Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közbeszerzési referens képzés...

Közbeszerzési referens képzés az EFEB-en?

Figyelt kérdés

Megéri ezt a képzést az EFEB-en elvégezni? A munkáltatók értékelik ezt? Sok helyen az ilyen pozíciókban azt írják hogy közbeszerzési referens OKJ-t kérnek. Viszont az OKJ rendszer megszűnt úgy tudom, és ehelyett van ez a rendszer, elvileg tanúsítványt ad az EFEB.


Jogász végzettségem van és beszerzési területen dolgozok.

Azért gondolkodtam ezen a papíron hogy kicsit csinosítsa az önéletrajzomat.

Ezért kérdezem, szerintetek az EFEB-es közbeszerzési referensi képzés előnyt jelenthet ezen a pályán a továbbiakban?



2023. szept. 4. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért nem inkább szakirányú továbbképzésre mész?Ott is van közbeszerzős és az mégiscsak egy diploma, felsőfokú oklevél.
2023. szept. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én mindenképp szakirányú továbbképzésre mennék, az többet ér.
2023. szept. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok, annyit még hozzátennék, hogy az OKJ nem szűnt meg, csak más lett az elnevezése, és átalakultak a képzések. Most is vannak olyan képzések, amelyek államilag elismert bizonyítványt adnak, nem csak tanúsítványt. Elvileg a tanúsítvánnyal mehetsz vizsgaközpontba szakmai vizsgát tenni, és utána kapod meg a bizonyítványt. Az EFEB-nél is így van, bár lehet, hogy nem minden képzésnél.


De a szakirányú továbbképzés neked jobb választás szerintem, ha már van diplomád.

2023. szept. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Én még az OKJ -s korban végeztem el a közbeszerzési referensit.

Jobban jártam, mintha a szakjogászi verzióját végeztem volna, pedig, akkor már jogász voltam....


Nekünk az OKJ - n volt közbesz. gyakorlati vizsgánk is, de a szakjogászin ez nincs.

Nekik ugyanis más a lényeg a közbeszerzésben, ők a jogi részére mennek rá jobban.


Én elő tudok készíteni és lefolytatni is a egy közbesz. eljárást, ők nem. Legalábbis a szakjogászin ilyennel nem foglalkoznak.

Mivel a közbeszerzési jogot én is tanultam kötelezően a képzésen, (+ jogász vagyok) ebből is tudom azt, amire szükség van.


Szóval nem biztos, hogy feltétlenül kell a szakirányú képzésen szerzett "diploma" a közbeszerzésből...


Az EFEB közbesz. képzése egyébként jó.

A tanfolyam valóban csak tanúsítványt ad, de utánna viszont - a tanúsítvány birtokában - lehet jelentkezni az államilag elismert képesítő vizsgára a közbeszerzésből.


Egyébként meg ha igazán érteni akarsz a közbeszhez, akkor olvass döntőbizottsági határozatokat és abból tanulj!

Itt lenne a lényeg elrejtve....

hiába van neked bármilyen fényesre vikszolt egytemi-főiskolai szintű diplomád a közbeszerzésből, ha a DB megsemmisíti az eljárást alaki - anyagi hiba miatt.

Lehet éppen diplomázni a közbesz. ből, de a szakmai tudást nem az adja... és ha ugyanazt az elméleti tudást meg megkapod egy EFEB képzéssel is... akkor?

A közbesz referensi álláshoz meg nem kötelező előírás a szakképzésen szerzett közbesz. "diploma".


De, Te döntesz, kérdező...

2023. szept. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: szakirányú továbbképzésből nem csak szakjogászi van, de persze a Kérdező dönt 🙂
2023. szept. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!