Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A sofőröket a munkaidejükben...

A sofőröket a munkaidejükben fizetik vagy a menetlevél szerint indulástól megállásig?

Figyelt kérdés
Napi berben voltam eddig ami annyit jelent hogyha délben végeztem akkor is megkaptam x összeget. Most ezt az x összeget akarják leosztani 10 órára és aszerint akarnak kifizetni. Mire kiérek 1-1 munkaterületre addigra levezetek van hogy 3 órát oda és 3at vissza. Azt a 6 órát ilyenkor ki kell fizetnie nekem a cégnek? Ha nem kell kifizetnie akkor keresek másik munkát mert az majdnem mégegy műszak ingyen csak kíváncsi vagyok hogy tudok-e támaszkodni valamilyen törvényre az óra számok miatt

2023. aug. 29. 12:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Indulásnál már embereket és szerszámokat, anyagokat szállítók
2023. aug. 29. 12:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem a munkáltatót kérdezed, hogyan akar majd elszámolni?
2023. aug. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A munkáltató 10 órában szeretne elszámolni mert annyit dolgozunk de én vezetek mellette 3 órát átlagban és 6ot kB 2x 1 héten. Tehát az nekem 13 és 16 óra hossza
2023. aug. 29. 17:02
 4/5 A kérdező kommentje:
De egyébként a kérdésem cégtől független, hogyan számolják el a sofőröket? Megadott óraszámba vagy menetlevél alapján
2023. aug. 29. 17:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért nem független a cégtől, mert a te munkakörödre és az eddigi elszámolási módra kell visszavetíteni valahogy. Azzal nem vagy előbbre, hogy az egyszerű építőipari segédmunkás, aki nem iszik ezért a céges furgonnal ő veszi fel a többi melóst, nem ugyanaz, mintha kifejezetten az a feladatkör, hogy vezetsz. Azt már meg sem merem kérdezni a munkaszerződésedben mi van.

Fixen 6 órát utazol naponta? Mert akkor egyszerű a képlet. Ha változó mennyit, akkor bonyolultabb.

2023. aug. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!