Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A határozott idejű munkavégzés...

A határozott idejű munkavégzés mit takarhat?

Figyelt kérdés

Álláshirdetésben kiemelik, hogy határozott időre keresnek munkatársat. Ez azt jelenti, hogy nincs próbaidő? A szerződés úgy születik meg, hogy tegyük fel, 1 évre szól, de ha mondjuk 1 hónap után bármelyik fél nincs megelégedve, akkor már lenne felmondási idő és nincs azonnali hatályú elbocsátás?


Vagy pedig ez bármit takarhat? Korábban volt egy olyan munkahelyem, ahol a szerződés 3 hónap határozott időre szólt, de oda volt írva az is, hogy a 3 hónap után a szerződés határozatlan idejűvé módosul.


Illetve ha határozott időre keresnek valakit, pl. 1 évre, akkor ott egy másik munkavállaló helyettesítéséről van szó?



2023. szept. 2. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Benne van a neveben, hogy tol- ig. pl szept 1-dec 31ig amit a a felek beleegezesevel lehet hatärozatlan idejü szerzödesre modositani. en älltaläban 1 evre irok alä amit 2x lehet 1 evvel hosszabitani mielött hatärozatlan idejü szerzödes követ. Ritka az olyan hely ahol en lehuzok több mint 3 evet...
2023. szept. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, ezt tudtam, hogy ezt takarja.
2023. szept. 2. 18:06
 3/7 A kérdező kommentje:
De várj, akkor egy egy éves határozott munkaszerződés lejárta után nem csak hosszabbítani lehet, de egy új, határozatlan idejűt is kötni?
2023. szept. 2. 18:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ha a vezerkar es en is akarom akkor persze.
2023. szept. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A próbaidő mindig megállapodás kérdése, de szokott lenni határozott idejű munkaszerződésnél is. Pl. régen én 1 évig dolgoztam határozott idejű munkaszerződéssel és abban is benne volt 3 hónap próbaidő, ami alatt a munkáltató és én is következmények nélkül felmondhattunk volna egymásnak. Az 1 év után nekem hosszabbítottak még egy évet. A törvény szerint amúgy 5 évig lehet hosszabbítgatni, utána automatikusan határozatlanná válik.
2023. szept. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Álláshirdetésben kiemelik, hogy határozott időre keresnek munkatársat. Ez azt jelenti, hogy nincs próbaidő? "


A kettőnek semmi köze egymáshoz. Próbaidőt a két fél kiköthet. Ha nem köt ki a szerződésben, akkor nincs próbaidő. Próbaidőt mind határozatlan, mind határozott időre kötött szerződésnél is ki lehet kötni.


A határozott idejű szerződés felmondása annyival problémásabb a határozatlan idejűnél, hogy próbaidőn túli felmondás esetén az indoklás kötelező! Nem minden indok megfelelő! Az például semmiféleképpen sem, hogy találtam jobban fizető állást. Míg ilyen dolgozói indoklási kötelezettség határozatlan idejűnél nincs.

Ha nem megfelelő indokkal mondod fel a határozott idejű szerződést, annak következményei lehetnek.


Egyébként a határozott idejű szerződés a meghatározott idő elteltével "automatikusan" megszűnik. Nem kell hozzá felmondás, stb.

Nyilván ha a két fél még a végdátum előtt másban állapodik meg, akkor az lép életbe.

2023. szept. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sose ìrnék ilyet alá csak határozatlan idejüt. Ha netán valami beütaz életben és költözöl, nem tudsz ott dolgozni, más jobban fizető munkara lenne lehetőség akkor nem tudsz váltani. Vagy hát ha nem töltöd le az alairt időtartamot akkor a cég anyagi karpotlasra lehet tőled jogosult ha jól tudom. En a helyedben az ilyen melokat nagyon elkerulnem
2023. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!