébként mindegyik - mindhárom - megtanítja. Hogy mit teszel hozzá a gyakorlatból, na az már más kérdés...


Igen, Okj megszűnésével ezek nem adnak szakmát, hanem un. résszakképesítést. A tanúsítvány arra jó, hogy a munkáltató látja, hogy valami ismereted van a témába. Így akár el is tudod látni a feladataidat.


Ahova nincs jogszabályilag előírva a HR végzettség, oda felvehet ezzel a tanúsítvánnyal is.

2023. szept. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!