Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő diplomás bér 195. 000Ft?

Kezdő diplomás bér 195. 000Ft?

Figyelt kérdés
Mióta van az, hogy a közalkalmazotti bértábla "B" kategóriáját összeolvasztották a "J" kategóriáig? Mióta kapja ugyanazt a kezdő fizetést meg egy szakmunkás, egy egyetemi végzettével? Szerintem ez felháborító. Rendben van a 195eFt kezdőként egy szakmunkásnak (egyébként azt is keveslem nekik!), de könyörgöm, amibe én fogok kerülni "H" kategória szerintem legalább 100eFt bruttóval többnek kellene lennie. Rosszul látom? Ez így fog maradni jövőre is?

2019. dec. 13. 10:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Ez valóban így van. Ugyanannyit kap egy kezdő dajka, mint egy kezdő diplomás óvónő. A garantált bérminimumot. Tragikomikus a helyzet, természetesen nem helyes. Viszont nem új a jelenség. Amikor egyetemi szakot választ az ember, gondosan mérlegelni kell, milyen lehetőségei lesznek 3-6 év kemény tanulás után. Ezt te nem tetted meg, így jártál. Próbálj a magánszférában elhelyezkedni!
2019. dec. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Igen. Gondolkozz, mégis hogyan adnának többet? A nettó fizud után majdnem ugyan annyi megy az államnak. Így elég nehéz érezhetően többet adni, mert minden nettó forint emeléshez 2-vel többet kell termelned. Így bele fogsz szakadni a munkába.
2019. dec. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Jogos, mivel az E és F kategória között csak 30%-os bérkülönbség volt régebben... Az teljes mértékben igazságos volt. Ezt a fidesz teljesen összeolvasztotta néhány éve, egy kalap alá vette a szakmunkásokat a diplomásokkal. Sajnos nem fog változni, bár vannak javaslatok és más is hasonlóan látja, ahogy te. Ellenben 8%-os bérnövekedéssel kell számolni január 1.jétől.
2019. dec. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, én is arra emlékszem, hogy kb 30% bérkülönbség volt az egyes kaetgóriák között. Ezt miért szüntették meg? Ki akarják nyírni a diplomásokat? Soha nem lesz változás ez ügyben? Nincsennek előtérben normális javaslatok, vagy bérkompenzáció a magasabb végzettségűeknek?
2019. dec. 13. 10:55
 5/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
87%

"Mióta kapja ugyanazt a kezdő fizetést meg egy szakmunkás, egy egyetemi végzettével? "


Amióta a minimálbér folyamatosan emelkedik a közalkalmazotti bértábla pedig nem változik.


Ps: egy jó(!!!!) szakmunkás sokkal jobban keres, mint egy gyenge diplomás. Persze nem közalkalmazottként.

2019. dec. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
15%

"Igen, én is arra emlékszem, hogy kb 30% bérkülönbség volt az egyes kaetgóriák között. Ezt miért szüntették meg?"---Nem szüntették meg, sőt 2020-ban sem fogják:


[link]


"Ki akarják nyírni a diplomásokat? Soha nem lesz változás ez ügyben?"---Nekem emeltek 5+2+2+3%-ot, de mivel a br. 195e maradt, így felkerekítették br. 195e-re.


"Nincsennek előtérben normális javaslatok, vagy bérkompenzáció a magasabb végzettségűeknek?"---De igen, ilyen volt a tanárok fizetésemelése is (sokan támadták is őket, gyűlölködtek és irigykedtek rájuk, de mivel még mindig a minimál alatt maradt a fizetésünk, ezért felkerekítették br. 195e-re, amit elfelejtettek a médiában megemlíteni.


Az olyan infó mely nem szít haragot, gyűlölködést, irigységet, vagy félelmet az olvasóban, vagy a TV nézőben nem szokták lehozni hírként.

Te melyik cikket olvasnád el:

A) A tanárok fizetése 20-50%-al növekszik, de tüntetést szerveznek a magasabb fizetésekért!

B) A tanárok fizetése a 20 éves ütemterv szerint 20-50%-al emelkedik, de így sem éri el a fizetésük a br. 195e-et.


Szerinted melyikkel lehet nagyobb olvasói tábort harácsolnia egy napilapnak?

2019. dec. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Amit találtál, kb 5-6 éves bértábla.. Ez nem a jelenlegi.

Itt van a jelenlegi, ez kb 8%-al lesz több, vagyis 210600ft

2019. dec. 13. 16:20
 8/17 A kérdező kommentje:
2019. dec. 13. 16:21
 9/17 anonim ***** válasza:

Tévedsz!


Amit linkeltél az a minimálbérre felkerekített, azért is van pirossal :)

2019. dec. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%
Menj dolgotni a versenyszférába.... Ennyi!
2019. dec. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!