Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Köztisztviselőként a nettó...

Köztisztviselőként a nettó 260 "jó" fizetésnek mondható?

Figyelt kérdés

Pályakezdő könyvelő vagyok, egy kórháznál kezdtem el dolgozni, de onnan el kellett jönnöm próbaidő alatt, vezetőség váltás miatt, így most egy tankerületnél tudnék dolgozni, bruttó 320 ért, 25 év alattiként ezt nettó 260 lenne.

Pályakezdő diplomával is, mérlegképes könyvelői végzettséggel is rendelkezőként ez mennyire mondható "jó" fizetésnek egy megyeszékhelyen?

Két nap gondolkodási időt kértem.



2023. aug. 28. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Nem! Szia!
2023. aug. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Ez a fizetés egyetlen kontextusban mondható jónak, és az a vidéki köztisztviselő. Nekem is vannak egyetemet végzett barátaim, akik ennél kevesebbért dolgoznak állami szférának.


Minden más esetben viszont nevetségesen kevés, és megérdemli aki ennyiért elmegy bármit is csinálni állam bácsinak.

2023. aug. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Én PhD hallgatóként többet kapok, ha minden juttatást összevetek, szóval gondolhatod.


Engem ilyen állásba pár éve még 160 nettóért vettek volna fel. Aztán csodálkoznak, hogy otthagytam őket a fenébe.

2023. aug. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Naa, többet keresek a gyárban! Éljen a diploma!
2023. aug. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Minden más esetben viszont nevetségesen kevés, és megérdemli aki ennyiért elmegy bármit is csinálni állam bácsinak."


A fővárosban én is keveselném, sőt még így is. De ha egyszerűen gyakorlat nélkül van az ember, akkor vagy ez vagy a semmi. Január óta kerestem munkát, mire a kórházhoz felvettek júniusban, ott is bruttó 294, majd a központi emelés után 354. De onnan elküldtek csókosok miatt.


Így most maradt ez. Multik, de még kis könyvelő irodák se jeleznek vissza mert pályakezdő vagyok.

2023. aug. 28. 12:36
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Mire kéne ennél több pénz?
2023. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Direkt nem úgy kérdeztem, hogy általánosságban jó-e, mert tudom, hogy nem az... Hanem, hogy köztisztviselőként, állami szférához viszonyítva jó-e. Valószínűleg XY Német multinál lenne ez nettó 350 is, rosszabb esetben. De fő szempont a 0 tapasztalat... sajnos amég az nincs, hiába a papír, nem fognak csak a papírra ennyit fizetni sehol, mert gyakorlat nélkül még interjúra se hívnak be.
2023. aug. 28. 13:12
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Jobb, mint 259 ezer, de rosszabb mint 261 ezer azonos körülmények között.
2023. aug. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Lilluci27 ***** válasza:
ha beszélsz angolul akkor írány valami normális cég
2023. aug. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Megyeszékhely.

Regisztrált mérlegképes könyvelő (gyakorlat 22 év), TB ügyintézői végzett (gyakorlat 25 év), azon kívül egy csomó minden más is ragadt rám. 37 éve dolgozom. Jelenleg 443 ezer a bruttóm, mint köztisztviselő. Ez nettóban 294 ezer forint.

Én már nagyon nem fogok ugrálni, ha csak leépítés nem lesz.


Te viszont indulj el valahol, ahova felvesznek, alacsony bértől függetlenül. Majd szépen haladj felfelé, az igényednek megfelelően. Akkor már lesz gyakorlatod. Ez türelemjáték...

2023. aug. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!