Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » NAV-nál egy diplomás 50 éves...

NAV-nál egy diplomás 50 éves ember fizetése eléri a bruttó 700 ezret?

Figyelt kérdés
Mondjuk adószamla ügyintéző vagy ilyesmi munkakör érdekel, nem specifikus munka.
2023. szept. 4. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Elérheti, de nem pont az általad említett munkakörben.
2023. szept. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon szégyellném magam, ha 50 évesen brutto 700 lenne, amit hazaviszek. Alamizsnára soha nem szorultam rá.
2023. szept. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Haaahahaaa... De jót nevettem.. 😂😂
2023. szept. 5. 00:38
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Előtte viccet meséltél magadnak?
2023. szept. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

"Nagyon szégyellném magam, ha 50 évesen brutto 700 lenne, amit hazaviszek."


Gondolj bele, hányan szégyenkezünk. :)

53 éves vagyok, és a bruttóm nem éri el az 500 ezer forintot. Azt viszont tudom, hogy borzasztó sokan vagyunk még így vele. Nem is gondolnád, hogy mennyien. Ezt nem azért írtam le, hogy sajnálj, mert nincs rá szükségem. Azért írtam le, hogy legközelebb gondold meg, leírod-e ezt a mondatodat még egyszer. Mintha megaláztad volna vele azokat, akik kevesebbet keresnek, mint te.

2023. szept. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ne aggódj, ő ennyit sem keres. Csak kötekedni jött. 😘😉😂
2023. szept. 5. 07:04
 7/10 anonim ***** válasza:
4%

6! Kereshet, ha mondjuk külföldön dolgozik, vagy mondjuk olyan munkaköre van pl. IT-s, orvos stb. vagy vállalkozó.

Én is be voltam ragadva ilyen bruttó 550 körül sokáig, aztán jött egy németországi állásajánlat, így most nettóban átszámítva megvan 1 millió is. Ezt Magyarországon jó ha 10-15 év múlva értem volna el.

2023. szept. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5%

@6


Lottózol is?


Inkább hagyd abba!

2023. szept. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ezt Magyarországon jó ha 10-15 év múlva értem volna el."


Max akkor majd, ha a benzin már 2 ezer ft lesz az euró meg 900 ft... Na akkor keresel te majd nettó 1 millió magyarországon heti 40 órával fizetett szabadsággal, himi humi nélkül.

2023. szept. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9! Kedves himi-humis, nézd meg, hogy alakultak az átlagbérek, akkor abból látod, hogy 15 év alatt pont megháromszorozódtak, tehát a mostani 350-es fizetés igenis a gazdasági növekedéstől függően 15 év múlva bizony 900 ezer 1.1 millió között lesz. Már ha még forint lesz a fizetőeszköz.


A 2000-es évek közepén a kérdés így nézne ki:


"APEH-nál egy diplomás 50 éves ember fizetése eléri a bruttó 230 ezret?"


Azért ahhoz képest nagy a változás, nem?

2030-as évek második felében bizony ez lesz átlagfizetés, bár vélhetően már euróban.


Amire célozni akarsz az reálbér! Nyilván lesz infláció is, tehát a bérek növekedését az árak növekedési is bizonyos formában leköveti, a lényeg, hogy milyen arányban. Nyilván akkor nem fog annyit érni egymillió mint ma, de nem fog olyan mértékben csökkenni az érétke, ahogy a fizetések nőnek.

Tehát van párhuzamosan egy nominál bérnövekedés, meg egy reál, ami egymással nem párhuzamos, de elég jól korrelál...

2023. szept. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!