Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a reális bruttó fizetés...

Mennyi a reális bruttó fizetési igény vegyész diplomával 2-3 év szakmai tapasztalattal?

Figyelt kérdés

2023. szept. 1. 10:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%

15 éve végeztem vegyészmérnökként, ebből a szakmában 12-öt dolgoztam.


Első helyemen br. 150e-el kezdtem, majd évek alatt br. 180e, de 210e-nél leépítés volt.

Utána br. 166e-el kezdtem, itt is évente emeltek, ez a hely br. 210e-nél szűnt meg.

Jelenleginél br. 180e-el kezdtem, de időközben volt pár bérminimum emelés is, így jelenleg br. 370e-et kapok.


Közben küldözgetek önéletrajzokat, néha-néha elvétve be is hívnak. Van ahol a koromat sokallják, máshol meg keveslik a fizimiskám alapján. Az önéletrajzomban szerepel, hogy angol nyelvvizsgám van, erre németül akarják tartani az interjút.

Legutoljára 2022. decemberében br. 340e-es kezdőfizetést ajánlottak, fél év után nőtt volna meg +br. 30e-el, ha megtartanak. (Ez egy izocukorgyártó volt, a HR-es nem akarta elárulni a nevét, de neten rákeresve nem ördöngösség rájönni.)


Amennyiben a közelben van a cég +50e-et szoktam mondani, ha költözni is kell +160e-et a jelenlegihez képest. Ez is olyan, hogy HR-es függő, hogy éppen soknak, vagy túlságosan kevésnek találják. IGEN volt már olyan is, hogy azért utasított el a HR-es, mert túl alacsonyra lőttem be a fizetést és ez alapján talált alkalmatlannak.


Nagyon nehéz belőni, ha többet mondasz a keretüknél, akkor azért esel ki, ha kevesebbet azzal szintén tökön szúrod magad!

2023. szept. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Utolsó ez nagyon kevés br 340 tavaly decemberben. Ezt nem is akarom elhinni. Nekem majdnem a nettóm ennyi közszolgálati jogviszonyban.
2023. szept. 1. 16:10
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a gyógyszeriparra látok rá. Annyi biztos, hogy a cafeteria keretösszege kb. bármelyik cégnél minimum a duplája annak, ami eddig neked volt. A QC laborokba technikusi szinten (középfokú végzettség elég) szerintem legalább 400-450 bruttót fizetnek mindenhol (+ esetleg ilyen-olyan pótlékok stb.). Ez nem sok, de a te végzettségeddel innen egy multinál már szépen el tudna indulni a karriered és ezzel együtt a fizetésed is. Ha pedig felsőfokú végzettséget kérnek a pozícióhoz és tapasztalatot, akkor 500-600 br. körüli bérigényt is be lehet dobni.
2023. szept. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Tavaly mi is dupla ennyi cafeteriát (brutto 400 ezer) kaptunk. Ez idén sajnos lecsökkent. De mivel sajnos már nem dolgozom ott így ez számomra már irreleváns.


Utolsónak köszönöm szépen a korrekt választ. :)

2023. szept. 1. 18:46
 15/15 A kérdező kommentje:
Egyébként amiket így ismerősöktől hallottam az alapján kb nettó 300 és 400 (bruttó 450-600) között keres a többség ilyen paraméterekkel. Ez nagyban függ a munkáltató jellegétől, a betöltött pozíciótól, tapasztalattól.
2023. szept. 13. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!