Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy 37 éves tanárnak, aki már...

Egy 37 éves tanárnak, aki már ezt az egész cirkuszt nem bírja, h (körülmények, bérek, statásztörvény) hogyan érdemes CV-t írnia, mármit mit érdemes beletennie, ha más szektorba akar váltani?

Figyelt kérdés
Nyilván vannak szakemberek és fel is fogok egyet keresni az ősszel, hogy segítsen. De jelenlegi elkeseredésemben nem tudok jókat írni egy önéletrajzba, mert annyi fájdalom van bennem, hogy azonnal kibukna. Nem írhatom bele, hogy ped 2 minősülés, 2 msc, szakvizsga felesleges volt, mert a decemberi bruttó 430 ezerből (számomra felfoghatatlan, hogy egy kezdő rendőrtiszt, kisgyermeknevelő, ápoló bruttó 500 felett kezd, ami szintén nem sok, de a 430 2 minősülés után számomra ennyi és netovább) a frissen vásárolt vidéki megyeszékhelyi lakásom 7 milliós (13 milliót szedtem össze otthon élve 12 év alatt, ebbe is beleroggyantam, szóval ez is keserűség, hogy a fiatalságom a gyűjtögetésre ment el) hitelét, hogy fogom fizetni. A másik, hogy belezakkantam a roma gyerekekkel való csatába, már nem bírom a napi szintű fenyegetőzést, megaláztatást, eddig is azért tűrtem fogcsikorgatva, hogy a lakásom önereje összejöjjön végre. Mire kell majd helyeznem a hangsúlyt? Skillekre? Nyilván az erősségeimet kell kiemelni, hogy kitartó vagyok, hogy 13 évig egy munkahelyen ilyen körülmények között kibírtam, és még? Mindenkit felpontozok.
2023. szept. 3. 13:56
 1/9 A kérdező kommentje:
jav: státusztörvény.
2023. szept. 3. 13:56
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, elég sok skill van, ami a tanításban kell, és máshol is hasznos. Viszont meg kell tanulnod kilépni a szokásos keretek közötti szerepből, és új dolgokat tanulni ismét. Az erre való hajlandóság demonstrálása fontos lenne pl azzal hogy belevágsz egy-két szakterületeden kívüli dologba. Ha van hozzá kompetenciád IT irányba mozdulj el...


Oktatással foglalkozó cégem van, és nincs túl jó tapasztalatom a pályaelhagyó tanárokkal, inkább fiatalokat fogadok már gyakornokoskodni, és kinevelni, pont a fent említett okokból.

2023. szept. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, de nem csak IT-ben gondolkodom. Én bioszos, kémiás vagyok.
2023. szept. 3. 14:44
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Akkor pedig irány valamelyik gyógyszergyár, nézd meg oda milyen skillekre kell ráfeküdni, és miket keresnek.


Egyébként reálosként talán van affinitásod IT-hoz, és ott a 7 millát egy év alatt félre tudod tenni, még juniorként is.

2023. szept. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pályaelhagyó tanár voltam 15 éve. 2 hónap alatt találtam másik munkát. Én a nyelvekre feküdtem rá. Elég kevesen beszélnek 2 nyelvet ebben az országban.

De nézz meg pár mintaönéletrajzot a neten. A pedagógus minősítéseket tényleg hagyd ki, más szektorokban ez senkit nem érdekel. Ha megpályázol egy állást, nézd meg, hogy miket írnak oda pl. rugalmasság, csapatjátékos meg hasonló rizsákat. Ezeket nyugodtan vedd bele az önéletrajzodba, jobban fog kinézni. Van diplomád, értesz a számítógéphez, van munkatapasztalatod. Nem mondom, hogy vezérigazgatónak, de az tuti, hogy találsz hamar állást, hajrá!

2023. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell túlpörögni ezt a CV dolgot.

Nyilván fejtsd ki benne a két MSC-t, fókuszálva benne a tártgyra (biológia, kémia, bocsánat, nem vagyok ismerős itt a szakosodásokban) és a munkatapasztalathoz be kell írni, hogy tanár voltál. Úgysem fognak rákérdezni interjún, hogy méirt hagyod el a pályát vagy ha ennyire sutyerák világtalan HR-es hoz össze a sors le tudod keverni villámgyorsan pl a státusztörvénnyel vagy bármilyen habi dumálval, úgyis csak azért kérdezi, mert előtte van a papíron...


Ezen kívül ki tudsz emelni olyan softskilleket, amik a tanári lét velejárói (pl.: precíz dokumentáció, stressztűrés, munkabírás, stb..) Aztán lehet menni valami értelmes irányba, gyógyszeripar alap irodai munkák is a dupláját fogják fizetni, mint amit írtál.

2023. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2023. szept. 3. 16:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A cv arra jó, hogy lássák mit tudsz adni, hogyan leszel hasznos a cégnek.

Van diplomád, beszélsz legalább egy idegen nyelvet.

Van szaktudasod. (azt írod biosz, kémia)

Ezekkel, ha jó irányba indulsz, tudsz érvényesülni.

De szóba jöhet valami hr irány is, biztos szuper belső tréningeket tudnál tartani bármelyik multinál.


Légy kreatív, nem olyan nehéz jó állást találni.

2023. szept. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
5: Szia, mit érdemes nyelvekkel kezdeni, mit tapasztaltál?
2023. szept. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!